טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: פינאלה מהסרטים


   29-08-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

וואו: איזה סיבוב אחרון מהסרטים קיבלנו בסס האיירון מן. טומאק הצליח לקחת את האליפות לאחר מירוץ לא טוב. וב-250 אוזובורן מסיים כמו אלוף אמיתי וראוי

הקרב על תואר האליפות בקטגוריה ה-450 נמשך ונמתח עד למרוץ האחרון של העונה וסבב האיירון מן, ה-12 והאחרון, סיפק אקשן למכביר ואליפות טרייה לרוכב ראוי.

250

ג'רמי מרטין מזנק מדהים ולוקח את ההולשוט כאשר אוזבורן וסיניסירולו צמודים אליו. סיניסירולו נאבק עם מרטין על ההובלה , והמאבק הזה מוביל לנפילה של מרטין שחוזר לאופנוע רק במקום ה-12 והמאכזב. בקדמת המרוץ סיניסירולו מוביל עם אוזבורן מאחוריו וכעשר דק מתחילת המרוץ אוזבורן גם מוצא את הדרך לעבור ומשם מנצח את המרוץ ללא קושי, דוגמא מצויינת לעד כמה אוזבורן ראוי לתואר האליפות הזה. סיניסירולו מסיים שני , קולט ניקולס שלישי, ארון פלסינג'ר רביעי ומיטשל האריסון חמישי.

המרוץ השני נפתח עם הולשוט מטורף של אדם סיניסירולו שנותן כנראה את זינוק חייו בזמן שאוזבורן ומרטין דולקים אחריו בכל הכוח. סינסירולו ואוזבורן מתחילים להתרחק משאר הרוכבים, לא שזה משנה משהו מכיוון שאוזבורן נותן בראש ועובר את סיניסירולו וכמו שבדרך כלל קורה עם אוזבורן, מהרגע שהוא מוביל אף אחד לא יכול עליו והוא מנצח את המרוץ השני ליום זה וחותם את עונת 2017 כמו אלוף אמיתי, מדהים. המקום השני הולך לסיניסירולו בזמן שמרטין לפחות לוקח מקום שלישי ומציל משהו מסוף השבוע הזה ומקדים את קולט ניקולס ואר.ג'יי המפשיר שסוגר את החמישייה הראשונה.

עונת אליפות מדהימה עברה על אוזבורן שגם לקח אליפות סופרקרוס להזכירכם וסוגר את 2017 עם כל תואר אפשרי והכי חשוב, הוא מפתיע את כולם כולל את עצמו ושומר על עצמו בריא אך לא רק הוא מפתיע העונה. אדם סיניסירולו התחיל את שנת 2017 כמו שצריך וגם ניצח באליפות הסופרקרוס והמוטוקרוס ונראה שהבחור התגבר על בעיות פריקת הכתף ואולי אף חשוב מכך, לאט לאט הוא בונה עוד בטחון עצמי ומעצב את עצמו כמועמד אמיתי לתארי אליפות בעתיד.

450

בדרך כלל הסיקור מחולק למרוץ הראשון והשני, הפעם אכתוב את שניהם בפעם אחת. התוספת החדשה והמפתיעה בסוף השבוע האחרון היתה רוכב ה-MXGP, ג'פרי הרלינגס המהולל שהחליט רק לקראת סוף השבוע להתחרות בארצות הברית לפני סבב ה-MXGP שיתקיים בשבוע הבא. הרלינגס הגיע כרוח סערה וניצח את המרוץ הראשון ללא שום בעיה כאשר דווקא אילי טומאק היה זה שפתח טוב מכולם והוביל את המרוץ אל הפניה הראשונה אך הרלינגס לא בזבז זמן ודאג לעבור את טומאק כאשר זה האחרון נכנס לאטרף, קפץ לא טוב תוך כדי נסיון לעקוף והתרסק קלות, עם דגש על קלות.

כמה רוכבים עברו את טומאק עד שהאופנוע הסכים להתניע שוב. בינתיים שאר טועני כתר האליפות, מרווין מוסקין ובלייק באגת עברו את טומאק שהצליח עד לסוף המרוץ לצמצם עד למקום ה-5 אך בסופו של יום הפער של טומאק אל מוסקין ובאגת הצטמצם עד מאוד. הרלינגס כאמור לא היה אמור בכלל להתחרות והלכה למעשה קיבל את האופנוע של טרי כנארד שפרש באמצע העונה והיה צריך להסתגל לאופנוע חדש ולקטגוריה חדשה חיש מהר, אין ספק שהרלינגס הראה לכולם מאיפה משתין דג ההרינג (הבחור הולנדי).

המרוץ השני נפתח כאשר הרלינגס מסתבך בזינוק ומוצא עצמו מחוץ לעשרים הרוכבים האחרונים בזמן שבאגת לוקח את ההולשוט עם מוסקין מאחוריו. טומאק לא פותח טוב ונאלץ להתחיל לעבוד קשה בכדי לצמצם פערים אל המובילים, מבחינתו הוא חייב לסיים בניקוד ושאו באגת או מוסקין ינצחו את המרוץ בכדי לקחת את האליפות וכל זאת בגלל ההתרסקות המיותרת הזו במרוץ הראשון.

מוסקין עובר את באגת כאשר הרוכב המפתיע של המרוץ הוא הרלינגס שמהר מאוד סוגר פערים ועוקף את כל מי שמלפניו ללא שום בעיה. באגת רוכב עדיין עם אגודל מרוסק ורק לאחר סוף השבוע הזה יעבור ניתוח לתיקון הבלאגן אך הדבר המדהים הוא שעדיין הוא מצליח לאחוז בכידון, אכן איירון מן.

הרלינגס הולך ומתקדם ומגיע עד לבאגת, עובר אותו ומגיע קרוב למוסקין שעושה טעות ומתרסק בצורה די מוזרה והלכה למעשה מחסל לעצמו את הסיכוי לקחת את האליפות מכיוון שהרלינגס בדרך לניצחון שני ליום זה. טומאק עבד קשה כל המרוץ ובסופו של דבר מסיים אותו במיקום ה-6 ולוקח את האליפות הראשונה שלו.

אין ספק שהעונה הזו נראתה בתחילתה כעונת אליפות בטוחה לאילי טומאק אך לאחר תקלות טכניות ולחץ שהכניע אותו וגרם לו לעשות טעויות במהלך העונה כמו גם התחזקות רבתי של מוסקין ובאגת טומאק נאלץ להילחם על כל נקודה ונקודה ומדובר באחת מהאליפויות הצמודות שהיו בסבב.

תוצאות משולבות:
1. זאק אוזבורן- 1/1
2. אדם סיניסירולו-2/2
3. קולט ניקולס- 3/4
4. ג'רמי מרטין-8/3
5. מיטשל האריסון- 5/8
450
1. ג'פרי הרלינגס-1/1
2. מרווין מוסקין- 2/2
3. בלייק באגת -3/3
4. קול סילי- 4/4
5. קופר ווב- 6/5
תוצאות אליפות סופיות לעונת 2017:
250
1. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 501נק'
2. ג'רמי מרטין- (הונדה) 420נק'
3. אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 374נק'
4. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 337נק'
5. ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 324נק'
450
1. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 470נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 453נק'
3. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 451נק'
4. דין ווילסון- (הוסקוורנה) 340נק'
5. קול סילי- (הונדה) 330נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:06-24.