טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד חצרים 2017: שוב חוזר הניגון


   27-08-2017, תומר וולף    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עוד ראלי רייד מבית היוצר של העמותה הסתיים, עם ארגון מצוין, לוח זמנים מדויק ואפילו חנייה לקהל. רק היו חסרים עוד מתחרים, ולא מעט

ראלי רייד חצרים 2017: שוב חוזר הניגון, והקולות שנשמעים משנים את ציבעם, פחות קולות של מנועים אטמוספרים בעלי בוכנה אחת כידון ושני גלגלים ויותר מנועי שתים שלוש בוכנות מודגשי טורבו. למי שעד כה לא הבין, הקטגוריה הדומיננטית במרוצי הראלי רייד היא רכבי השטח הקלים כאשר מלחמת הראש בראש בין שני השחקנים המובילים - המאבריק X3 לבין הרייזר 1000XP. בימים אלו ישנה תחרות בין פולריס לקאן-אם. למי יש יותר גדול , חזק, מהיר וכו..

מסביב לקטגוריה הזו הגיעו מספר אופנועים ברשותו של המלך הבלתי מעורער – יונתן לוי , מספר כלים בקטגוריית T1 ברשות הזוג הצהוב והניצחי רז והילל וכמובן הקטגוריה הבכירה שם נלחמים על הכבוד עידו כהן, טל וינברג וירון כהן.

נחזור לקטגוריית 3T, רכבי השטח הקלים (10 כלים ). בגרסת הטורבו על פניו הכוחות היו די שווים - 5 רייזרים 4 מאבריק 3X וימאהה 1, אז מבחינת הכוחות יש שיוויון . בגזרת הרייזרים הנהגים המובילים – שגיא בורשטיין , רוני פישמן מור מגידש . מצד ה-X3 אילירן יפרח ,אמיר אבו מוך והאופנוען המוכר זיו כרמי
.
ההימור שלי לגבי זהות המנצחים הייתה ברורה.. אופנועים – יוני לוי, בקטגוריית TT ( פתוחה ) העסק פתוח .. ובקטגוריית 3T(רכבי שטח קלים ) היה לי ברור שהראשון שניראה מסיים את ההקפה הראשונה וניכנס לתידלוק יהיה אלירן יפרח.

צדקתי רק בהימור הראשון, יוני לוי ( לא ממש חוכמה..) לאחריו נשמעו קולות סירנה.. ושגיא בורשטיין הגיע רכוב על הרייזר XP . הפתעה ממש . בחישוב פשוט שגיא שזינק בערך מהמקום ה- 6 עקף קבוצה מכובדת וזאת רק ההקפה הראשונה.

בתום ההקפה הראשונה שגיא נכנס לתדלק ורק ששגיא כבר יצא מהתדלוק הגיע אלירן עם ה-X3 , שגיא עצר את מחוגי שעון העצר בהקפה הראשונה על 1:07.24, תוצאת ההקפה המהירה השלישית בטיבה ( אחרי יוני לוי וטל וינברג ) ויותר מ- 4 דקות לפני אלירן. בחישוב פשוט, נשאר לשגיא רק לשמור על הקצב ועל הכלי בשביל להשיג כאן נצחון יוקרתי מאוד.

אבל, בהקפה השניה הדברים כבר נראו אחרת.. שגיא שכנראה רצה לקחת יותר ממה שהרייזר יכול לתת נעצר בעקבות גיר שנתפס וסרב להשתחרר, רק לאחר ששגיא הפעיל לחץ פיזי לא מתון (כולל שבירת ידית ההילוכים) הגיר נאות להשתחרר אבל במרוץ הזה שגיא לא יזכה לראות פודיום.

את הפודיום של קטגוריית 3 T קטפו שני מאבריקים אלירן ראשון אמיר אבו מוך שני וזיו כרמי שלישי עם רייזר מה שאומר שמבחינת התוצאה קאן אם מילאו את המשימה.

כפי שכבר הבנתם ליוני לוי לא ממש משנה אם המתחרים מצויידים בכלים מפסגת הטכנולוגיה שעולים 200,000 ש"ח או בכלים בבניה עצמית בתקציבים של מאות אלפי שקלים, הוא מסיים את "יום העבודה" שלו במינימום זמן מעמיד את ה- WR450 בצל ומחכה בסבלנות לקבלת שני הגבעים המתבקשים ( ראשון בקטגוריה מקצועית וראשון בכללי ).

הזוג מהצוללת הצהובה (רז והלל ) שמחלו על כבודם כאשר הם גילו שהם מוזנקים אחרי רכבי השטח הקלים, נאלצו שוב להוכיח שהם מהירים מהם, וכך לאט לאט עקפו את כל רכבי השטח הקלים . הם השיגו את התוצאה הכללית השלישית בטיבה למרות שבהקפה השניה המנוע תפקד ללא הטורבו. יש לציין את טל וינברג שהיה שני ליוני לוי, הפגין נהיגה מהירה וחלקה , טל שומר על יציבות גם בהגעה למרוצי הראלי רייד וגם על הצלחה ונצחון במרוצים.

את שאר התוצאות ניתן לראות באתר למדידת זמנים.


כך הסתיים לו עוד ראלי רייד מבית היוצר של העמותה, אני מוכרח לציין שהאירגון היה מצויין, לוח הזמנים היה מדוייק (אפילו קצת הקדימו) הייתה חניה וגישה לקהל. מה שהיה חסר זה מתחרים (24 היו )... עוד הרבה מתחרים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:42-24.