טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: טומאק ריסק את המתחרים לחתיכות


   10-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסיבוב השביעי באליפות האמריקאית היה כולו תצוגת תכלית מרשימה של אילי טומאק, שהוכיח הפעם דומיננטיות ללא פשרות. ולאיפה נעלם באגת?

אילי טומאק מגיע לסאות'וויק לסיבוב השביעי באליפות המוטוקרוס האמריקאית, לאחר שלקח ברד-באד את ההובלה באליפות ואיזו תצוגת תכלית טומאק הכין לנו הפעם, דומיננטיות ללא פשרות שריסקה את המתחרים לחתיכות.

250

מרוץ מס'1

אלכס מרטין מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט כאשר ארון פלסינג'ר ואר.ג'יי המפשיר מאחוריו והמפשיר הגיע היום עם אקסטרה מוטיבציה ועובר את פלסינג'ר ועולה למקום השני , ממשיך לתת בגז ומגיע לאלכס מרטין ועובר אותו אך ממתרסק הקפה 2 מאוחר יותר, הפתעה טובה וחבל שנגמרה כך. אלכס מרטין שוב מוביל ופלסינג'ר 2 קרוב אליו אך שני אלו לא יכלו לתאר לעצמם שדילן פרננדיס הרוקי המדובר של השנה צמוד אליהם והקרב על המקום הראשון כעת הוא בין 3 רוכבים, עד שפלסינג'ר שוב נופל קורבן לשדים שלו עצמו ומתרסק בצורה אלימה כאשר הוא עף מעל הכידון באגרסיביות.

פרננדיס יכול כעת להילחם בשקט יחסי על המקום הראשון והוא לא מוותר לאלכס מרטין ועובר אותו רק בשביל להתרסק לא הרבה זמן לאחר מכן כאשר מאחוריהם התרחש קרב על המקום השלישי בין המפשיר למוביל הטבלא זאק אוזבורן שגם מצליח לעבור את המפשיר. פרננדיס חוזר לרכוב ולמזלו הוא נפל רק למקום השני מאחורי אלכס ושוב מחול השדים יוצא לדרך כאשר גם הפעם הקרב ביניהם נגמר עם עקיפה של פרננדיס על אלכס מרטין שלאחר מכן נעקף גם על ידי זאק אוזבורן. פרננדיס מנצח מרוץ ראשון בקריירה , אוזבורן מסיים שני ואלכס שלישי לפני אחיו ג'רמי מרטין שמצליח לסיים רביעי למרות שפתח לא טוב את המרוץ ומאחוריו מסיים המפשיר עם תוצאה סולידית ומכובדת.

מרוץ מס' 2

לקראת המרוץ השני של הקטגוריה נפתחו להם ארובות השמיים והבטיחו לערבב שוב את הקלפים והפעם אוזבורן הוא זה שמזנק טוב מכולם כאשר פרננדיס שני ואלכס מרטין ששוב מתמקם שלישי. פרננדיס בהיי לאחר הניצחון שלו ולוחץ על אוזבורן אך מוביל הטבלא יודע מה עליו לעשות ומגיב בהתאם, שומר על המקום הראשון שלו למרות הגשם ומנצח את המרוץ הרביעי שלו לעונת 2017 כאשר במקום השני מסיים פרננדיס לפני אלכס מרטין ששוב סוגר את השלישיה הראשונה. המקום הרביעי שייך להמפשיר אשר מסיים כרוכב ההונדה הראשון לפני ג'ואי סבטג'י במקום החמישי.

450

מרוץ מס' 1

בלייק באגת פותח נהדר ולוקח את ההולשוט כאשר מאחוריו נמצאים ווסטון פייק ופרדריק נורן כאשר טומאק ומוסקין פתחו פחות טוב אך עדיין בגזרת ההובלה. לאחר כמה פניות ישנה התרסקות של כמה רוכבים כאשר מוסקין מעורב בה ומוצא עצמו במקום ה-18 אך עדיין במרוץ. טומאק חם על הגז ורוכב טוב מכולם , טורף ועוקף עד שמגיע לבאגת ועובר אותו כמה הקפות מתחילת המרוץ וזה כל מה שהיה צריך בכדי לקחת עוד ניצחון ולהביס את מתחרהו הראשי באליפות, בלייק באגת שמסיים את המרוץ במקום השני. המקום השלישי הוא הפתעה נעימה ומדובר ברוכב ימאהה הצעיר והחדש בקטגוריה קופר ווב כאשר מוסקין נותן מרוץ משובח ומסיים את המרוץ במקום הרביעי והמרשים לפני קול סילי שסוף סוף רואים קצת ממנו ולמרות המקום החמישי בהונדה לא יתרשמו לטובה מהתוצאות שלו.

מרוץ מס' 2
שוב זינוק מעולה של באגת והפעם גן של מוסקין שלוקח מבאגת את ההולשוט על חודים של מילימטרים כאשר טומאק שוב פותח לא משהו אך כהרגלו הוא עושה הרבה מאוד מקומות ומגיע לאחר כמה הקפות לבאגת ששוב לא יכל לשד הירוק ונותר במקום השלישי כאשר השאלה היא לאיפה נעלם באגת של לפני 2 סבבים , אותו האחד שמהיר מכולם על המסלול ולא רואה את טומאק ממטר?

טומאק ממשיך ללחוץ חזק ומגיע גם למוסקין, בודק, תוקף מלחיץ ולאחר 2 הקפות מהרגע שהגיע למוסקין הוא גם עובר את הרוכב הצרפתי וממריא לעוד ניצחון מוחץ , פשוט מדהים ואין ספק שזה הטומאק שכולם ציפו לו בתחילת העונה. מוסקין נלחץ ומתרסק לאחר שטומאק עובר אותו והוא יוצא מהמרוץ מאוכזב וכאוב, אגב ההתרסקות שלו היתה די מלחיצה והוא עף לגמרי אל מחוץ למסלול, מזל שלא נפגע בשום צורה.

לאחר ההתרסקות של מוסקין היה נראה שבארשה יסיים במקום השלישי אך הוא התרסק ולאחר מכן הגיע ווב לעמדת הפודיום אך גם הוא התרסק וכל ההתרסקויות האלו הביאו את דין ווילסון למקום השלישי עם בן קבוצתו מרטין דבאלוס במקום הרביעי כאשר סילי שוב מסיים במקום החמישי.

צילום: -www.promotocross.com

תוצאות משולבות:
250
זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 2/1
דילן פרננדיס- (ימאהה) 1/2
אלכס מרטין- (ימאהה) 3/3
אר. ג'יי המפשיר- (הונדה) 5/4
ג'רמי מרטין- (הונדה) 4/6
450
אילי טומאק – (קאוואסאקי) 1/1
בלייק באגת- (ק.ט.מ) 2/2
דין ווילסון- (הוסקוורנה) 6/3
קופר ווב- (ימאהה) 3/6
מרטין דבאלוס-(הוסקוורנה) 7/4

אליפות לאחר7 סבבים:

250:
זאק אוזבורן- 301נק'
אלכס מרטין- 256נק'
ג'רמי מרטין- 242נק'
דילן פרננדיס- 199נק'
ג'ואי סבטג'י- 195נק'
450:
אילי טומאק- 291נק'
בלייק באגת- 272נק'
מרווין מוסקין- 219נק'
ג'ייסון אנדרסון- 216נק'
דין ווילסון- 198נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:57-24.