טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
המפרך בעולם: הכירו את הישראלים ברדבול רומניאקס


   09-07-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

יותר מעשור כבר מתקיים בהרים התלולים והיערות הסבוכים של רומניה אחד ממירוצי הראלי אנדורו הכי קשים שיש. הנה הרוכבים כחול לבן שיהיו שם

לפני עשור וחצי לערך, יצא השיגעון לדרך. גולש סנואו-בורד אוסטרי עם תארים עולמים, שמחזיק בשם שובר השיניים- מרטין פריינאדמנץ, הצטרף לטיול שורשים של אשתו הרומנית, ילידת הרי הקרפטים אשר בלב מחוז טראנסיוולניה. מרטין, מורעל אקסטרים מטבעו ורוכב אנדורו חובב, גילה חיש מהר את פוטנציאל הרכיבה באזורי ההרים התלולים, היערות הסבוכים והמכשולים הטבעיים הרבים. גם העובדה כי המגבלות הרעועות והאכיפה הדלה שהטילו השלטונות על הרוכבים ברומניה מחד, ורצון העירייה המקומית להביא תיירות אל חבלי הארץ שבאחריותה מאידך, לא נעלמה מעיניו.

זכרונות מהחבורה הישראלית

חלפו שנים בהן הבחור השתעשע ברעיון, עד שגייס את יצרנית המשקאות האוסטרית רד בול לצדו, וכך גם את הרשויות המקומיות בעיר סיביו (Sibiu) אשר מהווה את בירת המחוז, כדי להרים מרוץ ראלי-אנדורו הנחשב לקשה ולמפרך בעולם. מ-2003 נערך המרוץ ברציפות, אחת לשנה, באותה המתכונת כשהמסלול עצמו משתנה ואינו חוזר על עצמו, כשהמארגנים כאמור, מנסים להתעלות על עצמם מדי שנה כדי לשמור על ה"כבוד" המפוקפק של מארגני אחד מהמרוצים הקשים שיש.

השנה ייצגו את ישראל במירוץ,שיתקיים מה–25-29 ביולי, מספר רוכבים ישראלים. בואו נעשה הכרה עם כמה מהם:
קטג' איירון –


זיו כרמי – רוכב על קטמ דופ 250

בן 33 נשוי. בעל עסק עצמאי "בית ספר לרכיבה על דו גלגלי בשטח בשם סדנת האלופים", סטודנט לתואר שני במנהל עסקים. לזיו ניסיון ברכיבת מרוצים 14 שנים, ובאמתחתו זכיות רבות בליגת האנדורו הישראלית וכן מירוצי ראלי חוצה ישראל. זוכה מדלית זהב במרוץ SIX DAYS 2016.

צילום: ניר עמוס

גיא נורסלע,רוכב על קטמ 85

תלמיד של זיו, בן 13.5, התחיל לרכב לפני שנתיים ומתאמן בצורה מקצועית, 4 ימי אימון בשבוע. רוכב אנדורו ומוטוקרוס בעל משמעת והמון מוטיבציה, עם המון כשרון ואבא תומך. מתאמן בסדנת "האלופים" של זיו

צילום: עמרי גוטמן

קטג' ברונז –


מירון קליגר -

רמי צמח – רוכב על אופנוע קטמ

רמי בן 46. רוכב מעל 30 שנים ללא הפסקה. מתחרה משנות התשעים במוטוקרוס אינדורו וכביש. בשנים האחרונות מאמן את הבן שלי אופיר הוא בן 9.5 ומאוד נהנה מהספורט שלנו.המטרה ברומניאקס היא להינות וללמוד כדי ללוות את אופיר בשנה הבאה.

צילום: עדי שפרן

סוף סלע
גיל:14
סוג אופנוע: ktm Sx 85


נותני חסות: דלב מוטוספורט יבואנית KTM
Fox
Champ factory
Paul Bolts enduro
Sella recing
מטרות למרוץ: לצבור נסיון, לעשות הכי טוב שאני יכול, אני רוצה לסיים השנה בגלל שאני יודע שזה יהיה אתגר גדול אבל אני חושב שאני מוכן לזה
החלום שלי זה לנצח את הרומנייקס וסיים בתוצאה טובה את כל סבב ההארד אנדורו בקטגוריית הגולד. אני עוקב אחרי האחים שלי בספורט הזה בחלק מהדברים וגם אחרי כל המשפחה שלי.

רקורד: כל השנה האחרונה נסעתי כל חודש להתאמן בספרד במוטוקרוס או באנגליה בהארד אנדורו התחרתי בהמון מירוצים בספרד התוצאה הכי טובה שלי היתה מקום שני באליפות קטלוניה. באנגליה התוצאה הכי טובה שלי הייתה מקום 3. אני רוצה השנה הזאת להביא תוצאות יותר ולהשתפר.

קטג' סילבר -

צוק סלע
גיל:16
אופנוע husqvarna te 300


נותני חסות:
הסקוורנה ישראל
עופר אבניר
אביזריון
Champ factory
Paul bolts enduro
Sella racing
מטרות למירוץ: קודם כל לצבור נסיון ולרכב במקסימום היכולת שלי. השנה אני לוקח על עצמי אתגר רציני לרכב בקטגוריית הסילבר ואני מקווה לסיים בתוצאה טובה. המטרה העתידית והחלום הוא לנצח את הרומאניאקס כשאהיה מנוסה מספיק ולהתחרות כמקצוען בסבב העולמי .

רקורד: התחרתי שנה שעברה במרוץ הרומאניקס בקטגוריית הברונז אך לא הבאתי תוצאה מספקת, מאז התחריתי בכמה מירוצים בינלאומיים בשנה האחרונה וכהכנה התחריתי במרוץ הארצברג האחרון.
בנוסף, אני ואחי סוף באים לרומניה לפני המירוץ להתאמן עם אחד הרוכבים הטובים בעולם פול בולטון.

צוק וסוף סלע. צילום: תמר נתנוב

זכרונות מהחבורה הישראליתתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:20-24.