טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: טומאק לא לבד


   20-06-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איזה סיבוב רביעי נפלא קיבלנו בהיי פוינט, ואם חשבנו שטומאק יחגוג לבדו, אז קבלו את בלייק באגת שמוביל את הטבלה לאחר תצוגת רכיבה שומטת לסתות

אם בתחילת העונה חשבנו שטומאק יחגוג על אליפות המוטוקרוס לבדו אז קבלו לכם מוביל טבלה חדש ומפתיע ושמו הוא בלייק באגת שנתן במסלול היי פויינט תצוגת רכיבה שומטת לסתות.


250

מרוץ מס' 1:

ג'רמי מרטין פותח מעולה ולוקח את ההובלה כאשר זאק אוזבורן וארון פלסינג'ר שהתרסק לפני המרוץ וחבט כהוגן באואבוס שלו בכלל לא נראה כמי שיכול להתחרות, בטח לא על אופנוע, אך החברה האלו עשויים מחומר אחר והוא חזק על הגז. פלסינג'ר עובר את אוזבורן ועולה למקום השני. המרוץ הולך ומתחמם ואוזבורן יושב על הזנב של פלסינג'ר בכל הכוח עד שהוא עובר אותו, מכאן והלאה אוזבורן מעלה הילוך ובהקפה העשירית לוקח את ההובלה במרוץ עד לניצחון השלישי שלו העונה. מרטין מסיים שני, פלסינג'ר שלישי, דילן פרננדיס רביעי ואדם סיניסירולו חמישי.

מרוץ מס' 2:

אחיו הגדול של ג'רמי מרטין, אלכס מרטין , לוקח את ההולשוט וג'רמי נדחוק למקום השני ומאבד אותו לפלסינג'ר שיושב על אלכס אך לא מצליח לעבור אותו. ג'רמי מרטין מתעשת על עצמו ולאחר כמה הקפות טובות עובר את פלסינג'ר ועולה למקום השני תוך כדי מרדף אחר אחיו אלכס. פלסינג'ר כבר לאחר מרוץ אחד והכאבים גורמים לו טיפה להרפות מה שמביא את אוסטין פורקנר למוד עקיפה שגם קורה וכעת הקאוואסאקי הטרי ביותר בסבב נמצא במקום השלישי.
ג'רמי מגיע לאלכס ועובר אותו, מהלך שחותם את הניצחון השני שלו העונה על גבי הגייקו הונדה אך מאחוריו התחולל קרב אדיר כשאר אוזבורן שפתח לא טוב את המרוץ מגיע אל חבורת הפודיום ומתחיל במסע העקיפות שלו, קודם כל פורקנר כבר לא היה שם, הוא התרסק ולכן את המקום השני לקח דילן פרננדיז, גם הוא רוקי אבל של ימאהה. אוזבורן נכנס לעובי העניינים ולוקח את המקום השלישי מפרננדיס ונתקל בבעיות במשקף שלו וגם בווייזר מעל המשקף כך שהוא זורק אותו שלא יפריע תוך כדי מאבק ועקיפה על אלכס מרטין אך לאחיו ג'רמי הוא כבר לא יגיע , ג'רמי כבר פתח פער שאי אפשר לסגור. המקום השליש במרוץ הולך לפלסינג'ר שעשה כאמבק מרשים ולמעשה למרות ההתרסקות והכאבים הוא מצליח להוציא אחלה נקודות מהמרוץ הזה. פרננדיס מסיים רביעי ובסופו של יום אלכס מרטין סוגר את החמישייה הראשונה.

צילום: www.promotocross.com

450

מרוץ מס' 1:

המרוץ נפתח עם תקלה שחזרה על עצמה פעמיים בשערי הזינוק ולכן המרוץ התעכב. בן קבוצתו של אילי טומאק, ג'וש גרנט הוותיק מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט וההובלה במרוץ כאשר בלייק באגת, כריסטיאן קרייג הפצוע וג'סטין בוגל מאחוריו. טומאק מזנק לא משהו אך ישר נותן בגז ועושה טעות שעולה לו באיבוד הפרונט והתרסקות שזורקת אותו למקום האחרון לחלוטין, המזל של טומאק הוא שמוביל האליפות נכון לעכשיו, מרווין מוסקין פצוע ולכן הוא בכלל מחוץ לעשרייה הראשונה. לאחר ההקפה הראשונה גרנט ראשון, קרייג שני ובמקום השלישי נמצא רוכב וויילד כארד אוסטרלי בשם דין פריס ומי ששמע עליו יודע שמדובר ברוכב מהטובים שיש לאוסטרליה להציע, אותה המדינה שהביאה לנו את צ'אד ריד. פריס עובר את קרייג וגם באגת מגיע לקרייג ומצליח לעבור אותו בסופו של דבר, בכל זאת הרוכב הזה פצוע ועבר ניתוח לפני כשבועיים.

פריס סוגר על גרנט, מנסה ועושה כל מה שהוא יכול עד שכמעט התרסקות של שני הרוכבים סגרה את החותמת ופריס עובר להוביל את המרוץ אך באגת מהיר והוא בדרך, מגיע לגרנט, עובר אותו, מגיע לפריס במהירות אדירה ומצליח ובסופו של דבר עובר אותו ולוקח את הניצחון השני ברציפות שלו, באגת מפציץ ונראה מעולה על הק.ט.מ הלא רשמי לחלוטין שלו. פריס לוקח את המקום השני וגרנט את השלישי, מרוץ עם תוצאה מפתיעה ביותר מכל הכיוונים. מאחורי המובילים התחוללה מלחמת עולם בין קופר ווב, ג'ייסון אנדרסון , ג'סטין בוגל וברוק טיקל כאשר טיקל מסיים רביעי , אנדרסון חמישי לאחר התרסקות שלו ושל בוגל וקופר ווב שישי.

מרוץ מס' 2:

טיקל מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט לפני אנדרסון ואילי טומאק שלישי. אנדרסון עובר את טיקל וכך עושה גם טומאק שחייב לנצח את המרוץ הזה במיוחד כאשר באגת כרגע עשירי, ומוסקין פצוע ולא מטריד את טומאק. באגת נותן בגז והמהירות שלו מתורגמת לעקיפות מרובות עד שהוא מגיע לווב ודין ווילסון שמתרסק ומפנה את המקום ולא במפתיע גם קופר ווב נעקף מהר על ידי באגת שכעת רביעי. באגת מגיע לאנדרסון וטיקל ועובר אותם ללא מאמץ נראה לעין ועולה למקום השני. נראה שבאגת מהיר מטומאק אך טומאק פתח מספיק פער בכדי לנצח את המרוץ ולהחזיר לעצמו ולקאוואסאקי קצת צבע ללחיים. אנדרסון מסיים שלישי וטיקל רביעי שני להיום, תוצאה סופר מעולה עבור הרוכב הזה ובכלל יש הרבה שמות שמפתיעים עד כה העונה, זה מה שקורה כאשר גם דאנג'י וגם רוקזן לא מתחרים, כאשר השליטים לא נמצאים נוצר וואקום ורוכבים חדשים מוצאים את המקום שלהם, טרוף של עונה.

אמנם עברו רק ארבעה סבבים אך כבר עכשיו אנו רואים שהעניינים בשני הקטגוריות פתוחים לחלוטין וכל רוכב מהחמישייה הראשונה יכול לקחת את האליפות והאמת היא שרמת התחרות עד כדי כך גבוהה שכל רוכב עושה טעויות ובמיוחד בקטגוריה הבכירה שם אנו צפויים לקבל את אחת מהעונות היותר טובות של 15 השנים האחרונות ובכל זאת באגת לקח 2 נצחונות ו-2 מקום שנים בארבעת המרוצים האחרונים, רק שימשיך כך ואנו באמת נקבל קרב אליפות אדיר בין שני הרוכבים הכי אגרסיבים באליפות, בלייק באגת וכמובן אילי טומאק שגם נותים להתרסק יותר מכולם.

תוצאות משולבות:

250:

ג'רמי מרטין- 2/1
זאק אוזבורן- 1/2
ארון פלסינג'ר- 3/3
דילן פרננדיס-4/4
אלכס מרטין- 7/5

450:

בלייק באגת- 1/2
ג'ייסון אנדרסון- 5/3
ברוק טיקל- 4/4
אילי טומאק- 12/1
קופר ווב- 6/5


אליפות לאחר ארבעה סבבים:

250:

זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 166נק'
ג'רמי מרטין- (הונדה) 148נק'
אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 140נק'
ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 120נק'
אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 119נק'

450:

בלייק באגת-(ק.ט.מ) 155נק'
מרווין מוסקין-(ק.ט.מ) 147נק'
אילי טומאק- (קאוואסאקי) 144נק'
ג'ייסון אנדרסון-(הוסקוורנה) 129נק'
ברוק טיקל- (סוזוקי) 115נק'
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:33-24.