טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MotoGP: היום הגדול של דוביציוזו


   06-06-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השישי של התחרות התקיים לראשונה העונה באיטליה, והיה כולו אנדראה דוביציוזו, שמול הקהל הביתי לקח את הסופרלטיבים ואת כל הקופה

גדול, פשוט גדול, זו הדרך הטובה ביותר בעיני לתאר את הסבב האיטלקי הראשון של העונה של המוטו GP, שנערך כרגיל במוג'לו, וכאשר רוכב כמו אנדראה דוביציוזו החיה (והאיטלקי) מנצח על אופנוע איטלקי...טרוף מוחלט.

נעזוב את תיאור המרוץ לרגע, על קו הזינוק התמקמו להם מאבריק ויניאלס, ולנטינו רוסי ואנדראה דוביציוזו בשורה הראשונה, 2 איטלקים, ספרדי אחד ואופנוע איטלקי אחד עם רוכב איטלקי, איזה טרוף. למזלו של ויניאלס הוא לא ניצח את המרוץ הזה ולא הפך לאוייב העם. רוסי פצוע לאחר תאונת המוטוקרוס שלו בשבוע שעבר, ויניאלס כואב ודואב בידיו ודוביציוזו בכלל עם קלקול כיבה כאשר שאר המתמודדים על אליפות העולם פשוט לא נמצאים כאן מבחינת שלושת אלו, אה ושכחנו דנילו פטרוצ', גם הוא איטלקי ועל דוקאטי שמצטרף אליהם ועושה בלאגן.

רוסי מזנק ראשון , ודובי שני וויניאלס שלישי ומכאן והלאה נפתחת מלחמת עולם לכמה הקפות טובות עד שדובי החליט שזה הרגע לתת את הטון והוא ממריא הלאה, שולט בקצב בקלות עם האופנוע הכי חזק ומהיר בסבב ואין זו הפתעה, מוג'לו הוא מסלול עם ישורת שמביאה את הרוכבים לכמעט 350 קמ"ש, מה שמפתיע הוא שעד היום דוקאטי לא ניצחה כאן במיוחד לאור העובדה שכאן הם בוחנים את האופנועים שלהם, בקיצור היום הזה היה צריך להגיע כבר לפני הרבה שנים.

ויניאלס מבין שרוסי כבר לא יעבור אותו ושפדרוסה ומארקז בכלל לא בעניינים ולכן הוא לא מוכן לסכן את המקום השני במרוץ שיעזור לו להגדיל את פער הנקודות באליפות העולם, מצד שני דובי היה נראה כמי שיש לו רזרבות אחיזה . רוסי מצד שני מסיים במקום הרביעי מאחורי דנילו פטרוצ'י. רוסי פצוע ולפני יומיים היה נראה שמקום רביעי זה הזיה קשה וחסרת כל קשר למציאות, העניין הוא שרוסי הוא רוסי והוא מסוגל לשלוף שפן מהכובע בסיטואציות שהיו אבודות עבור רוכבים אחרים, גם בגיל 38. כולם צריכים להפנים שמקום רביעי זה בגדר משימה בלתי אפשרית ובכל זאת רוסי עשה זאת, ובטח סבל בצורה קשה לאורך כל הדרך ויסבול עוד הרבה במהלך השבוע הקרוב, מדהים. אגב במקום החמישי מסיים אלבארו באוטיסטה גם הוא על דוקאטי, אמנם ישן אך עדיין דוקאטי וזה מקום אחד לפני מארק מארקז שלבטח יתאפס על עצמו בקרוב ויתחיל להראות לכולם רכיבת קצה מה היא.

המקום השלישי של פטרוצ'י גם הוא הפתעה, הוא אמנם כבר היה פעם אחת על הפודיום אך בתנאי גשם בעייתיים וביום מוזר ביותר, הפעם הוא הגיע כמו קטר תוך כדי שהוא קובע כמה מההקפות המהירות ביותר במרוץ , ומצליח להראות ולויניאלס בהתחלה את אגזוזיו של הדוקאטי ואם יצליח להוציא עוד כמה תצוגות כאלו אז בכלל אנו הצופים הרווחנו רוכבים עם סגנון פרוע ומרהיב.

היום הזה שייך כולו לאנדראה דוביציוזו אשר לא רק הצליח לקחת את כל הסופרלטיבים של היום הזה אלא גם לנצח בראש ובראשונה את בן קבוצתו חורחה לורנזו שמסיים שמיני. אנו כבר חמישה מרוצים לתוך העונה ועדיין לא ראינו את לורנזו בעמדת ניצחון ודווקא הרוכב שפחות משקיעים בו הוא זה שמביא את הניצחון המיוחל באיטליה, אין ספק שהרבה מוחות יחשבו על כך במשרדי ההנהלה של דוקאטי היום , עכשיו תארו לעצמכם מה יקרה אם דובי יביא עוד ניצחונות העונה ואולי כל מה שהוא היה צריך זה רוכב אחר בקבוצה שיגרום לו לדחוף עוד קצת את קצה גבול היכולת שלו.

תוצאות:

1. אנדראה דוביציוזו

2. מאבריק ויניאלס

3. דנילו פטרוצ'י

4. ולנטינו רוסי

5. אלברו באוטיסטה

אליפות לאחר 6 סבבים:

1. מאבריק ויניאלס-(ימאהה) 105נק'

2. אנדראה דוביציוזו-(דוקאטי) 79נק'

3. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 75נק'

4. מארק מארקז-(הונדה) 68נק'

5. דני פדרוסה- (הונדה) 68נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:38-24.