טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: מקצי מרוץ מטורפים


   05-06-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איזה סיבוב שלישי מצוין קיבלנו בעמק הרעמים, עם פניות פסיכיות, דרייב מטורף והרבה הפתעות בשתי הקטגוריות. טל דשא התענג. ויש גם וידאו בפנים

הסבב השלישי מגיע לט'נדר ואלי, מסלול גבוה שמקשה על נשימת הרוכבים והאופנועים, כאן רק הרוכבים עם הכושר הגופני הטוב ביותר יכולים לנצח ואכן כך היה עם מקצי מרוץ מטורפים.

250


מרוץ מס' 1:

אלכס מרטין לוקח את ההולשוט ממש מילימטר לפני אחיו ג'רמי מרטין ואדם סיניסירולו שמהר יורד מקום לטובתו של מוביל הטבלא זאק אוזבורן. אוזבורן מנסה להאבק עם ג. מרטין אך מתרסק וחוזר למרוץ במיקום ה-16. סינסירולו מוצא קצב ומתיישב על הזנב של ג. מרטין , עובר אותו אך מתרסק גם הוא כמה פניות מאוחר יותר ומוצא עצמו במיקום ה-7. היורש של המקום השלישי הוא מיטשל האריסון.

ג. מרטין עושה טעות והאריסון עובר אותו. ג. מרטין לא בקצב ומהר מאוד ג'ואי סבטג'י וארון פלסינג'ר מגיעים אליו כאשר פלסינג'ר עובר את סבטג'י אך לא להרבה זמן מכיוון שרוכב קאוואסאקי מהיר היום ומצליח לקחת את המקום הרביעי מאחורי האריסון וג. מרטין שחוזר לקצב ומצליח לתפוס את האריסון ולעבור אותו . ג. מרטין נותן בגז ומגיע עד לאחיו א. מרטין אך לא מצליח לעבור מכיוון שסבטג'י הגיע אליו וגם מצליח לקחת לעבור אותו ולעלות למקום ה-2.

אוסטין פורקנר אמנם לא נראה עד כה בחבורת החוד אך הוא מצליח לנקות את כל הרוכבים לפני ומגיע עד לסבטג'י עם מהירות אדירה ועובר אותו, מנסה לתפוס גם את א.מרטין אך טעות מנעה ממנו לעשות זאת והוא מסיים את המרוץ במקום השני מאחורי המנצח אלכס מרטין שמנצח את המרוץ הראשון שלו העונה . במקום השלישי מסיים ג'רמי מרטין שעובר את סבטג'י ודוחק אותו למקום הרביעי לפני בן קבוצתו אדם סיניסירולו שממשיך להראות עקביות.

צילום: www.racerxonline.com

מרוץ מס' 2:

סבטג'י לוקח את ההולשוט , פלסינג'ר שני והאריסון שלישי. פלסינג'ר לא מבזבז זמן ועובר את סבטג'י כאשר הקרב על המקום הרביעי בין ג'רמי מרטין לדילן פרננדיז נגמר עם פרננזיז במקום הרביעי.

האריסון לא עומד בקצב ומתדרדר אחורה מה שמקדם את כל מי שהיה מאחוריו. פלסינג'ר מתרסק והאופנוע שלו מוטל בדיוק בנקודת הנחיתה לאחר פניה עם קפיצה עיוורת ולכן למרות שלא נפצע עצמו האופנוע שלו ספק נזק בלתי הפיך מכל האופנועים שנחתו ופגעו בו בזמן שפלסינג'ר עומד בצד המסלול ומנסה להזהיר את הרוכבים שלא יפגעו בימאהה , מן הסתם ללא הואיל.

סבטג'י מוביל את המרוץ , פרננדיז שני, ג. מרטין שלישי, פורקנר רביעי ואוזבורן חמישי אך לא להרבה זמן מכיוון שאלכס מרטין מגיע אליו ועובר אותו, לא יום טוב עבור אוזבורן. ג'רמי מרטין לא מוותר ועובר את פרננזדיז למקום השני ופרננדיז הצעיר עושה טעות שנותנת את המקום שלו לפורקנר ואלכס מרטין. ג. מרטין רוצה את הניצחון גם במרוץ וגם בכללי של היום והוא חם על הזנב של סבטג'י מנסה כל מה שהוא יכול אך סבטג'י טוב ממנו היום ומצליח להדוף גם את ההתקפה של ההקפה האחרונה ומנצח את המרוץ וגם בתוצאות הכלליות המשולבות של היום.

ג. מרטין מסיים שני, פורקנר שלישי, א. מרטין רביעי ואוזבורן חמישי, לא משהו אך עדיין בתוך החמישייה הראשונה וזה יהיה חשוב מאוד בהמשך העונה. הסבב השלישי מגיע לט'נדר ואלי, מסלול גבוהה שמקשה על נשימת הרוכבים והאופנועים, כאן רק הרוכבים עם הכושר הגופני הטוב ביותר יכולים לנצח ואכן כך היה עם מקצי מרוץ מטורפים.450


מרוץ מס' 1:

מרטין דבאלוס על ההוסקוורנה לוקח את ההולשוט לראשונה בקטגוריה זו עם ג'סטין בוגל שמתמקם שני וג'ייסון אנדרסון שלישי כאשר מאחוריהם מתחוללת מהומה בדמותה של ערמת אופנועים שכוללת גם את ג'וש גרנט, גם את בלייק באגת וגם את מרווין מוסקין, מוביל הטבלה. דבלוס מתרסק וכך בוגל לוקח את ההובלה עם מרוץ משכנע ומפתיע מאוד מצידו.

אנדרסון לוקח את המקום השני ובארשה שלישי לפני אילי טומאק וקול סילי. טומאק עובר את בארשה ועולה למקום השלישי אך דוחף חזק מדי ומתרסק, חוזר למרוץ במקום השישי ואת מי הוא מוצא מאחוריו? את מוסקין במקום השביעי, כאן זה כבר נהיה קרב על האליפות כאשר סילי יורש מטומאק את המקום השלישי. טומאק ומוסקין עוברים את טיקל שהיה חמישי עם באגת שגם מצטרף לחגיגה.

מוסקין מבין את העניין, דואג לעבור ולעלות למקום הרביעי על חשבונו של בארשה אך באגת מגיח מאחוריו ועובר למקום הרביעי וחיש מהר תופס את קול סילי ועולה למקום השלישי, באגת מרשים מאוד עד כה העונה. טרוף של מרוץ והמנצח הגדול של המקצה הזה הוא לא אחר מאשר ג'סטין בוגל אשר רוכב עבור קבוצתו של ריקי קרמייקל שלהזכירכם לקחה את האליפות עם רוקזן בעונת 2016, ניצחון מרשים וחשוב עבור בוגל שמשתפר מאוד. במקום השני מסיים אנדרסון , שלישי באגת, רביעי מוסקין וחמישי סילי.

מירוץ מס' 2

ברוק טיקל יוצא מהמקום כמו טיל ולוקח את ההולשוט לפני באגת בארשה וטומאק. באגת עובר מהר את טיקל וכך עושה גם טומאק שעובר גם את בארשה וגם את טיקל. טומאק מגיע לבאגת ועובר אותו אך בניגוד לציפיות באגת עוד לא אמר את המילה האחרונה להיום. לאנדרסון קשה לנשום כלכך גבוהה בהרים , בכל זאת אסמתי הבחור ועדיין בניגוד לעונת 2016 הוא מצליח להתגבר על כך, עובר את בארשה ועולה למקום השלישי עם מוסקין רביעי מאחוריו אך חם על הגז, מגיע לאנדרסון ומצליח לעבור אותו ולעלות למקום השלישי.

באגת לוקח לעצמו כמו הקפות התאוששות ואגירת כוחות ומסתער על טומאק באגרסיביות כמו ששני הרוכבים האלו יודעים ובסופו של דבר יוצא עם ידו על העליונה, כן, טומאק מוביל את המרוץ ובאגת הצליח לסגור פער של 1.5 שניות ולעבור את רוכב קאוואסאקי, מרשים זו מילה שלא מצליחה לתאר את מה שקרה כאן. באגת טס על המסלול ולאחר שעבר את טומאק , מהקו החיצוני אך עם מהירות פניה פסיכית ודרייב מטורף ממנה והלאה, הוא פותח פער וטומאק מבין שהיום זה לא היום שלו ובאגת מנצח גם הוא לראשונה בקטגוריה.

המקום השני שייך לטומאק ומוסקין לוקח את המקום השלישי ובכך בסופו של יום לאחר 2 מרוצים מצליח להגדיל ב-2 נקודות את היתרון שלו על פני טומאק בטבלת האליפות כאשר במקום הרביעי מסיים קופר ווב שנראה שמצליח סוף סוף להתחבר אופנוע ולקטגוריה כמצופה ממנו וגרנט שמסיים חמישי ושוב מרשים לאחר ההתרסקות שהוציאה אותו מהמרוץ הראשון של היום.

העונה, כמו בכל עונה, ישנם הפתעות וההפתעה הכי גדולה היא ללא ספק הניצחון הסוחף של בוגל וגם של באגת במרוץ השני, עוד הפתעה היא חוסר היכולת של טומאק לנצח בסופ"ש הזה ודווקא מול הקהל הביתי שלו במסלול הדי ביתי שלו, דווקא טומאק שהוא בן של רוכב אופניים ורגיל לאזור ההררי , היה צריך לנצל את המרוץ הזה בכדי לצמצם על מוסקין אך במקום זאת מוסקין יוצא עם ידו על העליונה מבחינת הניקוד, את קרב האליפות ביניהם הם ללא ספק ימשיכו בשבוע הבא.

תוצאות משולבות:


250:

1. ג'ואי סבטג'י- 4/1
2. אלכס מרטין- 1/4
3. ג'רמי מרטין- 3/2
4. אוסטין פורקנר- 2/3
5. זאק אוזבורן-

450:

1. בלייק באגת- 3/1
2. מרווין מוסקין- 4/3
3. ג'ייסון אנדרסוןן- 2/6
4. ג'סטין בוגל- 1/9
5. אילי טומאק- 7/2אליפות לאחר 3 סבבים:

250:

1. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 119נק'
2. אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 110נק'
3. ג'רמי מרטין- (הונדה) 101נק'
4. ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 93נק'
4. אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 89נק'

450:

1. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 127נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 110נק'
3. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 108נק'
4. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 93נק'
5. ג'סטין בוגל- (סוזוקי) 86נק'
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:14-24.