טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מלחמת גוג ומגוג: עונת המוטוקרוס אמריקה נפתחת


   17-05-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בצל הפרישה של דאנג'י, תיפתח בסופ"ש תיפתח עונה בלי פייבוריט ברור והכל יכול לקרות. מי יפציץ ב-250 ומי יעצור את טומאק? טל דשא מנתח

העולם עוד לא נרגע מהפרישה הלא כל כך מפתיעה של ריאן דאנג'י והנה נפתחת לה עוד עונת מוטוקרוס אמריקאית. רק שהפעם אין אלוף ברקע ויש פייבוריט אחד שצריך לשמור את האופנוע על הגלגלים.

250

בניגוד לאליפות הסופרקרוס כאן אין חלוקה של אליפות מזרח ומערב, כאן זו מלחמת גוג ומגוג, כל רוכב ורוכב מהטובים יכול לקחת את האליפות, לפחות על הנייר ונותר רק לסקר מי הם הרוכבים הטובים שירכבו העונה בקטגוריה.

קודם כל יש לנו את זאק אוזבורן וג'סטין היל, שני אלופי הסופרקרוס, מן הסתם הם המועמדים הטבעיים לזכייה בתואר ולאחר מכן יש לנו את ג'רמי מרטין שזכה בשני אליפויות מוטוקרוס עם ימאהה ונותר לראות את החיבור שלו להונדה, באליפות הסופרקרוס זה לא עבד וג'רמי זכה גם להיפצע על הדרך וכל העניין היה קטסטרופה אחת גדולה עבור רוכב שנחשב לעילוי עד לא מזמן. התקווה היא שהפעם הוא יגיע ויראה שוב לכולם את היכולות שלו.

ישנם עוד רוכבים דוגמת ג'ואי סבטג'י, אדם סיניסירולו, אוסטין פורקנר , שיין מקלרף , אלכס מרטין ארון פלסינג'ר ועוד רוכבים רבים וטובים שיכולים על הנייר להתמודד על האליפות כל עוד ישמרו על עצמם בריאים ולא פצועים.

בעונות הקודמות ידענו שאחד מרוכבים ימאהה יקח את האליפות, אז היה לנו את קופר ווב שלקח את האליפות בעונת 2016 וג'רמי מרטין שלקח בשנתיים שלפני כן. העונה יש לימאהה את דילן פרננדיז שדווקא היה טוב מאוד בעונת הסופרקרוס וכמובן את ארון פלסינג'ר שהעונה אמור להבשיל למתחרה אמיתי על תואר האליפות, אגב בעונה הקודמת לא פחות מ-7 רוכבים ניצחון מרוצים אך קופר ווב היה רמה אחת לפחות מעל כולם וסיים את העונה עם פער של מעל 70 נקודות על פני שאר הרוכבים, השנה הוא בקטוגרית ה-450 ולכן צפו למלחמת גוג ומגוג בסוף השבוע הקרוב.

450

בקטוגוריה זו לא משנה מה יקרה, יהיה אלוף חדש, אחד שעוד לא זכה באליפות, מי זה יהיה? אם אתם חיים על כדור הארץ אז אתם חייבים לשים את הכסף שלכם על אילי טומאק, או שלא? בלי לזלזל בטומאק, הוא הרבה זמן כבר לא נפצע ושעון החול מתקתק, אם יהיה בריא לאורך כל העונה קשה לי להאמין שיש מישהו שיכול לעצור אותו, אם לא יהיה בריא אז יהיה לנו קרבות מעניינים על תואר האליפות.

את מקומו של קן רוקזן בקבוצת הונדה מקבל כריסטיאן קרייג, רוכב מוכשר שגם ניצח בעבר בקטגוריה הנמוכה ויכול מאוד להפתיע במיוחד בעונה כזו מבורדקת, לצידו של קרייג ירכוב קול סילי שממש לא מוכיח את עצמו כבר כמה וכמה עונות. קבוצת ק.ט.מ רד-בול הרשמית היא הקבוצה עם הכי הרבה סימני שאלה, האם ישארו עם ההרכב הנוכחי של מרווין מוסקין וטרי כנארד או שיקחו אליהם עוד רוכב עם הרבה פוטנציאל שצריך לגדל, לא ברור כלכך ולא יצאה הצהרה רשמית של הרכב הרוכבים הסופי לעונה למרות שהיא מתחילה בשישי הקרוב.

בכל אופן כאשר כנארד בריא הוא מסוגל לנצח ומוסקין כמובן שמסוגל לנצח. קבוצת ימאהה נשענת על קופר ווב העונה, זה הרוכב שלהם שאמור להביא ניצחונות אך הבעיה היא שווב עוד סוחב פציעה מאליפות הסופרקרוס ולמרות החיבה הגדולה שלו לאליפות המוטוקרוס יהיה לו קשה לאורך כל העונה, בכל זאת 24 מרוצים ו-2 בכל סוף שבוע יש כאן, וזה הרבה מאוד מבחינה פיזית שזו הבעיה העיקרית שלו כרגע.

מבחינת כישרון ויכולות ווב נחשב לרוכב עם פוטנציאל ענק, בכל זאת 2 אליפויות סופרקרוס 250 ואליפות מוטוקרוס 250 לא הולכים ברגל. מי שעוד יכול להפתיע ובגדול הוא ג'ייסון אנדרסון על ההוסקוורנה שבעונה הקודמת לא התחרה הרבה אך בעונת הסופרקרוס השנה ניצח את המרוץ האחרון של העונה ויכול על הנייר להתמודד על האליפות, בלי קשר מדובר ברוכב קשוח שלא מפחד להכנס בכל מי שאפשר בכדי לקחת מקום.

מי יעצור את טומאק? צילום: -www.racerxonline.com

ישנם עוד רוכבים דוגמת ג'סטין בארשה עם סוזוקי , בלייק באגת ודייבי מילספס על ק.ט.מ לא רשמית אך עם תמיכה כמעט מלאה שאפילו רוג'ר דקוסטר הענק מודה ואומר שהם מקבלים ממנו כל מה שצריך וגם את ג'סטין בוגל, אלוף סופרקרוס 250 בעצמו שרוכב בקבוצתו של ריקי קרמייקל שלקחה בעונה הקודמת עם קן רוקזן את האליפות אך כל הרוכבים הללו לא ברמתו הנוכחית של אילי טומאק שצריך פשוט לזכור שהעונה ארוכה ומתישה ושלפעמים צריך לקחת פודיום ולתהפשר על מיקום ולא להתאבד בכדי לנצח. האמת שיש לו את ריאן דאנג'י כתזכורת עד כמה עקביות מביאה אליפויות ולא כמות של ניצחונות, יהיה מעניין.

אגב טומאק, בעונת 2015 הוא ניצח את כל חמשת המרוצים הראשונים של העונה עם קבוצת גייקו הונדה אך נפצע ולכן לא התחרה עוד באותה העונה וזה צריך לשבת לטומאק חזק בראש, זו ההזדמנות הראשונה שלו לקחת את מושכות השליטה בקטגוריה לשנים הבאות והאמת שאני כמו הרבה אנשים אוהב את טומאק ואת סגנון הרכיבה האגרסיבי והמהיר בטרוף שלו , סגנון שמזכיר את ריאן וילופוטו שכמוהו גם היה נפצע, אך בניגוד לשאר בני האנוש וילופוטו היה מצליח להביא אליפויות כאשר הוא פצוע.

ביום ראשון נעלה את סיכום הסבב הראשון של העונה שיערך בהאנגטאון , בעונה הקודמת ניצח את האובר-אול (בכללי) קן רוקזן כאשר ריאן דאנג'י היה שני , שני הרוכבים המובילים הללו לא איתנו העונה ולכן המקום השלישי שהלך לאילי טומאק צפוי להפוך למקום הראשון, רק שגם ג'ייסון אנדרסון שסיים רביעי בכללי כן נמצא העונה וכמו שכולם בפאדוק יודעים אין יותר מדי אהבה בין שני הרוכבים הללו, יהיה שמח.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:02-24.