טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חשיפה: מאבק הרוכבים עלה עוד שלב


   16-05-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בלעדי: החשב המלווה עצר גם את הפעילות של התאחדות האופנועים והטרקטורונים. זהו שלב נוסף במאבק של עמותות הרוכבים בוועד המנהל ובמנכ"ל החדש

לאחר עצירת הפעילות של התאחדות המכוניות והקארטינג לפני כשבועיים, עצר החשב המלווה גם את הפעילות של התאחדות האופנועים והטרקטורונים, כך נודע בלעדית לאתר נזימה. עמותות המוטוקרוס, האנדורו והסופרמוטו הישראלית סימנו שלב נוסף במאבקן בוועד המנהל ובמנכ"ל שמונה לאחרונה, לאחר שלפני חג הפסח הוגשה בקשה לבית המשפט לעצירת פעילות על בסיס כתב תביעה מפורט, אשר כולל אי סדרים ועבירות על החוק, לכאורה.

בין השאר נטען, כי ההרכב הנוכחי של הוועד המנהל (אשר מידת חוקיות חלק מחבריו מוטל בספק, לפי כתב התביעה) מתעלם וממדר את מירב הרוכבים, החברים בעמותות המוטוקרוס, האנדורו והסופרמוטו הישראלית. נושא נוסף קריטי הוא הימנעות הוועד המנהל מהכללת עמותת הסופרמוטו הישראלית בהתאחדות, בטענות שונות אשר אינן עומדות במיבחן תקנון או חוק.

ראשי העמותות חשים כי הגורם העיקרי להתדרדרות במצב הספורט המוטורי היא מעורבות אפסית והיעדר הנהגה מצד הרשות למינהל ספורטיבי, מצב הנמשך כבר שנים.

יוסי ניסן, ראש הרשות, זמין לשיחות אך לצערם של כל הנוגעים בדבר, תפקידו מסתכם בשיחות בלבד ללא הובלה, הנחייה וליווי. לדברי מקורות המעדיפים להישאר חסויים, נציגי הספורטאים נתקלים במגעיהם עם ראש הרשות בחוסר התמצאות בתקנוני ההתאחדויות ותקנות הנהיגה הספורטיבית, קיים חשש לכאורה למעורבות אישית שלו במינוי מנכ"ל התאחדות האופנועים והטרקטורונים ואף העלמת עין מדיווחים שהוא מקבל על עבירות על החוק וסיכון חיי רוכבים.

לאחרונה התברר כי המבקר הפנימי של משרד התרבות והספורט לא עודכן כלל בקיום משבר בספורט המוטורי וכי עופר בוסתן, ראש מינהל הספורט החדש, מקבל מהרשות מידע מוטעה אודות מצב הדברים בפועל.

בהמשך לפניית שלוש העמותות להליך פתרון משבר, זימן מינהל הספורט את וועד ההתאחדות ואת ראשי עמותות המוטוקרוס, האנדורו והסופרמוטו הישראלית לפגישה משותפת שתתקיים היום, יום שלישי, בשעה 15:00 במשרדי הרשות, רח' המסגר 14 תל אביב קומה 6.

נציגי הרוכבים מקווים, כי לראשונה מאז כניסתו לתפקיד לפני כ-9 שנים, יירד יוסי ניסן סוף סוף לשורש העניינים, יבחן המצב להווייתו ויתווה פתרון ישים.

למרות פניית המערכת, לא התקבלה תגובת יו"ר הרשות לנהיגה ספורטיבית.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:45-24.