טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טירוף חושים: הסופר קרוס הסתיימה בקרב מהאגדות


   09-05-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בניגוד לשנים קודמות, הפעם זה נגמר בקרב ראש בראש בשתי הקטגוריות עד השנייה האחרונה. דאנג'י הוכיח שהוא הטוב מכולם עם אליפות שלישית ברציפות

טירוף חושים, קרבות מרים ואקשן פסיכודלי, מי שלא ראה את המרוצים ביום האחרון של הסופרקרוס בלאס וגאס הפסיד כנראה את שני המרוצים הטובים שהיו בשנים האחרונות ויש שאומרים אי פעם, בכל זאת כאלו תהפוכות תוך כדי מרוץ לא ראינו מעולם בשתי הקטגוריות תוך כדי תנועה.

250

כאן גם אליפות המזרח שעדיין לא הוכרעה וגם אליפות המערב שכבר הוכרעה נכנסים לעימות ראש בראש במרוץ אחד שמאגד את שתי האליפויות ועם ניקוד שמתחלק בין שתי האליפויות. איפה שסיימת כך אתה מקבל ניקוד, אולי נשמע מסובך אך זה מאוד פשוט ובעיקר מפגיש בין 2 האליפויות לקרב ענקים.

זינוק מטורף של אדם סיניסירולו וסבטג'י כאשר ג'ורדן סמית' שלישי. סבטג'י מתרסק כהרגלו וחוזר למקום ה-7. סמית' טועה גם הוא והוא חוזר למקום החמישי והטרוף חוגג. סמית' שוב מתרסק והאליפות מתחילה לעשות דינג דונג בין סבטג'י, זאק אוזבורן ואדם סיניסירולו שבכלל לא חשב שהוא יתמודד על האליפות היום.

אוזבורן בכלל התחיל במקום ה-21 את המרוץ לאחר התרסקות וטעות שלו בפניה הראשונה במרוץ ופתאום הוא מגיע בעמדה בה הוא יכול לקחת את האליפות. האליפות בוערת אך סבטג'י מאבד לחלוטין את הפוקוס ומאט קצת לאחר שהגיע למקום החמישי וכעת הוא נסוג לאחור וחוזר למקום השביעי, עוד איבוד מקום אחד וסיניסירולו יכול לקחת את האליפות.

ג'יימס דקוייטיס מגיע לסבטג'י ועובר אותו. 2 הקפות לסיום ואוזבורן ביחד עם סיניסירולו ממוקמים מרחק נקודה אחת מהאליפות כל אחד ואוזבורן יודע שהוא הרוכב הטוב באליפות העונה, עובר את מלרוז, מגיע לסבטג'י ונכנס באם אימא שלו ומרסק אותו באגרסיביות הידועה והצפויה שלו בזמן שסיניסירולו מנצח את המרוץ אך מפסיד את האליפות לרוכב הוסקוורנה וכל האמור לעיל בהקפה האחרונה של המרוץ, הכל היה מונח על השולחן וזה שרוצה את האליפות יותר מאחרים הוא הרוכב שינצח וכך היה.

450

דאנג'י החיה לוקח את ההולשוט למרות שהלוח מראה שבאגת הוא זה שלקח עדיין בעין רואים שדאנג'י ראשון ושני זה הוא בלייק באגת ושלישי דין ווילסון כאשר אילי טומאק רביעי. טומאק עולה לשלישי, מגיע לבאגת, נכנס לעקיפה ועובר לדלוק אחרי דאנג'י. טומאק מהר מאוד מגיע לדאנג'י והוא במוד פסיכופת היום, לא מוכן לקחת שבויים ונכנס בדאנג'י בכל הכוח אך האלוף המכהן לא מוכן לזה וחוזר מיד לאופנוע ושני הרוכבים מעלים הילוך ורוכבים על הקצה של גבול היכולת וההיגיון עם החלקות זנב מפגרות והתחזרות רבתי על הגז, רחוק מאוד מהרכיבה הרגילה גם של טומאק שתמיד אגרסיבי, בכל זאת יש כאן אליפות על הפרק.

דאנג'י נעקף על ידי אנדרסון בחסות טומאק והוא מאחורי אנדרסון, כמעט נכנס בו בזמן שאנדרסון בכלל עובר את טומאק ועולה לשנייה בדיוק למקום הראשון עד שטומאק חוזר חזרה להובלה. דאנג'י שוב על אנדרסון ועובר אותו כאשר הקהל בשגעת מוחלטת ומה שהולך על המסלול גובל בזירת איגרוף, סופרקרוס זה ספורט אגרסיבי מאוד אך הערב הרמה עלתה עוד 10 שלבים ביחס למה שהולך ברגיל.

הכאוס חוגג ודאנג'י הכי אגרסיבי שרכב בחיים שלו, על הקפצה בכל רגע ונראה שהוא נהנה ממה שקורה, מחליק את האופנוע עד לרגליות בשליטה מוחלטת, איפה היית עד היום? מחזה לצפות ברוכב כזה משתולל תרתי משמע על המסלול. דאנג'י שני ולא צריך יותר מזה בכדי לקחת את האליפות אך הוא רוצה את הניצחון, הכל או כלום כאן ועכשיו וטומאק צריך להתחיל לחשוש מכך.

טומאק הוביל בפער של 3 שניות אך דאנג'י חותך עליו את כל הפער תוך הקפה אחת (!) כנראה שככה נראה דאנג'י כשהוא מהמר על הכל או כלום, ועדיין הוא מפעיל את הראש תוך כדי, הקרב הענק של העונה הולך ומתקרב. דאנג'י מבצע טעות, כמעט נוחת מחוץ למסלול אחרי טריפל במהירות מטורפת וישר חוזר למתקפה כשהוא צמוד לטומאק בזמן שאנדרסון צמוד אליהם.

דאנג'י שוב טועה אך מיד מתקן וחוזר לגז וכעת תורו של טומאק לטעות ודאנג'י עובר אותו , מה שמדליק את הפיוז אצל טומאק הפסיכי ממילא והוא שוב נכנס באימא של דאנג'י ומוציא אותו מהמסלול הפעם אך דאנג'י חוזר מיד ובפול גז, לא מוותר ולא מתחשב בכלום עכשיו זה עניין של לכסח את טומאק ודאנג'י מעלה עוד קליק אחד ברמת האגרסיביות שלו.

איך שהוא נוצר מצב שלא ראינו בשידור בו ג'וש גרנט מגיע למקום הרביעי כאשר צ'אד ריד בכלל מגיע משום מקום ועובר את באגת שמתרסק מיד לאחר מכן ואסור לשכוח שאנדרסון בתוך כל הטרפת הזו גם הוא. דקה וחצי לסיום המרוץ ודאנג'י לא מרפה מטומאק, מלחיץ אותו בזמן שריד בכלל נכנס לבלוק פס על אנדרסון שלא נשאר חייב ומיד לאחר מכן מוציא באגרסיביות את ריד מהמשחק עם סיכול ממוקד של רוכב ימאהה הוותיק.

הקפה אחרונה ודאנג'י עובר את טומאק שמיד חוזר חזרה ונכנס בכל הכוח בדאנג'י כאשר אנדרסון מנצל את הכאוס על המסלול ויוצא עם ידו על העליונה ועם הניצחון הראשון ואחרון שלו לעונה זו כאשר טומאק מסיים שני ובן קבוצתו ג'וש גרנט שלישי לפני דאנג'י במקום הרביעי. מרוץ של גלדיאטורים אמיתיים וכולם יוצאים מהיום מרוצים הזה עם סימנים כחולים וכאבים בעצמות לאחר כל הכניסות האלו אחד בשני. בסופו של יום ריאן דאנג'י הצליח לקחת את האליפות הרביעית שלו בקריירה והשלישית ברציפות, למרות העונה הקשה ולמרות שניצח בסך הכל 3 פעמים העונה לעומת תשעת הניצחונות של טומאק.

עכשיו נשאלת השאלה האם דאנג'י יפרוש או לא? בתכלס מה עוד יש לו להוכיח? כלום ושום דבר הוא הראה היום מה קורה כשכפפות נזרקות, מרוץ מהטובים אם לא הטוב ביותר שראיתי באליפות זו ובניגוד לעונות עבר שנגמרו באנטיקליימקס מאכזב כאן קיבלנו אליפות ראש בראש עד הרגע האחרון בו אנדרסון גנב את הניצחון בזמן ששני חמומי המוח היו עסוקים בלרסק אחד את השני.

תמה לה אליפות הסופרקרוס ובעוד כשבועיים מתחילה אליפות המוטוקרוס האמריקאית ועכשיו נשאלת שאלת 15 מליון הדולר, האם נראה שם את דאנג'י או שהוא יפרוש בשיא כמו שרבים חושבים שיקרה?

תוצאות:

250 משולב מזרח ומערב:

1.
אדם סיניסירולו
2. ג'סטין היל
3. ארון פלסינג'ר
4. דילן פרננדיז
5. מיטשל אולדנבורג

450:


1. ג'ייסון אנדרסון
2. אילי טומאק
3. ג'וש גרנט
4. ריאן דאנג'י
5. דין ווילסון

אליפויות סופיות:


250 מזרח:

1.
זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 173נק'
2. אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 171נק'
3. ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 166נק'
4. ג'ורדן סמית'- (ק.ט.מ) 161נק'
5. דילן פרננדיז- (ימאהה) 144נק'

250 מערב:


1. ג'סטין היל- (קאוואסאקי) 180נק'
2. שיין מקלרף- (ק.ט.מ) 154נק'
3. ארון פלסינג'ר-(ימאהה) 143נק'
4. מרטין דבלוס-(הוסקוורנה) 142נק'
5. ג'ימי דקוייטיס- (הונדה) 122נק'

450:


1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 359נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 354נק'
3. מרווין מוסקין-(ק.ט.מ) 293נק'
4 ג'ייסון אנדרסון-(הוסקוורנה) 273נק'
5 דייבי מילספס- (ק.ט.מ) 223נק'

צילום: www.racerxonline.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:05-24.