טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: המתח בין טומאק לדאנג'י מגיע לשיא


   20-04-2017, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-15 נוחת בסולט לייק סיטי לאחר פגרה בת שבוע. ההזדמנות האחרונה של פלסינג'ר ב-250. ב-450: טומאק ישלוף עוד קלף מהשרוול? טל דשא מתכונן

הסבב ה-15 לעונת 2017 נוחת בסולט לייק סיטי ולאחר פגרה של שבוע בעקבות הספרינג ברייק האמריקאי המתח בין דאנג'י לטומאק הולך וגואה, כאשר טומאק מוביל את האליפות למרות שהניקוד זהה ביניהם.

250 מערב


אליפות המערב העונה' כמו ברוב העונות מספקת לא מעט אקשן כאשר זו כנראה ההזדמנות האחרונה של ארון פלסינג'ר לגבור או להתקרב משמעותית לג'סטין היל שמוביל את האליפות. האמת היא שהיל מפתיע העונה עם היכולות שלו ובעיקר עם העקביות שלו בזמן שפלסינג'ר היה נראה בשל לקחת את האליפות. אך במרוצים כמו במרוצים, ברגע שמתחילים את העונה אפשר לזרוק את רוב מה שחשבנו שידענו לפח, וזה לא שהיל לא היה מהיר מעולם. הוא פשוט היה פצוע או גרר פציעה כמעט כל הזמן בעונות האחרונות והפסיד הרבה מרוצים, כך שקשה לחשוב על רוכב כזה כמתמודד אמיתי על כתר האליפות בתחילת העונה.

השנה לעומת השנים האחרונות היל רוכב מהר ואגרסיבי אך לרוב לא מבצע טעויות קריטיות, ועקביות - כמו שדאנג'י מלמד אותנו, שווה אליפות כאשר משלבים זאת עם ניצחונות.

דווקא שיין מקלרף שפתח את העונה עם ניצחון והיה נראה חזק גם במרוץ שלאחר מכן הולך ומתדרדר אחורה מבחינת היכולות שלו וחבל, הוא היה נראה מעולה. המקום הרביעי באליפות שייך כרגע לג'יימס דקוייטיס שהולך ומשתפר מרגע לרגע ובמקום החמישי אוסטין פורקנר שכולם מחכים לראות לאיזה רוכב הוא יבשיל, אך את הפוטנציאל על הנייר יש לו.

450

לאורך כל העונה מדברים בכל מדיה שמסקרת את המרוץ על ריאן דאנג'י, בהתחלה ביחד עם רוקזן ואחר כך ביחד עם טומאק. נוצר מצב מוזר בו למרות שרוקזן נפצע דאנג'י לא כבש את האליפות בזמן שדווקא טומאק שפתח את העונה לא טוב הלך והתחזק.

טוב, התחזק זו מילה לא טובה מכיוון שמה שטומאק עשה זה להמציא את עצמו מחדש. הוא כלכך טוב שדאנג'י באמת נראה בלי תשובות. אילי טומאק שנים נחשב לרוכב המהיר באליפות וכבר כשהיה ב-250 היה נותן זמנים שלפעמים מהירים כמו המובילים ב-450 ובכך הוא מזכיר גם את ג'יימס סטיוארט כשהיה צעיר, את ריאן וילופוטו וכמובן את הרוכב שהוא כנראה הגדול והטוב מכולם, ריקי קרמייקל.

ההבדל בין טומאק לשאר הרוכבים (חוץ מסטיוארט) הוא שטומאק לא מצא את העקביות שלו ב-450 ובנוסף לכך הזינוקים של טומאק ידועים כלא טובים, זאת כאמור עד לעונת 2017. העונה טומאק למד לזנק מעולה, הוא חד ויוצא מהמקום כמו תותח ובכך מציב את עצמו בעמדה הרבה יותר טובה בתחילת המרוץ. גם המרוצים שלו נראים יותר טוב, פחות התרסקויות מיותרות והרבה מאוד ניצחונות, תוך כדי שהוא שולט לחלוטין בקצב שבו המרוץ מתנהל ותמיד שומר עוד קלף של מהירות בשרוול, נראה מבטיח.

דאנג'י לעומת טומאק נראה כמי שמבין שאת הרוכב בירוק הוא לא יעצור מצד אחד, ומצד שני דאנג'י הרבה פעמים בכלל לא נמצא באזור מכיוון שדווקא הוא שיודע לפתוח מעולה מפשל בתחום הזה העונה ובסופו של יום לוקח פחות נקודות לעומת טומאק, שזה הכי חשוב בסופו של דבר.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:22-24.