טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הסופרקרוס: מי יעצור את הדהירה של טומאק?


   06-04-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עם 8 ניצחונות מהם 5 ברצף, ברור שאילי טומאק נמצא בליגה אחרת. אבל אם דאנג'י יניח בצד את הריבים ויתמקד בקרב - אז הכל יכול לקרות בין שני הרוכבים הטובים בעולם

רגע לפני הפגרה האליפות מגיעה לסיאטל למרוץ ה-14 לעונה זו, והשינוי העיקרי כאן הוא שאליפות ה-250 מערב חוזרת לפעילות ונותנת למתחרי המזרח קצת מנוחה בזמן שקטגורית ה-450 רותחת ומבעבעת לאחר הריב הלא ראוי בין דאנג'י לצ'אד ריד וכמובן הניצחון החמישי של טומאק ברציפות.

250 מערב

כידוע אליפות הסופרקרוס בקטגורית ה-250 מתחלקת לאליפות מזרח ואליפות מערב, בעיקר בגלל שהמארגנים רוצים להקל כמה שיותר מבחינה כלכלית, ופחות מרוצים בעונה - פחות כסף שצריך לשלם. את האליפות מוביל כרגע רוכב קאוואסאקי ג'סטין היל כאשר מאחוריו נמצא ארון פלסינג'ר על הימאהה ובמקום השלישי ממוקם לו שיין מקלרף על הק.ט.מ.

אין ספק שהשנה קאוואסאקי מפציצים עם הובלה גם באליפות המזרח וגם במערב ושלא נדבר על אילי טומאק התותח בקטגוריה הבכירה, בינתיים קאוואסאקי בדרך לקבל את אחת מהעונות הכי מוצלחות שלהם בכל הזמנים אך דברים עוד יכולים להשתבש כמובן. ההובלה של היל על פלסינג'ר עומדת על 21 נקודות משמעותיות, כמובן שהכל יכול להשתנות עם התרסקות או בעיה מכנית אחת, אך בסופו של יום היל הרווי את ההובלה ביושר.

מאחורי שלישית המובילים נמצאים מרטין דבאלוס על ההוסקוורנה ואוסטין פורקנר הצעיר על הקאוואסאקי, תחושת הבטן היא שמכיוון שפורקנר רק הולך ומשתפר ממרוץ למרוץ, כנראה שהוא ינסה ללכת על ניצחון וזה יכול להיות גרוע מאוד עבור היל, מצד שני פורקנר ביחד עם פלסינג'ר הם העתיד של הקטגוריה בזמן שהיל שואף להגיע ל-450 כבר בשנה הבאה.

450

בואו נעזוב רגע את הניצחון החמישי ברציפות של טומאק בסיינט לואיס ובואו נעזוב את 8 המרוצים אותם הוא ניצח עד כה העונה ונתמקד במריבה המטופשת של צ'אד ריד וריאן דאנג'י. ריד כידוע לא נתן לדאנג'י לעבור אותו כאשר הוא היה סמן אחורי ועם דגלים כחולים ולמעשה לקח מדאנג'י את היכולת להתמודד מול טומאק על הניצחון בכך שעיכב אותו, דאנג'י כעס ובצדק ואף אמר לריד שיתבגר.

העניין הוא שדאנג'י לא צריך כעת לעשות מזה עניין, הוא מתמודד על האליפות וריד לא, ולכן לדאנג'י יש הרבה יותר מה להפסיד. הריב הזה החל עוד בדטרוייט שם דאנג'י וריד נגעו אחד בשני בזינוק ולמעשה ריד מצא עצמו על הרצפה ומאשים את דאנג'י, מכיוון שזה האחרון לא התרסק. ברור לכולם שדאנג'י לעולם לא יגרום לרוכב אחר להתרסק בכוונה ומצד שני ברור לכולם שלירד יש עבר אלים כלפי רוכבים ותגובות קצת ילדותיות.

ריד טעה כאן ובגדול , אסור לך לא משנה מה להתערב בקרב על האליפות, לא סוגרים חשבונות בצורה כזו ואם באמת היה מרגיש שנעשה לו עוול בתקרית ביניהם היה יכול להתלונן על כך . העניין הוא שדאנג'י באמת מתמודד על האליפות ולכן האינטרס שלו צריך להיות להניח את כל העניינים בצד ולהתמקד בטומאק ולא בריד , כדאי מאוד גם לריד להניח את זה בצד מכיוון שבשלהי הקריירה שלו (היה צריך לפרוש כבר לפי דעתי) הוא לא צריך עוד סיבה כדי שיוציאו אותו מהקבוצה, הוא לא מביא תוצאות העונה וזה לא נראה טוב וכמובן שהתסכול שלו לא תרם לתגובה הלא ממותנת שלו.

כנראה ששני הרוכבים יניחו את כל העניין בצד כרגע ואם לא דאנג'י הוא זה שיש לו את הכי הרבה להפסיד זה בטוח. נחזור רגע לטומאק, אין מה להגיד, 8 ניצחונות, 5 מהם ברצף, הרוכב הזה נמצא בליגה אחרת, עד שתגיע הפאשלה הראשונה ואז נראה ממה טומאק עשוי. אם יוכל לחזור כמו שצריך לאחר איזו התרסקות או בעיה כזו או אחרת, כרגע הוא בלתי ניתן לעצירה ועם 3 מרוצים שנותרו עד לסוף העונה כל הקרב הזה על האליפות מתקרב לרגע האחרון. רק בואו נקווה שלא נקבל אנטיקליימקס במקום ואכן האליפות הזו תוכרע על המסלול בקרב ראש בראש בין שני רוכבי הסופרקרוס הטובים בעולם.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:14-24.