טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ה-MOTOGP פותחת עונה: מי הפייבוריטים ללכת עד הסוף?


   23-03-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

חורף שלם אנו מחכים ומצפים והנה בסוף השבוע הקרוב אליפות ה-MOTOGP פותחת עונה כרגיל בקטאר ואיזו עונה מחכה לנו. טל דשא כבר לא יכול לחכות

כמה חיכינו וציפינו, חורף שלם אנו מחכים והנה בסוף השבוע הקרוב אליפות ה-MOTOGP פותחת עונה כרגיל בקטאר, ואיזו עונה מחכה לנו. אי אפשר לעבור על כל הרוכבים אז אם יש רוכב שאתם אוהדים ולא דיברנו עליו, סליחה מראש.

נתחיל מקבוצת ימאהה. לאחר המעבר של חורחה לורנזו לדוקאטי, בימאהה החליטו לקחת את הרוכב המבטיח ביותר בסבב, מאבריק ויניאלס. בכל המבחנים שנערכו במהלך החורף ויניאלס שלט ביד רמה ויצא מכל מבחן ומבחן עם הזמנים הכי טובים, על אופנוע חדש ועם תקנות אוירודינמיקה חדשות אשר הצריכו מחשבה יצירתית מצד ימאהה.

מי שלא הרשים הוא דווקא הדוקטור, ולנטינו רוסי שכנראה יעבור עונה קשה עם ויניאלס שמזכיר את עונת המעבר של קייסי סטונר להונדה מבחינת הביצועים שלו במבחנים. אז זה נגמר באליפות לסטונר, אין ספק שמדובר ברוכב השלישי עם הכי הרבה עיניים עליו. למה? מכיוון שרוסי תמיד ראשון עבור הרוב המוחלט של אוהדי הספורט וחורחה לורנזו הוא השני עם המעבר שלו לדוקאטי.

ואל תדאגו לרוסי, מה שלא יהיה הוא תמיד מוצא פתרון כלשהוא למרוץ עצמו והיכולת הזו להתעלות על בעיות היא הגדולה שלו. חורחה לורנזו עבר השנה לדוקאטי, איזו החלטה קשה שגרמה לרוסי בזמנו כאשר הוא עבר לדוקאטי לכאב ראש גדול וכמובן שהרומן בין רוסי לדקאטי לא נגמר יפה ולא נגמר עם ניצחון. לורנזו מגיע לדוקאטי לאחר שניצחו עם 2 רוכבים שונים (דובי ויאנונה) בעונת 2016 ולאופנוע הרבה הרבה יותר טוב ממה שהיה לרוסי, למעשה לאורך כל מבחני החורף לורנזו הולך ומשתפר ונראה שהוא בדרך הנכונה.

כמובן שרק יום ראשון יראה לנו מה הוא מסוגל לעשות במסלול שהוא יודע לנצח בו, בכל אופן המעבר הזה עשוי להיות קשה ממה שהוא מצפה. הרוכב השני בקבוצתו הוא אנדראה דוביציוזו אשר ניצח בעונה הקודמת וכרגיל הוא יהיה קרוב לפרונט ונראה אם יוכל לגנוב עוד איזה ניצחון. את המהירות יש לו אבל הוא לוקה בחסר מבחינת היכולת להגבר על בעיות כיוונון של האופנוע.

מארק מארקז, האיש והאגדה. מארקז אמנם לא נראה טוב ברוב המבחנים אך הוא כמובן יתמודד על האליפות וכמובן שהוא האלוף המכהן, אליפות שלישית בארבע שנים זה רקורד מדהים ואין יותר מדי מה להוסיף עליו. רוכב מדהים, אגרסיבי עם סטייל רכיבה מאוד מיוחד ומעניין מה הונדה רקחו עבורו השנה.

צילום: www.motorsport.com

בקבוצת הלא מפעל אך עם אופנוע מפעל נמצא כאל קראצ'לו הבריטי. קראצ'לו ניצח 2 מרוצים בעונה הקודמת , אחד ביבש ואחד ברטוב ומבחני החורף העונה היו הטובים ביותר שלו. בכלל נראה שהוא מצא את עצמו ונראה איזה כאב ראש הוא יגרום למתמודדים על האליפות. כמובן שניצחון תמיד בא בחשבון לאחר עונת 2016. אגב כנראה שהבוס של קראצ'לו, ליצי'ו צ'קינלו לא חלם גם בחלומות הטובים ביותר שלו שהקבוצה שלו תצא עם 2 גביעים ניצחון ועוד פודיומים.

אין ספק שהבריטי נותן תמורה בעד האגרה. אנדראה יאנונה פינה את מקומו לטובת לורנזו העונה והוא עבר לסוזוקי, כאן יש הרבה סימני שאלה אך יאנונה לא מפחד לקחת את האופנוע לגבול ועל הדרך להוריד איתו איזה רוכב או שניים אם צריך, הרבה ביצים יש שם בתוך החליפה הכחולה הזו.

עונת 2016 ראתה לא פחות מ-9 מנצחים ומן הסתם אין לצפות לזה העונה אך ישנו רוכב אחד שלא משתמש בחלקי מפעל רשמיים וטריים וזה יונס פולגר הטרי בקטגוריה שמרשים מאוד עד כה, ואם יוכל לתרגם את ההסתגלות המהירה שלו לימאהה הלא רשמי לעקביות אז יש מצב שנראה אותו לוקח איזה פודיום או שניים.

בכל אופן הוא הרבה יותר מהיר ממה שציפו לו. ישנם עוד רוכבים רבים עם יכולות גבוהות, ג'ק מילר, אלברו באוטיסטה, הקטור ברברה, דני פדרוסה , דנלו פטרוצ'י ועוד אך ברור לכולם שהקרב על אליפות העולם יהיה בין מארקז, רוסי במידה מסוימת ואיזה שהוא רוכב אחר שנגלה מי הוא בהמשך. ההימור הכמעט בטוח יהיה על מאבריק ויניאלס.

אליפות 2016:

מארק מארקז- (הונדה) 298נק'
ולנטינו רוסי- (ימאהה) 249 נק'
חורחה לורנזו- (ימאהה) 233נק'
מאבריק ויניאלס- (סוזוקי) 202נק'
אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 171נק'
דני פדרוסה-(הונדה) 155נק'
כאל קראצ'לו- (הונדה) 141נק'
פול אספארגארו- (ימאהה) 134נק'
אנדראה יאנונה-(דוקאטי) 112נק'
הקטור ברברה- (דוקאטי) 102נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:31-24.