טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופר קרוס: הכל מוכן לעימות הגדול בין דאנג'י לטומאק


   16-03-2007, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב האהוב מגיע לאינדיאנאפוליס וניכר כי מפלס הלחץ בקבוצת ק.ט.מ עולה, ובצדק. ב-250 כל התחזיות נזרקות לפח ואנחנו מקבלים מירוצים מרהיבים ויצירות מופת

הסבב האהוב מגיע לאינדיאנאפוליס וניכר כי מפלס הלחץ בקבוצת ק.ט.מ עולה בעקבות ההצלחה של טומאק העונה וחוסר ההצלחה של דאנג'י. והאמת היא שהם צריכים לדאוג.

250 מזרח

אליפות המזרח, כמו בכל שנה, מייצרת מרוצים מרהיבים, חלק מהם צמודים וחלק מהם מהווים יצירת מופת. העונה, כמו בכל עונה, כל התחזיות נזרקות לפח ואנו נשארים עם רוכבים אשר לא ציפינו מהם לתת בראש. אחת מהדוגמאות לרוכב מפתיע הוא המנצח של דייטונה, אדם סיניסירולו. כבר 3 עונות שאדם נמצא על הקרשים, מחלים מפציעות, נפצע שוב, מחלים וחוזר חלילה. העונה הוא היה נראה מעולה לאורך כל הדרך ובעיקר עקבי באופן יחסי לקטגוריה, והתקווה היא שהוא עבר את המשבר הרציני הזה וחוזר ליכולותיו כרוכב מוביל. שאפו ענק ואין הרבה רוכבים שמסוגלים לאכול כלכך הרבה דשן ועדיין לחזור כמו גדולים למדרגה הגבוהה על הפודיום. זה אומר הרבה על האופי שלו.

בן הקבוצה של סיניסירולו, ג'ואי סאבטג'י עובר עונה לא מוצלחת אך הוא עוד יכול לשנות את גורלו ולהתחיל לנצח, יש לו את המהירות עכשיו רק צריך את הנחישות. המקום השלישי היה שייך לדילן פרננדיז הרוכב עבור ימאהה, וממירוץ למירוץ אנו מגלים רוכב מעולה שגם מתרסק ומפיק לקחים ולכן פרננדיז עשוי להפוך למתמודד על האליפות בעונה הבאה.

במקום הרביעי סיים ג'ורדן סמית' שלמרות הנצחון במרוץ הראשון לפני כמה שבועות הוא לא מצליח למצוא את הדרך אל הפודיום וזאק אוזבורן שעשה טעויות של לחץ אך עדיין מוביל את האליפות ונראה שפשוט לא הסתדר לו הסופ"ש. באינדיאנאפוליס נדע אם הוא עדיין במוד אליפות.

צילום: www.racerxonline.com

450

בקטגוריה הבכירה החגיגה בעיצומה, כאשר הקרב בין הטוען לכתר האליפות אילי טומאק לבין האלוף המכהן ריאן דאנג'י נמצא בנקודת רתיחה. כרגע הפער בין דאנג'י לבין טומאק עומד על 17 נקודות והולך ומצטמצם ממרוץ למרןץ, נוציא את הניצחון של דאנג'י לפני כמה מרוצים כמובן.

מה שמעניין כאן הוא שדאנג'י לא הולך ונהיה רוכב פחות טוב וטומאק לא נהיה רוכב יותר טוב, אך יש כמה דברים מעניינים שקורים. דבר ראשון זה הפתיחות של דאנג'י שלא טובות העונה והוא מוצא עצמו עם מקצי דרוג גרועים ואז גם זינוקים גרועים, וזה מבטל את היכולת לנצח במרוץ וגם מוביל לנקודה השנייה.

אילי טומאק למד לפתוח מרוצים כמו שצריך וזו תמיד הייתה נקודת החולשה שלו, כך שמלכתחילה הוא מוצא עצמו בעמדה טובה כאשר הוא פותח בין הראשונים. שלישית, בעצם הרכיבה האגרסיבית והלא אופיינית לדאנג'י נראה שהוא מנסה להכריח את האופנוע לעמוד בקצב וזה משותף גם למרווין מוסקין, בן קבוצתו.

רביעית, אילי טומאק נראה בכושר שיא, ואחד היתרונות של דאנג'י היו שהוא תמיד בכושר שיא ולכן גם עקבי בזמנים שלו. העימות בין שני הרוכבים הוא בלתי נמנע וכל מרוץ שעובר אנו מתקרבים יותר ויותר לרגע בו יקרה הקרב הגדול בין השניים אך דאנג'י עדיין לא צריך להילחץ יותר מדי, 17 נקודות הפרש הן לא מעט ומספיקה מעידה קטנה של טומאק בכדי שדאנג'י ינשום קצת אוויר. הכל תלוי בטומאק.

עכשיו בוא נאמר כמה מילים על ג'רמי מרטין שהדהים את העולם בדייטונה. מרטין נמצא במקום בקריירה שלו בו הוא מתקשה מאוד בקטגוריה שלו, והפלא ופלא ,דווקא כאשר הוא מקבל הזדמנות ראשונה להרשים בקטגוריה הבכירה אל מול הרוכבים המהירים בעולם הוא מצליח לתת בראש, פותח נהדר, מוביל לא מעט הקפות ובסופו של דבר מסיים שני לטומאק המנוסה.

לא פחות ממדהים ומעניין לראות אם במידה ויקבל עוד צ'אנס יוכל להיות שוב פעם כה מהיר ולהוכיח כי הוא כן הדבר האמיתי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:27-24.