טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופר קרוס: הרגע המדהים של טומאק


   14-0302017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איזה סבב קיבלנו בדייטונה, המכה של מרוצי הכביש באמריקה. אילי טומאק נראה כמי שיכול לזכות בקלות באליפות, בעיקר כשדאנג'י לא מפסיק לפשל

דייטונה , המכה של מרוצי הכביש באמריקה, אירחה את אליפות הסופרקרוס בסוף השבוע האחרון. איזה טרוף הלך שם, ולא פחות מכך קיבלנו הצצה נדירה לאירוע נדיר בקטגוריה הבכירה.

250 מזרח


אדם סיניסירולו מזנק מעולה ותופס את עמדת ההובלה כאשר מאחוריו נמצא בן קבוצתו ג'ואי סאבטג'י ושלישי לורנזו לוקריציו הפחות מוכר, לפני מוביל טבלת האליפות זאק אוזבורן ודילן פרננדיס שסוגר את החמישייה הראשונה.

אוזבורן עובר את לוקריציו ועולה למקום השלישי אך מתרסק בקטע החול , עולה בחזרה על האופנוע וחוזר להתחרות אך הפעם הוא כמעט ומתרסק ומוצא עצמו במקום השביעי. פרננדיס עולה למקום השלישי לאחר שלוקריציו עושה טעות וכך גם ג'ורדן סמית' מקבל באמפ קדימה למקום הרביעי, כאשר קייל קונינגהם שבמקום החמישי מאבד אותו לזאק אוזבורן.

עוד הקפה אחת לסיום המרוץ וסיניסירולו מאשר את מה שראינו ממנו מאז תחילת עונת המזרח, הוא עלה בחזרה על הגל ומנצח לראשונה מאז שנת הבכורה שלו בעונת 2014, אז ניצח 3 מרוצים לפני שנפצע בכתף והתחיל את מסכת הפציעות שנמשכה שנתיים שלמות.

ג'ואי סאבטג'י מסיים שני כאשר פרננדיז לוקח את המקום השלישי וזוכה במקום האחרון על הפודיום לפני ג'ורדן סמית' וזאק אוזבורן, שסוגר את החמישייה הראשונה במירוץ. הלכה למעשה, ארבעת הרוכבים המובילים באליפות מופרדים בסך הכל על ידי 16 נקודות, ולכן באמת שהאליפות יכולה ללכת לכל אחד מהרביעייה הראשונה.

הפורמה הכי טובה שלו. אילי טומאק. צילום: www.racerxonline.com

450


זינוק מעולה של ג'רמי מרטין שעולה לקטגוריה הבכירה לראשונה מאז ומעולם, וזאת בכדי להחליף את קן רוקזן שנפצע בתחילת העונה. מאחורי מרטין נמצאים טומאק וברייטון כאשר האלוף המכהן ריאן דאנג'י נתקע בגייט ומוצא עצמו במקום ה-17 הקטסטרופלי עבורו, וזה המרוץ שיכול להרוס את כל העונה עבורו.

דאנג'י עובר וחותך, עוקף גם את בן קבוצתו מרווין מוסקין שנותן עוד מרוץ גרוע לאוסף המרוצים האחרונים ומוסקין מתרסק כאשר דאנג'י עובר אותו. אך זה לא נראה כמו נגיעה אלא רק קרוב. מאז 1975 לא זכה במרוץ רוכב שזו היא הפעם הראשונה שלו בקטגוריה ובטח שלא בתור מחליף של רוכב קבוע.

טומאק על הזנב של מרטין אך רוכב הונדה מגביר את הקצב, ומה שלא יהיה מרטין היום משתיק הרבה מבקרים קבועים שלו. במקום הרביעי נמצא צ'אד ריד אך זה האחרון מתרסק וחוזר לרכוב, עונה נוראית עבורו ועבור קבוצת ימאהה.

אילי טומאק חם והוא סגר פער של כמעט 2 שניות ממרטין ויוצא למתקפה , נכנס, עוקף ולצערו מרטין מחליט שהוא לא מוותר כל כך מהר וחוזר להוביל. עד שלטומאק נמאס והוא מחליט שנגמרו המשחקים ותופר את מרטין, בחוכמה רבה יש לציין. זהו, מכאן ועד לדגל השחמט אף אחד כבר לא יגיע.

לטומאק שלא היה מעולם בפורמה כזו טובה והוא נראה כמי שיכול לזכות באליפות בקלות נכון לעכשיו. מרטין שני ונראה מעולה, כאשר מהצד השני צ'אד ריד מתרסק מהמקום הרביעי, בזמן שבמקביל גם ברייטון נעלם לנו וג'ייסון אנדרסון בשקט בשקט הגיע עד למקום השלישי.

כאשר כעת עם ההתרסקות של ריד סילי לוקח את המקום הרביעי וריד רק חמישי אך נעקף על ידי דאנג'י שבפניות האחרונות של ההקפה האחרונה נכנס למלחמת עולם עם סילי שמגיע עד כדי דחיפות עם המרפקים וכידונים שנכנסים ביחד, וכל זה על המקום הרביעי כאשר בסופו של דבר דאנג'י יוצא עם ידו על העליונה אך הוא עצבני וזורק את המשקף שלו בעצבים על הרצפה. הצצה נדירה לרגע של תסכול עמוק אצל הרוכב הכה מאופק הזה בדרך כלל.

טומאק ראשון, מרטין שני! מדהים בכל קנה מידה. אנדרסון שלישי, לא רע בכלל, דאנג'י רביעי עצבני וסילי חמישי מתוסכל שאכל זמבורה רצינית מדאנג'י. מרוץ מעולה ומרטין במיוחד נותן לנו הצצה לעונה הבאה אז הוא יעלה כנראה לקטגוריה הזו. מטורף.

בסופו של יום ריאן דאנג'י מפשל, הוא יודע את זה, הקבוצה יודעת את זה וגרוע מכך , אילי טומאק יודע את זה ולמרות שיש ביניהם הפרש לא קטן של 21 נק' לאחר דייטונה , דאנג'י כבר פעמיים לא היה על הפודיום העונה ובשבילו מדובר בעונה נוראית. בסופו של דבר לטומאק יש 5 ניצחונות ולדאנג'י 2 מתוך עשרה מרוצים שנערכו עד כה. משהו לא ברור עובר בקבוצת ק.ט.מ כאשר גם הרוכב השני שלהם מרווין מוסקין לא מספק תוצאות טובות, שלא נדבר על ניצחונות.

תוצאות:


250 מזרח:אדם סיניסירולו
ג'ואי סאבטג'י
דילן פרננדיס
ג'ורדן סמית'
זאק אוזבורן

450


אילי טומאק
ג'רמי מרטין
ג'ייסון אנדרסון
ריאן דאנג'י
קול סילי

אליפות:

250 מזרח:

זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 86נק'
ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 80נק'
אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 77נק'
ג'ורדן סמית' –(ק.ט.מ) 70נק'
דילן פרננדיז- (ימאהה) 54נק'

450


ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 2014נק'
אילי טומאק- (קאוואסאקי) 197נק'
קול סילי- (הונדה) 169נק'
מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 163נק'
ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 143נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:27-24.