טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מבחן שטח: קבלו את ה-RS650R


   21-02-2017, שי מנצור   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בוחנים:גיל פארינטה ווילי פרץ

קיבלנו אפשרות לנסוע קצת ולבדוק את התנאים של הכלי מבית SWM, וגילינו כלי שבא לפנק את הרוכב שלו. כל מה שרציתם לדעת מחכה לכם בפנים

למי שעוד לא מכיר את חברת Swm, נציג אותה, כדי שלא תשכחו. מדובר בחברה איטלקית שרכשה מב.מ.וו את הטכנולוגיה של הוסקוורנה ואת המפעל באיטליה, לאחר שהמותג הוסקוורנה נמכר ל-KTM. לפני רכישתה על ידי BMW, האופנועים היו מבוססים על המנועים של הוסקוורנה מ-2 הדורות האחרונים, אך השלדה, מכלוליה והעיצוב הם מהדור האחרון של הוסקוורנה, כל זאת עד רכישת המותג על ידי KTM העולמי.

הכלים עצמם מיוצרים כולם באיטליה, ארץ המגף, במפעל הישן של הוסקוורנה הנמצא בווארזה. המפעל עבר לאחרונה שיפוץ מקיף על ידי BMW מיד אחרי הרכישה, וכעת מדובר באחד מודרני ועומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הכלים מקבלים תקופת אחריות מלאה של שנתיים, ושנה מלאה לדגמי האנדורו המקצועיים.

המראה ה-SWM מיועד בעיקר לנסיעות מחוץ לכביש וכאן הוא מצטיין, אך עם זאת, ה-SWM אינו אופנוע שטח תחרותי, בעיקר ברגע שעוברים מהכביש לשבילי העפר. תנוחת הרכיבה על ה-rs650r היא נייטראלית ונוחה. כשחושבים על אופנוע דו"ש בנפח 650, מיד חושבים על כח, הרבה כח שבא לידי ביטוי בעיקר בטווח המנוע הנמוך עם הרבה מומנט. אך החברה עשתה התקדמות גדולה עם השנים, והמנוע מרגיש מצוין וליניארי לאורך כל עקומת הכח ולא רק בטווח הנמוך, עם כמות בריאה של מומנט לאורך כל הדרך.

על הכביש המנוע הרגיש מצוין, אך מרגישים שהוא לא יועד לכך, במהירות גבוהה מרגישים קצת בחוסך יציבות על האופנוע ובתנודות קלות, אך אנו בטוחים שזה דבר אשר ניתן לסידור על ידי כיוון קל של המתלים, רכיבה עד 120 קמ"ש הרגישה נעימה ונוחה, אין ספק כי זהו לא המקום אליו האופנוע הזה יועד, אבל בכבישים מפותלים הוא היה מהנה, הרבה בטחון זריז וקל לשליטה.

בשטח, בשבילי העפר, ה-rs650r למרות צמיגי הדו"ש, מייצר אחיזה טובה, עם כח ליניארי ותגובת מצערת טובה המאפשר רכיבת אנדורו. עבור רוכבי שבילים הכוח הוא מושלם. האופנוע לא אגרסיבי בכלל לאורך כל הדרך, אבל עדין מרגיש שכל הזמן יש לו עוד כוח ומומנט לתת.

תנוחת הרכיבה

לרוכבים בגובה 1.80 מ', הצינור בלם וכבל הספידומטר קצת מסתירים את לוח השעונים, הישיבה והתנוחה על האופנוע הרגישה מאוד נוחה, מרגישים "מעל" האופנוע ולא מתכופפים לתוך אופנוע, המתלים עבדו מצוין בכביש ובשטח. אהבנו את העיצוב של האופנוע, אך לעיתים הפלסטיקה לא מרגישה נוחה באזור הברכיים, רגליות הרוכב במיקום מצויים, אך רגלית ההילוכים ורגלית הבלם האחורי טיפה קצרות מדי ולא נוחות לשימוש.

גיל פריאנטה
האופנוע ממש הפתיע בכביש, עם מנוע בשרני וכוח זמין בכל שלב, עקומת המומנט מרשימה, והכח עולה לינארית לאורך הסל״ד, בתנוחה נעימה ונוחה, עם גובה מושב 900 מ”מ, הישיבה זקופה ומיקום רגליות הרוכב נוחה, ירידה לכביש המהיר האופנוע משדר ביטחון, עד שמגיעים למהירות של 120 קמ״ש משם הוא מתחיל לקבל שקשוקים מהפרונט המתגברים, עם הגברת המהירות עד שלב שאתה מרגיש אי נוחות וחוסר ביטחון. לדעתי ניתן לפתרון ע"י כיוון המתלים הקדמיים, ולא הייתי שולל את הכנף הקדמית שנראית לי תורמת לא מעט מצורת המבנה שלה.

ברכיבה ממושכת על הכביש המהיר, האופנוע נוח ונעים. הנדסת אנוש טובה, ומרגישים שהכל במקום, מושב האופנוע רחב ונוח גם לרוכב מורכב מאחור. לרוכבים גבוהים מומלץ להחליף לכידון גבוה יותר גם בירידה לשטח וברכיבה בעמידה יהיה בהרבה יותר נעים. חששתי לרדת איתו לשטח לרכיבה "עדינה", אבל למי שרגיל לרדת לשטח קשה לא להתפתות וללחוץ גז, מה גם, שיום לפני כן ירד גשם, והקרקע היתה פשוט מפתה מדי. אז לחצנו קצת וה-SWM פשוט עף ועשה את העבודה.

לעוד מבחני שטח

ה-SWM מתנהג כמו דו"ש מושלם נעים בכביש, ונעים בשטח עם צמיגי שטח שמתאימים. עצם העובדה שה-SWM מגיע עם בולמי 45 מ״מ MARZOCCHI מראה שלא חסכו פה, אצלי הם כבר קיבלו ציון לשבח. מתלים ברמה גבוהה ועובדים פשוט מצוין, בולם אחורי מתוצרת SACHS שעובד אף הוא מצוין, כמובן שהכלי לא נועד לרוכבי אנדורו מקצוענים, אך רכיבות שבילים וטיולי סוף שבוע יתאימו בהחלט. הוא די הפתיע, ראוי לציין. עליתי עליו די סקפטי ויצאתי מחייך. פלסטיקת מכל דלק לא הייתה לי נוחה, בגלל חיבוק עם הברכיים, אך גם לזה אפשר להתרגל.

בכניסה לסיבובים, המתלים שוקעים, דבר שניתן להקשחה ע"י כיוון. ביציאה מהסיבוב, הכלי יורה אותך החוצה. המנוע ממש חזק ועם מומנט בהתאם למערכת הבלימה של BROMBO. עם בלם קדמי, ה-260 מ״מ עובדת מצוין גם בכביש וגם בשטח. בסופו של יום יצאתי מופתע, למי שמחפש דו"ש עם התנהגות כביש טובה ושטח לא פחות, יש אופציה לא רעה ליהנות ממנו מאוד. המנוע בשרני וחזק ויציאה לעקיפה מראה כמה אוויר עוד יש לו.

ווילי פרץ.

לקחתי את האופנוע לאזור נחשונים, שם אפשר למצוא שבילים מהירים טיפוסיים. האופנוע תפקד מעולה, עם אחיזה טובה ומתלים עוקבים. האופנוע נעים ולא מרגישים את המשקל שלו. הוא לא "בועט", לא זורק במכת גז, ולא מבהיל בשבילי כורכר מהירים. המתלים עוקבים מצוינים, כשבסיבובים מהירים לא מרגישים את השלדה. היציבות שלו מכפרת על המשקל לטיולי דוש ארוכים בשטח כמו מדבריות, עם צמיגים מתאימים הוא מהנה ומצוין. לא בטוח שהאופנוע יועד למטרה זו, אולם אני לקחתי אותו לאזורים הללו.

בכביש מהיר, זריז ונוח בפקקים, אני מתמרן בקלות. זווית ההיגוי רחבה, וגם במהירויות גבוהות עד 160 קמ"ש, זה הרגיש נח ויציב בסיבובים מפותלים. במהירות גבוהה האופנוע נותר יציב מבחינת בלמים, מאוד מדויקים ולא "נוגסים" מידי.

בואו לרכב עם ווילי

RS650R

* מפרט טכני:
מנוע: צילינדר אחד 4 פעימות DOHC 4 שסתומים
מערכת דלק : הזרקה אלקטרונית גוף מצערת Mikuni D45
קירור :נוזל
נפח:600 סמ"ק
הספק/סל"ד
התנעה: חשמלית
בסיס גלגלים: 1505 מ"מ
גובה מושב: 900 מ"מ
משקל: 144 ק"ג

תיבת הילוכים :6 מהירויות
מצמד: הידראולי MULTIDISC
מתלה קדמית: 45 מ"מ "MARZOCCHI"
מתלה אחורי : "SACHS"
צמיג קדמי :90/90-21
צמיג אחורי:140/80-18
בלם קדמי: דיסק 260 מ"מ
בלם אחורי: דיסק 240 מ"מ
מערכת בלימה : BROMBO
מיכל דלק:12 ליטר

האופנוע נמכר לזמן מוגבל ב-49900 ש"ח במקום 55585 ש"ח
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.josh 21-02-17
רכבתי עליו ואכן האופנוע מאוד נעים בכביש ובשטח, העברית והתחביר במבחן פחות נעימים.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:04-24.