טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: ליבי במזרח


   16-02-2017, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השביעי של האליפות ייפתח במיניאפוליס ב-450, שם תיערך גם האליפות הראשונה של המזרח העונה. מי המועמדים, מה מצפה לנו, ובעיקר - מה יהיה עם דאנג'י?

אליפות ה-250 מערב יצאה לחופשה של שבעה שבועות ומפנה את מקומה לאליפות המזרח בזמן שאליפות ה-450 ממשיכה כרגיל כמו בכל שנה.

250 מזרח
אליפות המזרח השנה מכילה רוכבים מצוינים, כולל מי שיכל לקחת את אליפות המערב בשנה שעברה, הלא הוא ג'ואי סאבטג'י ואלכס מרטין, אשר עבר השנה ל-KTM ושבעונת המוטוקרוס פרח וגם התמודד בהתחלה על האליפות ואליהם מצטרפים עוד כמה רוכבים מעולים שיכולים להפתיע ובגדול. הרוכב הראשון והדי חדש הוא זאק אוזבורן. אוזבורן רוכב עבור הוסקוורנה והוא רוכב מעולה שמסוגל לנצח מרוצים לכל הדעות והוא יקשה על החיים של צמד הפייבוריטים.

גם אדם סיניסירולו, הנראה מעולה בעונת המוטוקרוס יהיה שם וזה רוכב שכבר ניצח לפני כמה שנים כמה מרוצים עד שהתחילה לו סאגת פריקות הכתף שבעצם קטעה את ההצלחה שלו ופגעה בבטחון שלו על המסלול, אך המהירות שלו שם והוא רק צריך למצוא את המוג'ו שלו, בתקווה שנראה אותו מנצח איזה מרוץ או שניים. גם כריסטיאן קרייג שבעונת הסופרקורס הקודמת ניצח מרוץ מגיע ואצלו זה עניין של עקביות, ברגע שיהיה עקבי הוא יוכל להתמודד על האליפות אם ימשיך את מגמת השיפור המדהימה שלו.

בתכל'ס, ישנם עוד רוכבים, אך בקאוואסאקי מצפים מסאבטג'י להביא להם את האליפות, כל מיקום פחות מראשון לא יתקבל אצלם בשום צורה, הבעיה של סאבטג'י אף פעם לא היתה מהירות או אגרסיביות אלא המוח שלו שנוטה לסבך עניינים ואז הוא מאבד ריכוז תוך כדי המרוץ ולמעשה נותן למחשבות לנצח אותו, וחבל כי מהירות יש כאן ונראה אם כאן ישנו שינוי.

אלכס מרטין זו חידה העונה, רוכב מעולה לכל הדעות שרק בשנת 2015 לאחר לא מעט עונות הכל התחיל להתחבר לו וגם הוא כמו אחיו ג'רמי מרטין עזב את קבוצת ימאהה שבעונה הקודמת הביאה לו אופנוע שגם לקח את האליפות עם רוכב אחר, השאלה היא למה לעבור ליצרן אחר אם אתה על אופנוע מנצח? כסף בדרך כלל מדבר יותר מהכל אך גם מעבר לכך כנראה שאלכס האמין שאם יעבור לקבוצה אחרת יקבל יחס טוב ולא יתייחסו אליו כאל הרוכב השלישי אלא כאל מועמד אמיתי לתואר האליפות, בוא נראה מה יצא מכל המעבר הזה אך הלב תמיד הולך עם אלכס האנדרדוג.

450

טוב, חייבים להגיד את זה, דאנג'י בבעיה. לא ברור מה עובר על האלוף, אך מה שכן ברור הוא שלא יכול להיות מצב בו קן רוקזן, הרוכב היחידי ששווה ערך לדאנג'י מכל הבחינות, יוצא מהמרוץ לאליפות הסופרקרוס בגלל פציעה ודאנג'י לא נותן גז ופשוט בורח לכולם, הוא עשה זאת ביחד עם רוקזן בתחילת העונה אז מה השתנה?

ריקי קרמייקל טוען שדאנג'י פשוט איבד את המוטיבציה שלו כאשר היריב היחידי האמיתי שלו על המסלול (רוקזן) נפצע וכעת דאנג'י רוכב ללא מוטיבציה. קרמייקל גם ניתח את שפת הגוף של דאנג'י בשידור של האימונים ואמר לא פעם ולא פעמיים שדאנג'י לא מרגיש בנוח ולא בוחן קווים חדשים. שימו לב, לא נאמרה אף מילה על אילי טומאק ו-2 הניצחונות מדהימים שלו, כנראה כי בטווח הארוך העקביות של דאנג'י לא רואה את הבליצים של טומאק ממטר.

מי שניצח הוא מרווין מוסקין, בן קבוצתו של דאנג'י שגם לא כל כך רחוק ממנו בניקוד, בסך הכל 16 נקודות מפרידות ביניהם, מרחק תקלה טכנית או התרסקות. מנהל הקבוצה רוג'ר דקוסטר אמר בזמן ההכנות לאליפות הסופרקרוס שעל מסלול הניסויים דווקא מוסקין הוא המהיר מבין דאנג'י , מוסקין וג'ייסון אנדרסון שזכה לפודיום הראשון שלו העונה.

הבעיה של מוסקין היא עקביות וסביר להניח שנראה את מוסקין מנצח עוד כמה פעמים העונה. גם אילי טומאק היה במרוץ, התרסק אחרי טריפל כשהיה במקום השני או שלישי וחזר לפיטס בכדי לחתוך את צינור הברקס הקדמי, הוא חזר למרוץ אך זה לא עזר לו במיוחד. קופר ווב, רוכב מדהים עם חוסר מזל מדהים גם כן.

ווב היה נראה בפוזיציה מעולה לפודיום השני שלו בקריירה, אך זה לא הגיע מכיוון שהיה לו תקר בגלגל האחורי והוא נאלץ להחליף גלגל וחבל שכך אך אין ספק שהוא צובר עוד ועוד מהירות ונסיון ובקצב הזה הוא נראה כמועמד מבטיח לניצחון אחד העונה, מצד שני הוא צעיר ולרוב הרוכבים החדשים בקטגוריה, במיוחד הטובים ביניהם, יש נטייה להתרסק הרבה, שזה חלק מהעניין בעונת הבכורה, אך אין ספק כי ווב נראה מעולה.

כל העניין בשבת הקרובה הוא דאנג'י, האם דאנג'י יחזור להיות דאנג'י העקבי והמהיר , האם נקבל את דאנג'י העצבני והאגרסיבי שיודע להשאיר את כולם עם הפה פעור או שאולי דאנג'י פשוט באמת איבד עניין לאחר 3 אליפויות סופרקרוס מתוכן 2 ברציפות ואל תשכחו שלמרות כל הבלאגן סביבו הוא מוביל את האליפות ה-16 נקודות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:07-24.