טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
להתראות בשנה הבאה: סיכום דקאר 2017 בסרטונים מטורפים


   18-01-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מכוניות, אופנועים, משאיות, ובעצם כל הקטגוריות החשובות, נמצאות כאן עם סיכום ופרידה מהמירוץ הטוב בעולם, שאמנם אכזבה מבחינת התכנון, אבל קיימה מבחינת האקשן

זה היה אחד ממירוצי ראלי דקאר הקשים ביותר מאז שהמירוץ הזה הגיע לגבולות אמריקה הדרומית, ולמרות זאת, ראינו גם היסטוריה בהתהוות, גם זוכה חדש, וכמובן, הרבה מאוד אקשן. בסופו של דבר, ראינו את פטרהנסל לוקח בפעם ה-13, סנדרלנד וניקולייב נכנסו גם הם להיכל התהילה של המירוץ ובניגוד לעבר, הפעם לא נרשמו נפגעים בנפש. לפחות זה...

הרבה מאוד ביקורת נשמעה על ראלי דקאר האחרון, כשהכעס מופנה בעיקר לעבר המארגנים, שלא טרחו לנסות ולהתגבר על פגעי מזג האוויר ולא תכננו מסלולים מספיק אטרקטיביים על מנת לנסות ולהוציא את המיטב מהתחרות הזאת. כזכור, שני סטייג'ים בוטלו במהלך האירוע, ושלושה אחרים קוצרו בשל גשם זלעפות, ואיתות של כוחות ההצלה שאי אפשר יהיה לקיים את האירוע במתכונתו הרגילה.

אבל אם תשאלו את מנהל האירוע, מארק קומה, תשמעו דווקא אדם מרוצה מאוד: "זה היה מירוץ טוב, למרות כל הקשיים שעברנו בדרך. המצוקות הן חלק מהרוח האמיתית של הדקאר", ניסה לשכנע והוסיף: "גם מול תנאי מזג אויר קשים כל כך, המירוץ עדיין עבד בצורה חלקה", סיכם.

סטפן פטרהנסל שמר על הכתר שלו, ורשם את נצחונו ה-13 במסגרת תחרויות הדקאר. זוהי הזכייה השביעית שלו עם המכונית, דבר שבפג'ו, קבוצתו, מאוד אוהבים לראות. בדרך לפסגה הוא חלף על פני סבסטיאן לואב, שממשיך להראות שהוא ראוי לתואר "דקאריסט".

אגדה אחרת, סיריל דספרס, לקח את הפודיום הראשון שלו בקטגוריית המכוניות, לאחר שעשה זאת בעבר חמש פעמים עם האופנוע. את הרביעייה השלימו נאני רומה וג'יניאל דה וילאריס.
סם סנדרלנד הצליח לרשום היסטוריה כשהפך לבריטי הראשון אי פעם שמצליח לחצות את קו הסיום ראשון על אופנוע בראלי דקאר. מיד אחריו יכולנו לראות את מתיאס ווקנר, כשהספרדי הוותיק, ג'רארד פארס רוכב על ה-KTM ומסיים שלישי, כשהוא קובע גם את הזמן המהיר ביותר אי פעם על הפודיום.

"זה מדהים, כשאתה חוצה את קו הסיום, ההתרגשות והאמוציות משתלטים על כולך. בעיקר התרגשתי כי עשיתי טעויות ניווט אבל הצלחתי בסופו של דבר, והגעתי למקום הנכון, ואני לא יכול להיות שמח יותר.

צפו בסם סנדרלנד חוגג:

בגזרת המשאיות, למרות ניסיון מרשים מאוד של ג'רארד דה רוי ואיבקו, יש רק קבוצה אחת שולטת. אנחנו מדברים כמובן על KAMAZ, שהחזירו לעצמם את היוקרה, לאחר שאדוארד ניקולאייב המשיך את הקצב המפלצתי של החברה, שזכתה ב-13 תחרויות עד עתה מתוך 16 שהתקיימו.

ראשון חצה את קו הסיום ניקולאייב שאמר: "זה היה מירוץ קשה, קשה מאוד. היתה לי פתיחה לא טובה אבל אני שמח שהתאוששתי ממנה", הוסיף. אחריו הגיע דימיטרי סוטניקוב ובמקום השלישי ראינו את איגנסיו קאסל.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:37-24.