טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2017: חוצים כל גבול


   10-01-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מזג האוויר הפך את התחרות השנה לדרמטית וקיצונית, במה שכלל ביטול סטייג' ובנייתו מחדש, ודו קרב מדהים בין שני נהגי פג'ו. כעת נפרדים מבוליביה בדרך ליישורת האחרונה בארגנטינה

בעקבות הביטול של סטייג' 6 ביום שבת בעקבות מזג האוויר הנוראי, העיניים נישאו לעבר הסטייג' השביעי, שתוכנן במיוחד מחדש על מנת שהאירוע יוכל להמשיך ולהתגלגל, כיוון שאיתני הטבע ממש לא התכוונו לעצור, ולפי התחזיות זה נראה כאילו המירוץ עצמו יתגלגל השנה לא במזג אויר אידיאלי.

המסלול החדש גרם למספיק אנשים עבודה לא פשוטה, הן מבחינת הצוותים הטכניים, והן מבחינת הנהגים, שהיו צריכים לקבל ספר מסלול חדש לחלוטין, אותו הם למדו במהלך יום המנוחה שלהם ביום ראשון, ואז בם יצאו לדרך. סטייג' מיוחד של 161 ק"מ קידם את פניהם, כשהחול היה הדבר המרכזי איתו נאלצו להתמודד הרוכבים והנהגים. מדובר על סטייג' מקשר בין זה שהיה אמור להיות באורך של 400 ק"מ לבין הנקודה הבאה, שמשם ינהגו המשתתפים כ-240 ק"מ, עד שיסיימו את החלק הזה באויני, בוליביה.

מכוניות: פטרהאנסל מתמודד עם הלחץ

קרב אדיר מתפתח בגזרת המכוניות בין שני נהגי פג'ו, סטפן פטרהאנסל, וסבסטיאן לואב, וזה לא נראה כאילו מישהו מהם הולך לוותר. בינתיים, פטרהאנסל ממשיך להוליך את החבורה בגאון, כשהוא ניצב במקום הראשון, אבל לואב נמצא במרחק של פחות מדקה בדירוג הכללי, ונשאר צמוד צמוד אליו. שאר המתחרים נראים כאילו הם טבעו בחול, ורחוקים רחוקים מלסכן את השניים. גיניאל דה וילארס סיים במקום השלישי, בעיקר בעקבות נהיגה לא מבריקה שחוו שאר הרוכבים, אבל נאני רומה עדיין מחזיק במקום האחרון על הפודיום בדירוג הכללי.

1. סטפן פטרהאנסל
2. סבסטיאן לואב
3. נאני רומה
4. סיריל דספרס
5. מיקו הירבונן


אופנועים: סנדרלנד נשאר בטופ

למרות עיכוב קטן בספיישל, סם סנדלנד הצליח לסיים במקום השלישי את הסטייג', וממשיך להוליך את הטבלה, כשהוא בהפרש של למעלה מ-20 דקות משאר הרוכבים. זה היה יום לא פשוט עבור פאבלו קווינטאנילה, שראה את הצ'יליאנים חוגגים, ואת ריקי בראבק האמריקאי זוכה בסטייג' הראשון בחייו בראלי דקאר, הישג אותו ייקח להרבה מאוד שנים קדימה. האמריקאי הצליח לגבור גם על שמות מרשימים כמו גונשאלבס וסנדרלנד. דווקא מתיאס ווקנר, שהיינו בטוחים שנראה אותו חוגג בצמרת, משתפל לו באזור המקום החמישי, למעלה מחצי שעה מהמוליך.

1. סם סנדרלנד
2. פאבלו קווינטאנילה
3. אדריאן ואן בוורן
4. ג'רארד פארס
5. מתיאס ווקנר

בטרקטורונים אנחנו רואים את השליטה המוחלטת, כמעט כמו בכל שנה, של ימאהה. סרגיי קאריאקין עדיין מוליך את התחרות, בהפרש כולל של חמש דקות ו-16 שניות על סימון ויטסל. אקסל דוטרי נמצא במקום השלישי, כשאיגנסיו קאסלה ודניאל מאזוקו נמצאים במקומות הרביעי והחמישי.

היום נערך הסטייג' השמיני, שייקח אותנו מאיוני אל סלטה, בארגנטינה, כשהוא מורכב מ-492 ק"מ. הגבול האחרון נחצה בדרך אל קו הסיום וסיום המירוץ לשנת 2017. הבחורים יעזבו את בוליביה וייכנסו אל ארגנטינה, אל היישורת האחרונה, שבוודאי צפויה להיות מותחת בהמשך. אנחנו במגזין נזימה נמשיך ללוות את התחרות עד לסופה עם עדכונים שוטפים.


Stage 7 Summary - Car/Bike - (La Paz / Uyuni... by Dakarתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:26-24.