טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MOTOGP: ולפעמים, החגיגה נגמרת


   04-11-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

העונה, שהחלה בקול תרועה רמה, המשיכה עוד יותר חזק, ועשתה לנו חשק להיזכר בעונה שעברה. טל דשא מסכם ונותן הצצה גם לעונה הבאה

עוד מרוץ אחד נותר בקנה, ולכן הגיע הזמן להסתכל קצת על העונה שהיתה עד כה ולהתחיל להסתכל לעבר העונה הבאה.

את העונה פתחנו כאשר פצעי עונת 2015 עוד טריים. חורחה מגיע לעונת 2016 כאלוף העולם בפעם השלישית, וזו הפעם הראשונה שאני זוכר כזה בלגן סביב הרוכבים שסיימו שני שלישי באליפות, מארק מארקז וולנטינו רוסי. רוסי ומארקז, כידוע, התקוטטו להם בחלק האחרון של עונת 2015 ולכן המתח היה גבוה במרוץ הראשון של העונה, אותו ניצח חורחה לורנזו בזמן שאנדראה דוביציוזו סיים שני, מארקז שלישי וולנטינו רוסי רק במקום הרביעי.

לורנזו הגיע כמו סערה ולקח את המרוץ הראשון, אך את המרוץ השני הוא לא סיים. מארקז ניצח ומכאן בעצם מגיעה התפנית, מארקז הגיע העונה לאחר שלמד את הטעויות של 2015 והוא רוכב שקול ויודע להסתפק גם במקומות פחות טובים, אם הסיכון גדול מדי, וזו גדולתו של מארקז העונה, כשבסופו של דבר החל מסוף פגרת הקיץ, לכולם כבר היה ברור כי זו העונה של מארקז, גם אם רוסי הצליח לצמצם עליו את הפערים. עדיין אף אחד לא יקח את זה ממנו העונה חוץ ממארקז עצמו.

העונה היתה מלאת הפתעות וקרבות השנה, כשהרוכב המתבלט ביותר והמשתפר ביותר העונה חייב להיות כאל קראצ'לו. קראצ'לו כבר וותיק בסבב ורכב עבור ימאהה, דוקאטי ובשני העונות האחרונות הוא נמצא על הונדה כמעט רשמית לחלוטין. משהו השתנה אצל קראצ'לו העונה והוא כרגע עומד על 2 ניצחונות אמיתיים, אחד גשום ואחד על מסלול יבש, מדהים אך מעבר לכך הוא גם היה מאוד קרוב בהרבה מאוד מרוצים לחבורת החוד וכעת זה כבר מרגיש טבעי לחלוטין כאשר הרוכב הבריטי נמצא שם למעלה ונאבק על מקום בפודיום/ ניצחון.

צילום: www.motorsport.com

היו עוד רוכבים מדהימים העונה, כמו ג'ק מליר (ששלף קנגורו מהכיס וניצח בהולנד), מאבריק ויניאלס שהביא ניצחון ראשון מזה הרבה שנים לסוזוקי וכמובן שאי אפשר לשכוח את הניצחון של אנדראה יאנונה על הדוקאטי. יאנונה כבר עונה שנייה נראה כמי שיכול לנצח מרוצים ואכן הוא עשה זאת. ההפתעה הגדולה האמיתית של העונה שייכת בעיני לאנדראה דוביציוזו אשר ניצח את המרוץ האחרון שהיה במלזיה.

דובי הוא רוכב ותיק. הוא ניצח גם בעונת 2009, כמו שהוא עצמו ציין בראיון לאחר המרוץ, ולאורך כל השני דובי הוא רוכב של פודיומים, עם מספר פעמים במקום השני והשלישי, ונראה שהוא התרגל למעמד ולעצם העובדה שהוא רוכב של פודיומים. אגב, זה דבר מצוין לכל קבוצה, כיוון שתמיד אפשר לסמוך עליו שיביא נקודות חשובות הביתה, והרבה, אך ניצחונות לא היו מנת חלקו של דובי.

עד כאן דובי הוא דובי, אך ברגע שיאנונה מנצח מרוץ והוא לא מצליח, וגם יריבו שהיום הוא חברו קראצ'לו מצליח לנצח, משהו במוחו של דובי כנראה שהשתנה, והוא ניהל מרוץ מעולה במלזיה. אגרסיבי, חכם ועם הרבה סבלנות וכאשר ראה הזדמנות לקח אותה ודאג לנצח את המרוץ וכך להוכיח שהוא לא פחות טוב מיאנונה ומתאים יותר להיות בן קבוצתו של חורחה לורנזו בעונה הבאה. כמובן שגם רוסי ופדרוסה ניצחו העונה, אך מהם אנו מצפים לזאת ולהוציא את מארקז ולורנזו ביחד עם פדרוסה ורוסי כל רוכב אחר שמנצח זו הפתעה מוחלטת.

היתה לנו עונה מדהימה, מותחת ומעניינת, כל מרוץ היה קרב משל עצמו ובכל מרוץ התאהבתי מחדש באליפות הזו וכמובן שבלי מארקז ורוסי לא היינו זוכים לראות את שני הרוכבים הטובים בעולם נלחמים האחד בשני לאורך כל הדרך, שני רוכבים מגודלי ביצים ואגו , רייסרים אמיתיים שמגיעים פעם בדור ואנו זוכים לראות שני דורות שונים נאבקים זה מול זה, מדהים.

המרוץ האחרון של העונה יערך במסלול ריכארדו טורנו בוולנסיה, ספרד בעוד כשבועיים, ועד אז נותר לצפות שוב ושוב בדובי ורוסי נותנים את הווילי כבוד שלהם למרקו סימונצ'לי, אשר נהרג במסלול זה לפני כחמש שנים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:28-24.