טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ISDE: ארה"ב מכוונת לפסגה, הישראלים אופטימיים להמשך


   16-10-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האמריקאים חורכים את המסלול בספרד אחרי היום החמישי, זיו כרמי אופטימי ובר נוב מתנחם

ה-ISDE יכולה להיות תחרות מאוד חשובה ואטרקטיבית לקריירה של כל רוכב, אבל מה לעשות, וכשעוסקים בספורט, לפעמים קורים גם דברים לא מתוכננים, כפי שקרה לבר נוב הישראלי, שנפצע במהלך הדרך, פרש לחלוטין מהמירוץ ואף אושפז בבית החולים. אבל יחד עם זאת, ישראלי אחר, זיו כרמי, סיפר מעט על החוויות שעבר דרך דף הפייסבוק שלו.

"עשינו היום הקפה באורך 200 ק"מ עם חמישה קטעי מדידה במסלולים שונים. היה גם אנדורו ומוטוקרוס, בוץ, קוליסים ובאמפים. היה מהיר מאוד, היה חלק, היה אבק, פודרה ובקיצור כל מה שאפשר לחשוב עליו.

"כל היום רכבתי יחד עם גב סלע, שהיה מטוס על המסלול וקבע תוצאות מדהימות. המסלול היום שילב קטעי קישור שרכבנו עליהם בימים הקודמים אך בכיוון הפוך וקטעים חדשים. עלינו להרים גבוהים ורכבנו ביערות צפופים. חוויית רכיבה מטורפת. מחר מצפה לנו מרוץ מוטוקרוס על מסלול מקומי. כרגע אני ממוקם 22, מקווה לרכב טוב מחר ולסיים בתוצאה טובה".

אבל כאמור, בר נוב לא היה כ"כ בר מזל והוא גולל גם כן מה קרה לו במהלך המירוץ: "לצערי הרב, הסיקס דייז הנוכחי הסתיים עבורי מוקדם מאוד מן הצפוי, ביום הראשון לתחרות התרסקתי בחלק מאוד מהיר ומסולע של המסלול, הדבר הותיר אותי עם צלעות חבולות וכבד חבול, אושפזתי למשך יומיים וחצי , בהם עברתי הרבה בדיקות לשם מעקב אחרי הסיבוך הפנימי שבסופו של דבר לא התפתח למשו רציני מדי, ואתמול שוחררתי מביה״ח".

צילום: מתוך פייסבוק

"לא אוכל לחזור לתחרות כמתחרה עקב רגישות הפציעה שעשויה להחמיר מאוד תחת מאמץ גופני. אני מאוכזב מאוד מהמקרה , אבל זה חלק מהספורט , לשמחתי הצלחתי לשוב להיות עם המשלחת שלנו ואשתדל לעשות את מיטבי בליווי המשלחת . תקופת מנוחה עבורי שאחריה אחזור לתפקוד מלא. תודה לכל החבר׳ה ששלחו הודעות ודאגו לשלומי, מחמם את הלב לראות את הדאגה. תודה לכל נותני החסות שתומכים ומצלצלים אליי מדי יום להתעדכן במצבי", סיכם.

בינתיים, בתחרות עצמה, ארצות הברית נראית כמי שדוהרת לעבר התואר הקבוצתי, למרות שבאישית נדמה שג'וזף גארסיה מתחיל לבנות לעצמו מומנטום והוא נמצא כעת במקום הראשון, כשהוא מוביל על טיילור רוברטס, דניאל סנדרס וג'אקומו רדונדי. הרוכב הקדיש את הניצחון לאיוון סרוונטס, שנאלץ לפרוש כבר בתחילת המירוץ, וממשיך להיראות כמו ההפתעה הגדולה של התחרות. ברמה הקבוצתית, הדרמה נמשכה כשאיטליה ובריטניה (שנמצאת במקום השני) למעשה ניסו בכל פעם לתת פייט לאמריקאים, וככל הנראה התחרות תסתיים סופית ביום האחרון של המירוץ.

בגלל שמדובר בתחרות קבוצתית, כל רוכב הוא קריטי. תשאלו את האיטלקים, שאיבדו את בהתחלה כבר את מנואל מוני, שנאלץ לפרוש בגלל שבר ביד ימין, והתוצאות שלהם נפגעו, כמו גם ספרד, המארחת, שראתה את איוון סרוונטס לא מצליח להגיע אפילו לקו ההתחלה, מה שגרם לספרדים בסופו של דבר להדרדר מהמקום הרביעי עד למקום ה-15.

כשהם לא צריכים לקחת סיכונים מיותרים, האמריקאים מוליכים כעת ביותר מדקה וחצי, כשבמקום השני נמצאת בריטניה, שעשתה פשוט יום פנומנלי. גם הצ'כים מסתובבים באזור הניקוד הגבוה, אבל נדמה שהדומיננטיות שייכת לחבורה של הכוכבים והפסים. לאחר היום החמישי ארצות הברית מוליכה, ואחריה משתרכות בריטניה, צ'כיה ובמקום הרביעי שבדיה. האמריקאים נמצאים כעת ארבע דקות מהמקום השני.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:21-24.