טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
כל הקלפים על השולחן


   10-05-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונת הסופקרוס לשנת 2016 נחתמה עם חגיגה בלאס וגאס, שהכתירה את שני האלופים, עם תצוגת אופנועים משובחת. טל דשא נפרד, עם מירוצים נהדרים, וחגיגת פודיום מיוחדת

הקטגוריות הקטנות מחכות לתשובה מי יהיה האלוף במרוץ אחד אשר מאגד את אליפות המזרח והמערב ביחד למישמש אחד גדול כאשר הנקודות נקטפות לפי סדר הסיום במרוץ וכתוצאה מכך הבלאגן חוגג, כמיטב המסורת.

250

המרוץ המשולב של אליפות ה-250 יוצא לדרך וג'ואי סבאטג'י מזנק ראשון, כשבינתיים יש לנו התרסקות בפניה הראשונה שמורידה את ג'רמי מרטין ועוד כמה רוכבים. מאחורי סאבטג'י מתמקמים כריס אלדרידג' ומלקולם סטיוארט, כשקורט ניקולס עולה למקום השני ואלדריג' יורד למקום הרביעי. מאחוריו נמצא כריסטיאן קרייג.

גם ארון פלסינג'ר יוצא אל רחבת הטיפולים ולמעשה קובע דבר אחד: הם לא יחזרו להילחם על האליפות, ולכן הכתר הולך בוודאות אל מלקולם סטיוארט, לא משנה איפה הוא יסיים את המרוץ. אליפות המזרח סגורה.

אנו רק בהקפה השניה וסבאטג'י מסתבך, נופל ועד שהוא חוזר לרכוב, ניקולס עובר אותו ועולה להובלה מה שמחזיר את קופר ווב להובלה באליפות ומוריד את סבאטג'י בחזרה למקום השני. ווב פתח את המרוץ בצורה נוראית וממוקם 11, וכל זאת בזמן שהוא פצוע, בזמן שסבאטג'י עוקף את ניקולס ועולה למקום הראשון ולהובלה במרוץ.

ווב ממשיך לרוץ קדימה ועולה למקום התשיעי, אך הוא מפשל ויורד למקום ה-12, מה שמביא אותם לתיקו מעניין. עוד עניין מעניין הוא שפלסינג'ר, שכבר היה נראה שלא יוציא כלום מהיום, הצליח להגיע בכל הבלאגן והבוץ עד למקום ה-6, לא שזה עוזר לו לקחת את האליפות אך בכל זאת מרשים מאוד.

הקפה אחרונה וסאבטג'י שועט לעבר הניצחון השלישי שלו, אך מפסיד את האליפות לקופר ווב שצבר יותר ניצחונות ממנו העונה ולכן מוביל בנקודות. הוא לא לוקח את האליפות, אך עשה באמת כל מה שיכל והפרש של נקודה זה מה שמפריד בין שני האריות הללו בסופה של עונה.

אוזבורן מסיים שני ושלישי מסיים מלקולם סטיוארט, שלוקח את אליפות המזרח כאשר צמוד אליו מסיים ארון פלסינג'ר במקום הרביעי . מבולבלים? אל תהיו. קיבלנו את התרחיש הכי הזוי, למרוץ שיכול להיות במרוץ שמאחד שתי אליפויות עם ניקוד ניפרד וגם זהה.

כמו בכל שנה, לאס ווגאס מספקת את הסחורה.


450

זינוק אחרון לעונה, ודאנג'י לוקח את ההולשוט עם אנדרסון ובוגל על הזנב שלו, כאשר רוקזן עובר את בוגל ועולה למקום השלישי מאחורי דאנג'י ואנדרסון. כעת גם מוסקין מצטרף לחגיגה במקום הרביעי ואנו רק בהקפה הראשונה.

רוקזן עובר את אנדרסון שלא מסתדר עם קטע הבאמפים הבעייתי, אך הפער בינו לבין דאנג'י עומד על 2.5 שניות ואנו רק בהקפה השניה. המסלול קשה עם מלא קוליסים מטרידים ובוץ חלקלק ודווקא טומאק, שאוהב מסלולים כאלו עם באמפים קשים ממוקם רק במקום התשיעי, אך הוא ועוד רוכבים מקבלים באמפ קטן למעלה של שני מקומות בעקבות התרסקות בבאמפים של דייבי מילספס, שלכדה גם את טרי קנארד.

הקפה חמישית, ולדאנג'י היה פער של יותר משני שניות על רוקזן, אך הרוכב הגרמני עושה הכל נכון וצמצם את הפער אל האלוף לפחות משניה, והקרב המוכר והידוע של העונה נראה שהולך לחזור על עצמו ועבור הקפה זה אכן קורה.

רוקזן עובר את דאנג'י ורוקזן מתרסק, ומיד לאחר מכן גם דאנג'י כאשר הוא נכנס באופנוע השרוע של רוקזן ולמזלו של דאנג'י יש לו סטרטר והוא מיד ממשיך לרכב בזמן שרוקזן פורש מהמרוץ וגם מוסקין פורש מהמרוץ מה שמביא דווקא את אילי טומאק שהיה עד לא מזמן תשיעי למקום השלישי וריד שפתח נורא את המרוץ למקום החמישי מאחורי בלייק באגת, מטורף .

דאנג'י מוביל על אנדרסון, אך אנדרסון מצמצם עליו את הפער ומתקרב לאט לאט, או לפחות צמצם עליו, מכיוון שדאנג'י שוב פותח גז ובורח קדימה. טרי קנארד שישי ויושב על הזנב של ריד שיושב על הזנב של בלייק באגת. הקפה 10 מתוך 16 וקנארד עובר את ריד, אך טועה ונסוג אחורה עד למקום השביעי, כשגם ריד וגם ברוקן טיקל עוברים אותו.

רגע לאחר מכן, אנחנו עדים לעוד התרסקות, הפעם של בוגל, כשהבוץ החלקלק מפיל את כולם היום למרות שבמקרה שלו היה מעורב גם ג'וש גרנט. 4 הקפות לסיום , ודאנג'י מוביל את המרוץ בבטחה עד לסיום הגדול של העונה עם עוד ניצחון, התשיעי במספר העונה וכמובן שגם האחרון לעונה. זוהי אליפות שניה ברציפות ועונה מושלמת עבורו ועבור קבוצת רד-בול KTM. במקום השני מסיים אנדרסון ושלישי מסיים אילי טומאק שחותם את העונה עם פודיום.

תוצאות:

250 מזרח ומערב מעורב:
1. ג'ואי סאבטג'י
2. זאק אוזבורן
3. מלקולם סטיוארט
4. ארון פלסינג'ר
5. גנון אודטה


450:
1. ריאן דאנג'י
2. ג'ייסון אנדרסון
3. אילי טומאק
4. צ'אד ריד
5. בלייק באגאת

אליפות לאחר 17 סבבים:

250 מערב:

1. קופר ווב- (ימאהה) 180נק'
2. ג'ואי סאבטג'י-(קאוואסאקי) 179נק'
3. כרסיטיאן קרייג- (הונדה) 160נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 154נק'
5. קולט ניקולס- (ימאהה) 147נק'

250 מזרח:

1. מלכולם סטיוארט- (הונדה) 180 נק'
2. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 164 נק'
3. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 147 נק'
4. מרטין דבאלוס- (הוסקוורנה) 141 נק'
5. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 122 נק'

450:

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 391 נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 331 נק'
3. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 315 נק'
4. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 290 נק'
5. צ'אד ריד- (ימאהה) 250 נק'

צילום: www.racerxonline.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:47-24.