טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הימור אחרון


   05-05-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב הסופרקרוס מגיע ללאס וגאס, למירוץ הפרידה שיקבע מי יהיה האלוף במערב. קופר ווב, ג'ואי סאבטג'י וכריסטיאן קרייג רוצים לרשום את הניצחון ולקרב את עצמם לתואר הנכסף

הפינאלה הגדול הגיע, מי יקח בווגאס את האליפות באליפויות המזרח ומערב? ווגאס הגיע והקרב האחרון שיכריע את העונה יוצא לדרך.

250 מערב:

כבר כמה שבועות טובים שלא ראינו את אליפות המערב, והנה אנו מגיעים לישורת האחרונה, כשהקרב על האליפות תלוי בשלושה רוכבים - קופר ווב, ג'ואי סאבטג'י וכריסטיאן קרייג. לאורך כל העונה ראינו את שלושת הרוכבים נאבקים אחד בשני, נכון שווב הוא המועמד העיקרי לתואר וגם לקח אותו בעונת 2015, אך דווקא העונה כשהיה נראה שהוא בלתי ניתן לעצירה הכל התחיל להשתבש עם בעיית מנוע באופנוע ולאחר מכן בעיות במרוצים שנבעו מחוסר מזל וכנראה מלחץ ולכמה מרוצים, ווב איבד את ההובלה לרוכב קאוואסאקי ג'ואי סאבטג'י.

גם כריסטיאן קרייג ניצח מרוץ אחד העונה ונאבק על תואר האליפות, אך הסיכוי שלו נמוך הרבה יותר מכיוון שלקרייג יש נחיתות של 23 נקודות לעומת 16 של סאבטג'י אל מול קופר ווב, שכל מה שהוא צריך זה לסיים רביעי במידה וסאבטג'י מנצח. ההימור הנכון יהיה על ווב, אך במרוצים כמו במרוצים אי אפשר לדעת מה יהיה.

250 מזרח:

כאן קורה משהו מעניין העונה. מי שמוביל את האליפות עם 14 נקודות הפרש על המקום השני הוא אחיו של ג'יימס סטיוארט, מלקולם, וזו הפתעה מכיוון שסטיוארט ג'וניור לא נחשב מעולם לרוכב יציב. הוא כן נחשב לרוכב סופר כשרוני ומיוחד במינו, אך גם כזה שנוטה להיפצע ולהתרסק במהלך המרוצים. העונה סטיוארט פישל כמה פעמים, אך בגדול הטבלה לא משקרת, והוא היה הרוכב העקבי ביותר, וגם זכה לנצח פעמיים, וראוי לתואר אלוף אם יזכה בו.

היריבים של סטיוארט הם קודם כל ארון פלסינג'ר, שמפגר אחרי סטיוארט ב-14 נקודות וצמוד אליו, עם עוד 5 נקודות הפרש זה הוא ג'רמי מרטין. יש משהו מאוד חסר מזל אצל מרטין, הרי אנו יודעים שמרטין הוא הרוכב הטוב באליפות המזרח, אך הזינוקים הגרועים עד מאוד שלו גורמים לו לטעויות שעולות לו בניצחונות וזינוקים אלו אחראים ישירות למיקום השלישי באליפות ולזה שהוא לא מוביל אותה.

אך אליפות נבנת על סמך עקביות וסטיוארט היה הכי עקבי העונה עד כה. 14 נקודות הן הפרש גדול, אך עד שהמרוץ לא יגמר אי אפשר לדעת מה יהיה כאשר מבחינה הסתברותית הכל יכול לקרות ולא פעם ראינו אליפות עם הפרש כזה גדול שנמחקת ברגע.

450

כאן כבר הכל סגור ומוכן. ריאן דאנג'י אלוף, רוקזן שני ואנדרסון שלישי. אך התמונה הגדולה יותר היא החזרה לכושר ניצחונות של רוקזן, שמראה פעם אחר פעם שהוא לא מוותר ועם שני נצחונות רצופים על דאנג'י, האלוף הטרי-ישן-חדש, צריך לשנס מותניים ולסיים את המרוץ האחרון של העונה כאשר ידו על העליונה, בעיקר כשאליפות האאוטדורס כבר מחכה להם בפינה ותתחיל במהרה.

אין ספק שהמרוץ האחרון היה מרוץ בו דאנג'י לא נתן את כולו ורצה רק לסיים עם האליפות בכיסו, ואת זה הוא עשה, עכשיו הגיע הזמן להתחיל את ההכנות של אליפות המוטוקרוס עם ניצחון שיביא אותו בשיא הביטחון העצמי לעונת המוטוקרוס ויחזיר את רוקזן אל הקרקע ובלי קשר צריך להעריץ את הנחישות של רוקזן שלמרות עונה טובה אך קשה לא מוותר ונלחם עד הסוף אך כאמור זה היה מעט מדי ומאוחר מדי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:28-24.