טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ טרקטורונים – סבב 2 עונת 2009 - "על אדי הדלק"


   26-10-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מבעד למסך האבק התנהלו קרבות יחידים על הקרקע המבותרת של חוות פיליפ, עד הרגע האחרון הכל היה פתוח, שעה וחצי של מצערת פתוחה וקהל כסוס ציפורניים, ותוצאה שנחתמה על אדי הדלק.

דגל ההזנקה מונף, טל חביב מזנק כטיל בליסטי ומשאיר את הקהל פעור פה כשהוא מרחף חצי הדרך מקטע הזינוק בגובה של 30 סנטימטרים מהקרקע, מתן ניר ואליקו אוחנה נצמדים אליו וטל בורוכוב מנסה להתחמק מענני האבק שהאריות השאירו אחריהם. חביב מושך את ההובלה בקטגוריה כל זמן שהוא בטווח הצפייה של הקהל הצופה מגבוהה אל פיתולי הבתרונות, כשהם נכנסים על מעבה היער, הוא מפנה את מקומו ומשאיר את הקו פתוח למתניר ואוחנה לקרב הגדול על המסלול. הקטגוריה מתחלקת לשני מוקדי קרבות כשבורוכוב מתיישב על זנבו של החביב. המתניר משלים את ההקפה ראשון כשאוחנה הרחק מאחור בפער של כמעט 20 שניות, אוחנה יודע שיש לו שעה וחצי להדביק את הפער והוא מתחיל לצמצם טיפין טיפין. עד ההקפה העשירית הצליח אוחנה להתקרב ולהתרחק ושוב להתקרב ולהתרחק, בהקפה זו נכנס המתניר לפיטס לצורך תדלוק, תחת ניצוחו של דדי שפרונץ, מנהל הפיטס של ד.ל.ב, המתניר חוזר למסלול במהרה ועולה על גלי האבק של אוחנה, שבהחלטה אסטרטגית בחר שלא להיכנס לתדלק. הדרך מאובקת וקשה למצוא את הנתיב הנכון לביצוע העקיפה, כך מרגיש בורוכוב שלא מרפה לרגע מזנבו המקשקש של החביב.

כחמש מאות צופים חזרו אתמול, יום שבת ה- 25-10-2008, לבתיהם, כשהם עוטים על כל חלקי גופם שכבה עבה של אבק, שהרימו 38 המשתפים במירוץ, וחיוך גדול מרוח על פניהם. כדורגל משחקים 90 דקות וממוצע השערים למשחק עומד על 1.94, בזבוז זמן יש האומרים...
מי שהגיע לחוות פיליפ בכדי לצפות בסבב השני של ליגת הטרקטורונים, זכה לראות מבעד לענני האבק אקשן רצוף מתחילתו ועד סופו של המירוץ. זוגות זוגות ולעיתים דבוקות שלמות של רוכבים הנלחמים על המיקום, תהיה הקטגוריה אשר תהיה, אקשן לא היה חסר.

"טל חביב מזנק כטיל בליסטי ומשאיר את הקהל פעור פה כשהוא מרחף חצי הדרך מקטע הזינוק בגובה של 30 סנטימטרים מהקרקע"

הזמן אוזל, אוחנה מוביל ובהעדר רוכבים אחרים על המסלול, המתניר מדביק את הפער ונצמד לאוחנה ומנסה להשיג את מקומו מחדש במהלך חמשת ההקפות האחרונות. בועז קורפל, המנחה של האירוע מדווח בהתלהבות על סיום זמן המירוץ, ברק גולדפינגר, שופט המירוץ, כבר מחזיק את דגל השחמט בידו הרוטטת מהתרגשות. בורוכוב מנסה לאתר את נתיב העקיפה ללא הצלחה, והשניים חוצים את קו הסיום עם 15 הקפות כשידו של החביב על העליונה. רעש המנועים נשמע ממעבי היער ועוד רגע יגיע אוחנה וינצח את המירוץ, אלא שכמה מאות מטרים לפני קו הסיום אוחנה מרגיש שמשהו אינו כשורה, כשהוא לוקח סיבוב לצד שמאל הטרקטורון משתנק, המתניר כבר נושק גלגל לגלגל ושוב אליקו מקבל את האות בפנייה שמאלית, המתניר משלים את העקיפה ומתחיל להתרחק ואילו הטרקטורון של אוחנה עומד מלכת, מיכל הדלק יבש עד תום, ההימור האסטרטגי עלה בתוהו והכריע את המירוץ. אוחנה סיים אותו על אדי הדלק האחרונים והמתניר שוב מסיים בראש הפודיום.

קטגוריה B
על קו הזינוק בקטגוריית הביניים ניצבים לא פחות מ – 15 רוכבים, מספר המשתתפים הרב מבין כל הקטגוריות השונות. חיים אוחנה משאיר את הLTR בבית ועולה על DS450, איתו הוא פותח ראשון ונותן תצוגת רכיבה יוצאת מן הכלל. ניר בטיטו, שזהו המירוץ השני בו הוא משתתף על ארבעה גלגלים, אחרי שסגר אליפות על שניים בקטגוריה העממית, בהתחשב במסלול הביתי הוא בהחלט זכאי לקבל את תשומת הלב הראויה והוא גם פותח בהתאם כשהוא אחרי אוחנה. במיקום השלישי נמצא יריב חסיד, רוכב חדש על מפת המירוצים והוא מגיע אלינו היישר מרחבת המוסך של סוכנות רז-גל, באחד מטיולי הצוות, עינב כהן ראה את הכישרון המבוזבז והחליט להשקיע בעובד המסור, גם תומר דרזנר, ממפיקי המירוץ, שעובד במקביל לחסיד, נתן את תרומתו בעידוד כניסת הבחור לזירה הקרבית. על המיקום הרביעי קרב בין זכריה טורי לאדם לסרי. אמיר ז'אן, רוכב על גבי דינלי מתברג במיקום השישי, אחריו דורון עידן על הIRS ועמית בתייה על גבי היוסאנג. לירון חמו במיקום התשיעי ובהמשך בהתאמה – יניב אבשלום, ברק ממן, דני עידן, מור אלמגור ומאור כהן.

מתן ניר, מנצח הקטגוריה המקצועית

עם סיום ההקפה הראשונה, אוחנה מוביל בראש בבטחה, כשאחריו דולקים יריב חסיד וזכי טורי, שחלק ממערכת הפליטה שלו נשאר אי שם בשטח והוא מלווה ברעש מנוע צורם. שאר המיקומים נשארים פחות או יותר כמות שהיו מלבד אלמגור הצעיר, שהתאפס על הזינוק הלקוי והחל מפלס דרכו ובשלהי ההקפה הראשונה כבר התברג במיקום התשיעי גלגל לגלגל עם דני עידן. עוד הקפה עוברת והשניים, עידן הוותיק ואלמגור הצעיר, מנהלים ביניהם מאבק צמוד תוך כדי חתירה קדימה כשהם ממוקמים כבר בסיום ההקפה השלישית במקומות שש ושבע.
בהמשך, אוחנה ממשיך להוביל בראש, כשטורי דולק בעקבותיו ומנסה להדביק את הפער, עידן את אלמגור מנהלים קרב על המקום השלישי. טורי סוגר את הפער על אוחנה והקהל כוסס ציפורניים כשהם מגיעים עם מצערת פתוחה לקו הסיום ואוחנה חותם את הניצחון על חודם של ארבע שניות בודדות, עידן במקום השלישי ואלמגור רביעי כ-20 שניות אחריו. חמישי אדם לסרי, שישי דניאל איס, עמית בתייה ויניב אבשלום מסיימים אף הם עם 12 הקפות הקפות ושאר משתתפי הקטגוריה מסיימים עם 11 הקפות.

מתחילים
דקל בוארון פותח מבערים כשהוא צולל את הדרופ בפתיחה, כארי הנוהם בעקבותיו נמצא רז אשרי שאחרי הזכייה במירוץ הקודם, מכוון ללא פחות מאליפות הקטגוריה בעונה הנוכחית. נבו לוי מגיע כל הדרך מרמות נפתלי בכדי להזכיר לכולם שכוחו של הDVX עדיין במותניו, הוא פותח במיקום השלישי ואחריו שלושה רוכבים על גבי DS450 – ניל פלד, אביב נגרין ואדיר יצהרי, אחריהם אושר ראובני, ניסים בוסקילה, הדר וינברגר, בני לקן, עומרי כהן, נדב אלחנטי ואופיר אלבז.
שמחה וצהלה בקטגוריה כשהאריות מהמקצועית מתחילים להתערבב בתוכם כבר בתחילת ההקפה השנייה.
מיסוך האבק וריבוי המשתתפים על המסלול מעלים את דרגת הקושי של המירוץ כשהרוכבים מתקשים לראות את התוואי מבעד למשקף, רוכב או שניים אף הצליחו לסטות מהמסלול ולהיפגש מקרוב עם גזע אקליפטוס צעיר. רז אשרי עוקף את בוארון וכובש את המקום הראשון ונשאר עליו בגאון לאורך כל הדרך. הדר וינברגר שפתח חלש התאפס במהרה ויצא למסכת עקיפות עד שהתמקם במקום השני בסמוך לחברו לקבוצת הג'וניורים. במקום השלישי סיים דקל בוארון.

חיים אוחנה, מנצח קטגוריה B

סניורים
לאכזבת הקהל, הפעם עמדו על קו הזינוק רק חמישה רוכבים. הקטגוריה שצברה במהלך התקופה מימי הסבב הראשון, לא מעט התייחסות, לא סיפקה את הסחורה, בעיקר בשל העדרם של שני רוכבים מהמירוץ הקודם, ליאור בלאט ודודי צמח, שמכר את הכלי שלו במהלך השבוע והגיע בכדי לצפות מהצד. גם ליאור אברהמי שהיה מתוכנן להגיע, ביטל את השתתפותו. הבמה נותרה לאלי אוחיון שכצפוי לא אכזב, הילד הזה לא באמת מתייחס לגיל כפקטור ומקפץ בין הבתרונות כאילו היה בשנות העשרים לחייו ולא כפול מזה. אייל שטיינר פתח שני אחרי אוחיון, ובהעדרו של צמח על המסלול, בחר להצטרף לחוליית החוד, דורון אוחיון זינק שלישי, וכעבור 200 מטרים נתקע עם הכלי ואיבד את מקומו לחיים איס. יורם דרי, שהפתיע במירוץ הקודם, פתח לא טוב את המירוץ, הוא מנתב בין הבתרונות ומתמקם שני אחרי אוחיון, אלא שבאחת ההקפות הוא נתקע ומאבד את מקומו. אוחיון נשאר בראש לאורך כל הדרך, איס פילס את דרכו אל המקום השני ושלישי סיים אייל שטיינר שהעלה את כל צאצאיו למדרגת הפודיום הקטנה בכדי לקבל את הגביע הנכסף, את הגביע אגב, הוא קיבל מאשתו ומ... דודי צמח.

רז אשרי, מנצח קטגורית המתחילים

תומר דרזנר וירון גולדשטיין חתמו עוד הפקה איכותית, המסלול שנבנה לתלפיות משלב בתוכו קטעי עבירות טכניים שהצריכו ריכוז רב, שליטה ואסטרטגיה. ענני האבק העיבו במיוחד, ואלמלא הגשם שירד במקום לאחר האירוע היה מקדים ביום אחד, האירוע היה מקבל נופח שונה לגמרי.
שיטת ההרשמה החדשה דרך מזכירות העמותה בטרם האירוע, חסכה זמן רב בהרשמה ואפשרה עמידה בלוחות הזמנים. קרוב לוואדי שהרוכבים שלא נרשמו מראש, ישכילו לעשות כך לפני האירוע הבא שיתקיים בעוד כשבועיים.

תוצאות:

קטגוריה A
1. מתן ניר - דלב מוטוספורט, אביזריון, רד בול - 16 הקפות
2. אליקו אוחנה - עופר אבניר, סוכנות אוחנה - 16 הקפות
3. טל חביב - רז גל, naZZima, מתן ניר - 15 הקפות

קטגוריה B
1. חיים אוחנה - סוכנות אוחנה - 12 הקפות
2. זכי טורי - צמיגי בית עובד, שאלתיאל יהלומים, פנצר - 12 הפקות
3. דני עידן - מוסך המגרש, צמיגי דורו - 12 הקפות

אלי אוחיון, מנצח קטגוריית הסניורים

מתחילים
1. רז אשרי - דלב מוטוספורט, צחי טרקטורונים - 10 הקפות
2. הדר וינברגר - אנרמית בע"מ, דלב מוטוספורט - 9 הקפות
3. דקל בוארון - טריפ טרקטורונים - 9 הקפות

סניורים
1. אלי אוחיון - עופר אבניר, עפולה אקסטרים, צמיגי דורו - 9 הקפות
2. חיים איס - א.ח. טלקום בע"מ, צמיגי דורו - 9 הקפות
3. אייל שטיינר - הפינה הירוקה, סוכנות אוחנה - 9 הקפות

לרשימת התוצאות המלאה

מעניקי החסות של ליגת הטרקטורונים לעונת 2009
נירב מתכות, אבניר חברה לרכב, ד.ל.ב מוטוספורט, קשר ימי, מבט קדימה, שחר אופנועים, נירב תעשיות, שירומיקה מוטורס, טריפ טרקטורונים, אבנוע, סר גל, אבזריון בשטח, אקסטרים, פוקס רייסינג, פול גז, נזימה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מוטי ממושב עמיקם 26-10-08
רציתי לדעת למה מתן ניר נפרד מרזגל?

איזה רוכב המתן ניר הזה...
2.aviad 26-10-08
ערן,כרגיל סיקור מדהים יישר כוח המשך כך.!
3.יאלה מתן הגזמת 26-10-08
תן צ'אנס גם לאחרים
אני מציע שתפרוש ותחזק את הצד של הבישולים בשטח (או איך שקוראים לזה...)
4.מתן 26-10-08
שתקו מה זה תפרוש ענק אתה מתן אין עליך תמשיך להוביל ותיקח את האליפות גם השנה מגיע לך כפיים
5.שאלה לטל חביב 26-10-08
חדי העין יכלו להבחין שקצב הרכיבה שלך במירוץ לא היה הקצב האמיתי שלך
משום מה היה נראה שאתה נהנה לשמור את טל בורוכוב צמוד אליך לזנב ולהאכילו אבק במשך שעה וחצי

האמת שזה היה מצחיק בהתחלה אך בשלב מסויים כבר התחלתי לרחם על בורוכוב

אודה על התייחסותך
6.nice 26-10-08
יופי של תחרות מיתחרים טובים מסלול יפה ושהענף היתפתח בעונה החדשה הזאת !
7.איפה עמית בתיה 26-10-08
מה קרה לרוכב הזה?
פעם הוא היה לוקח פודיום חופשי, עכשיו כבר לא רואים אותו בין הראשונים בכלל

8.למה? 26-10-08
למה נתנו לניסים בוסקילה לפתוח לבד מאחורה?!
כל המתחילים פתחו בשורה אחת ובוסקילה פתח לבד מהשורה השניה - כי לא היה מקום...

צריך להיות תקנון ברור למקרים שכאלה, ניסים הוא בין המובילים במתחילים וזה לא בסדר למקם אותו מאחור.
עד שהוא צימצם למקום החמישי כבר נגמרה התחרות.
זה כואב לי כי אני מכיר אותו מקרוב ויודע מה החשיבות של כל תחרות עבור המתחרים ולא מחליטים ככה בהינף יד מי ממוקם מלפנים ומי מאחור.

ממתין לתשובה
9.ל-8 26-10-08
היה לו מקום בצד שמאל של השורה
הוא בטח העדיף להישאר בצד ימין ומאחור..
10.omerroz 26-10-08
ערן כתבה ממש יפה! מתן תותח כל הכבוד! רק לא הבנתי.. למה מתן ניר נמצא בספונסרים של טל חביב? חח
11.ל9 ו8 26-10-08

שוב פעם הקטגוריה נחתמת על ידי טעויות של ההנהלה וזה לא בסדר

מי זה דקל בוארון בכלל שככה מראיינים אותו לטלוויזיה בלי שום קשר לכלום ולפני שהתחילה התחרות
שוב פעם קומבינות ? כניראה בגלל שהוא הבן של..............

רוכבים שבאמת מוכיחים את עצמם כבר מספר עונות ומשאירים אותם ככה מאחור

12.חחחחח 26-10-08
טל בורוכות אכל בשבת אבק על מצא של אבנים ומיצי בצד חחחחחחחחח

טל חביב אוהבים אותך אתה האלוף הבלתי מעורער שלנו

כל שאר הילדים יכולים להמשיך לשחק שם עד שתגיע למדרגה הגבוהה של הפודיום

ודרך אגב באמת טל נסע בקצב איתי חחח

אבל היה כיף לראות אותו מאכיל את בורוכוב עם כפית
13.איפה דודי צמח 26-10-08
בלי דודי צמח זה לא אותה הליגה חייבים להחזיר את דודי לליגה
14.לשטיינר התותח 26-10-08
אייל יופי של מרוץ תמשיך ככה
15.קפוצ'ון 26-10-08
ערן שלמה המלך אחלה כתבה ואחלה תמונות!!
נזימה סחטיין על המדבקות ...
16.רפאל 26-10-08
ניר בטיטו כול הכבוד על המרוץ הם קצת יותר מזל אתה תיהיה מקום1
17.ללל 27-10-08
דודי צמח מלך הטוקבקים
18.לערן שלמה 27-10-08
כל הכבוד על הכתבה אחלה סיקור ותמשיך כך ... שיהיה לך שבוע טוב אוהבים משפחת אוחנה ( דודי אוחנה )
19.יוסי בובליל 27-10-08
תזהר מימנה היא כמו דבורה שהיא עוקצת ......
20.נעם 27-10-08
איך כל החברות של הטרקטורוניסטים תמיד כאלה כוסיות ?
מחר אני קונה טרקטורון, אולי זה יעזור לי סוף סוף ...
21.מעניין 27-10-08
חיים אוחנה נכנס על DS450???
איפה ה LTR? הייתכן שאבא עופר אבניר לא מרשה?
22.אסף ארצי 27-10-08
ברצוני לפרגן לחברה הצעירים של מתן ניר שהוכיחו לכולם כי המשמעת והרצינות משתלמים.

כל הכבוד!!!

היה מירוץ מכובד ומעניין....כן יירבו כאלה.
23.דודו 27-10-08
חברה אל תישכחו שאם לאליקו לא היה ניגמר הדלק אז הוא היה מנצח אז הניצחון של מתן היה ניצחון סתמי אליקו היה צריך לקחת את הניצחון ואל תידאגו אני בטוח שאליקו יקח את מתן פעם הבאה יש עוד מרוצים אליקו אני בא לכל תחרות שלך מקווה שתנצח ותראה למן מאיפה משתין הדג אוהב אותך
24.ל 11 27-10-08
יאללה מה אתה משחק אותה הוא אחלה ילד ויש לו קישרון..תכף תגיד שזה גם קומבינה שהוא זכה מקום שלישי...יאללה
25.תשובה ל 7 27-10-08
עמית בתיה לא נעלם לעולם הוא בין הרוכבים הכי טובים שיש לנו בארץ, הבעיה של הבחור הזה שהוא לא רוכב על כלי חזק, בלי לזלזל ביוסאנג, זה כלי טוב אבל לא כלי למירוצים, ולמרות זאת הוא מפגין נוכחות מדהימה בשטח. את היכולות של הכלי הוא ממצה עד הסוף רק שחבל שאת היכולות שלו הוא לא, תן לבחור הזה לרכב על כלי חזק למירוצים ותקבל הופעה בילתי נישכחת.

עמית בתייה מתגעגעים לראות אותך על הפודיום, קח זאת לתשומת לבך, ואולי הגיע הזמן להחזיר את האימה לשאר המתמודדים.
26.אוהד בכר 27-10-08
ערן , סיקור מדהים !

קבלנו במתנה שבת עם מזג אויר ואירוע יוצא מן הכלל , כן ירבו אירועים איכותיים מהסוג הזה !

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה !
27.ניסים בוסקילה 27-10-08
היתה תחרות טובה באנו מוכנים כל הקבוצה אני מצטער בשביל ניל אם לא נתקע אני מאמין שהיה בראש הפודיום אבל זה הספורט

ולזה ששמו אותי מאחורה לבד היה לזה חלק גדול במיקום שלי כי עד הקפה 4 לא ראיתי כלום וזה קשה שכולם פתחו לפנייך ובכל זאת הצלחתי להיכנס אבל עדיין אני חושב שזה לא פייר אבל לא נורא כנראה יש איזה סיבה לירון גולדשטיין למקם אותי מאחורי כולם .

היתה תחרות טובה תודה ובהצלחה לכל המשתתפים .
נב רציתי להגיד שיש רוכב מוכשר חדש אפשר להגיד שמתן גילה כישרון קוראים לו מור אלמגור באמת מחזיק מהילד הזה....
28.דודו ד 27-10-08
ראשית אני חייב לציין שממש נהניתי היא אירוע ברמה וממש כייף לראות איך התחום עולה ברמתו.חבל רק שהיו חבר'ה על טרקטורונים ללא קסדות שהשתוללו בין הרכבים.בנס לא נדרס שם איזה ילד.(קוראים להם:מושפעים).בכל אופן היה מעולה. אייל שטיינר,אתה ההפתעה האמיתית (מהמעריצים דודו ועובד) לצלמים,עבודה סוף הדרך תמונות ברמה של מגזינים בחו"ל.
כל הכבוד.
29.ל 23 27-10-08
לדודו היקר כניראה שלא שמת לב אבל אים מתן לא היה ניכנס לתדלק מה שאליקו לא עשה אז אליקו לא היה עוקף אותו אז חבל שאתה זורק שטויות לאויר
30.דודי צמח 27-10-08
אני מבקש לא לדבר בשמי כי אני לא מגיב יותר לכל הטוקבקסטים , כי כך ביקשו ממני .... אז בבקשה דייי ודרך אגב אני מאמין באליקו כי הוא רוכב תותח ולא שאני מזלזל במתן ניר שגם הוא רוכב תותח אבל לא לשכוח שמתן רוכב על כלי יותר חזק KTM-525 לעומת DS-450 ועדיין אין הבדל בין השניים... ( ובחיים לא תשמעו מילה מאליקו אוחנה שזה בגלל זה ) אנחנו לא בכיינים ....
31.לדודי צמח 27-10-08
אליקו רוכב מוכשר מאוד .. רמת הכלים כמעט זהה כך שזה לא משנה על איזה כלי מתן או אליקו רוכבים, בוא לא נשכח שמתן הפסיד זמן בתדלוק והצליח לצמצם פערים ואף לזכות בסף
32.אופיר מזור 28-10-08
נענע איזה סיקור פצצתי כל הכבוד לך ..והתמונות כמו שמישהו אמר חו"ל..ת ו ת ח אתה...ולאוהד בכר הגיע הזמן שתרד אל העם ..איפה נעלמת??אין מצב שהיית במרוץ ןלא ראינו אותך.
33.צפיתי בכל המירוץ מהשטח 28-10-08
קודם כל הכבוד על המסולול היה נורא נחמד פחות נחמד הייתה כמות הפודרה שהרוכבים אכלו.

אדם לסרי קודם כל הטרקטורון הכי יפה בארץ.
ראיתי את הרוכב הזה עם הפולריס הלבן שנכנס בך ולא עצר בושה לשיפוט אבל לא נורא אם זה לא היה קורה אני מאמין שהיית בפודיום
רכיבה מעולה המשך כך.

מתניר אני מוריד בפנייך את הכובע ספורטאי קודם כל .

מתי גל בן עמי חוזר ????
34.שולצי 28-10-08
תגיד לי טל מזה השטויות האלהה איפה הקסדה הקבוע שלך?? רק בגלל זה אתה מפסיד
35.יואב קווה 31-10-08
התמונה של אליקו על הרצפה והקעקוע של המלאך של החברה שלו מלמעלה פשוט אליפות!
כל הכבוד לצלם - יש שם כמה תפיסות ברמות על !
36.אליק גרגור 01-11-08
אלי אוחיון אין עליך
37.אייל פרח נהריה ... 01-11-08
היה ארוע מצוין קהל נהדר אוירה נחמדה נשתף אותכם בעוד פעילויות כאלו תודה לכל המשתתפים והקהל הרב צוות צפון אייל פרח יעקב וייס ובלונדר נתראה בהמשך......
38.פופו 03-11-08
לטל חביב הפצצה כל הכבוד לך ואני מאמיi שאתה תמשיך כך ותהיה בכל פעם שתהיה הפצצה אני אוהב אותך וגם את הכלי שלך הOUTLAW האדום אחלה של טרקטורון
39.מאוהבת 30-10-09
דורון אוחיון האחד והיחיד!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:02-24.