טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: כל מה שאינדיאנפוליס יכול להבטיח ולקיים


   12-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הרוכבים הגיעו למסלול האגדי וניפקו מירוצים יוצאים מן הכלל, שלא ביישו את המקום בו התחרו. דאנג'י ממשיך לשייט, אך

לאחר שבוע אחד בו חזרה אליפות המערב לפעילות, אנו חוזרים לאליפות ה-250 מזרח שם, אנו זוכים למנצח חדש לגמרי, שמביא רגשות מעורבים לקבוצה שלו בזמן שבאליפות ה-450. העניינים חמים מתמיד ושני המועמדים היחידים לתואר האליפות נאבקים אחד בשני בקרב אדיר מימדים על האליפות ועל האגו. אינדיאנאפוליס במיטבה.

250 מזרח

זינוק נפלא של אודטה, פלסינגר, רודריגז וסטיוארט ופלסינג'ר מיד עולה למקום הראשון בזמן שסטיוארט עולה למקום השלישי, ומיד לשני וג'רמי מרטין מגיע גם הוא ועולה למקום הרביעי על חשבונו של רודריגז, שמאבד את המקום שלו גם למרטין דבאלוס שמצמצם על מרטין. הוא מצידו עושה מהלך, ועולה למקום השלישי על חשבונו של אודטה, שמיד מאבד עוד מקום לטובתו של דבאלוס וחוזר למציאות.

מי שמוביל את המירוץ לראשונה הוא ארון פלסינג'ר, אשר לא באמת מתמודד על כתר האליפות ועושה עבודה נפלאה עבור ימאהה, וגם מוביל בלמעלה מ-3 שניות מסטיוארט, שבעצמו מצליח לשמור את מרטין כ-3 שניות מאחוריו.

הקפה 9 ומקלרף, עולה למקום החמישי אך אודטה לא מוותר ומחזיר למקלרף עקיפה, ולפתע אנו רואים את מרטין מחוץ למירוץ לאחר התרסקות רצינית שעיקמה לגמרי את הפרונט של האופנוע. ואיזו מתנה זו לסטיוארט ודבאלוס, אשר יודעים כי מרטין מחוץ לתמונת האליפות, ובעיקר מי שצריך לשמוח הוא סטיוארט אשר מקבל הובלה מאוד רצינית.

עכשיו הוא רק צריך להחזיק מעמד עוד 3 הקפות עד לדגל השחמט. פלסינג'ר עדיין מוביל ועוד בפער של שמונה שניות, ובדרכו לניצחון הראשון שלו העונה ובכלל בקריירה המקצועית שלו, ולפתע גם דבאלוס מתרסק לאחר שניסה לעקוף את ביסקגליה בהקפה שלמה ושניהם נכנסו אחד בשני. כך דבאלוס מאבד את ההזדמנות הטובה ביותר שלו לחזור למשחק האליפות, והמרוויח הגדול ביותר היום הוא מלקולם סטיוארט, כאשר המנצח הגדול של היום הוא ארון פלסינג'ר בפעם הראשונה בקריירה.

שני המנצחים הגדולים של המירוץ (סטיוארט מגדיל את הפער באליפות...) יורדים מהאופנועים וחוגגים ביחד. מדהים מצד אחד, אך מצד שני כנראה שהם לא הפנימו, שכעת פלסינג'ר נמצא מרחק עשר נקודות בסך הכל מסטיוארט, ולמעשה מחליף את מרטין מצידה של ימאהה במאבק על האליפות. יכול להיות שמרטין על שלל תאריו והישגיו, כבר לא יקבל את העדיפות בתוך הקבוצה?

מה שבטוח - הגיזרה מתחממת...

450

זינוק מעולה של אלסי, שלוקח את ההולשוט לפני דאנג'י ופורסל, אך אלסי נעקף על ידי האלוף ומהר מאוד גם טומאק ורוקזן עוברים את פרוסל ואלסי, כאשר רוקזן מגדיל לעשות ועובר באגרסיביות גם את טומאק ואנו רק בהקפה השניה, כאשר אלסי נעלם מרדאר החמישייה הראשונה מהר מאוד, אך פורסל עדיין ממוקם רביעי לפני טרי קנארד.

הקפה רביעית ורוקזן לוחץ חזק על דאנג'י, וכמעט מצליח לעבור אותו. אך רוקזן עושה טעות, שעולה לו בהובלה של המרוץ ונראה שרוכב סוזוקי בא לכאן במצב רוח אקסטרה אגרסיבי ונחוש, אך הוא חייב להפסיק לטעות אם הוא רוצה לעבור את דאנג'י. רוקזן צמוד שוב לדאנג'י ומנסה לעבור בכל דרך אפשרית וגם מצליח לרבע שניה מדי פעם, אך דאנג'י לא מוותר על מילימטר ורוקזן שוב טועה ומאבד לא פחות מ-2 שניות לדאנג'י.

מאחורי טומאק, במקום השלישי כנארד ופורסל, נאבקים על המקום הרביעי כאשר רוכב הונדה. קנארד יוצא עם ידו על העליונה ועולה מקום אחד למעלה וכעת ג'ייסון אנדרסון יושב על הזנב של כריסטוף ועובר אותו ללא שום בעיה, עד למקום החמישי. הקפה 11 ורוקזן שוב קרוב לדאנג'י, אך הקרב האמיתי הוא על המקום הרביעי וכאן אנדרסון תופס את רוכב הונדה ועובר אותו ללא שום בעיה, בזמן שלטומאק יש בעיה והוא יוצא מהמשחק.

אך גם אצל דאנג'י לא הכל מושלם, ורוקזן יושב לו שוב על הזנב בפעם השלישית במרוץ הזה. הקרב על הניצחון בעיצומו ואנו 6 הקפות לפני הסיום של המרוץ, אך כמו בכל פעם דאנג'י מוצא תשובה ומשאיר את רוקזן מאחוריו. אך רוקזן לא מוותר ושוב סוגר על דאנג'י, נכנס לעקיפה ונראה שמשלים אותה אך דאנג'י מגיב סופר מהר ומצליח להישאר בהובלה עד שהוא טועה בטריפל, וכך רוקזן עובר אותו אך הכל לא סגור.

4 הקפות לסיום ודאנג'י כעת על הזנב של רוקזן שטועה ומאבד את המקום הראשון. 2 הקפות לסיום ורוקזן שוב חזק על הגז ומצליח לתפוס את דאנג'י והם נכנסים להקפה האחרונה, ושני הרוכבים נותנים את כל כולם, כשלבסוף והניצחון הולך לדאנג'י.

מדובר בניצחון חשוב ביותר מכיוון שכאן ועכשיו הוא מראה שגם ראש בראש מול המתמודד העיקרי שלו, הוא מהיר יותר וטוב יותר. אך אין ספק שלשני הרוכבים הללו אין באמת תחרות באליפות הזו, כאשר אנדרסון, שמסיים שלישי, מסיים שניות מאחוריהם ולרגע אחד לא איים עליהם באיזו שהיא צורה, מה שאומר יותר על היכולות והכושר הגופני של שני הרוכבים האלו מאשר על חוסר המהירות של אנדרסון.

רוקזן עושה הכל בכדי לעבור את דאנג'י, מעט מדי ומאוחר מדי בשביל הגרמני. צילום מסך: supercross.com

250 מזרח:

1. ארון פלסינג'ר
2. מלקולם סטיוארט
3. גנון אודטה
4. שיין מקלרף
5. מרטין דבאלוס

450

1. ריאן דאנג'י
2. קן רוקזן
3. ג'ייסון אנדרסון
4. טרי כנארד
5. בלייק באגת

אליפות לאחר 13 סבבים:

250 מזרח:

1. מלקולם סטיוארט- (הונדה) 102 נק'
2. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 92 נק'
3. מרטין דבאלוס- (הוסקוורנה) 77 נק'
4. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 74 נק'
5. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 68 נק'

450:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 303 נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 258 נק'
3. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 240 נק'
4. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 212 נק'
5. צ'אד ריד- (ימאהה) 193 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:07-24.