טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: אור עולה מן המזרח


   07-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-13 מחזיר אלינו את מאבק האליפות, שיצא לפגרה, כשהפעם מגיעים למקדש באינדיאנפוליס. מרטין, סטיוארט, פלסינג'ר והיל רוצים לחגוג. מי באמת יעשה זאת?

הסבב ה-13 באליפות הסופרקרוס האמריקאית יערך במסלול אינדיאנפוליס המפורסם, עוד אחת מאותן הערים שהן אבני היסוד של עולם המרוצים האמריקאי וכמו שדטרוייט היא המקום בו נולדה התרבות המוטורית של ארצות הברית ובמקרה הזה גם של העולם בעזרת אדון פורד, אז אינדיאנפוליס, ביחד עם דייטונה הן ערי המרוצים המעוטרות והחשובות ביותר בארצות הברית.

250
לאחר מרוץ אחד של אליפות המערב, חוזרים חיות המזרח וכעת אנו חוזרים למאבק על האליפות בין ג'רמי מרטין, מלקולם סטיוארט, ארון פלסינג'ר, ג'סטין היל ומרטין דבאלוס, כאשר בין החמישייה הזו יש הפרש של 19 נקודות בטבלת האליפות בסך הכל. את המרוץ האחרון ניצח סטיוארט, שלו זהו הניצחון השני בקריירה שלו, והעונה אין ספק שהוא הגיע הרבה יותר מוכן מאשר בעונות קודמות.

אך עדיין, ולמרות שהוא זה שמוביל את האליפות, התחושה היא שג'רמי מרטין יותר טוב ממנו ופשוט סובל ממזל רע שמשפיע על כל המירוץ, אך בלי קשר למזל, מרטין צריך להתעורר מכיוון שזו כנראה העונה האחרונה שלו בקטגוריה הזו ולכן הוא חייב לקחת את האליפות ולהוסיף אליפות סופרקרוס אחת, בנוסף לשתי אליפויות המוטוקרוס 250 שכבר יש לו ובעיקר שבן קבוצתו קופר ווב יכול לזכות באליפות הסופרקרוס השניה שלו העונה רק בקטגורית המערב.

צילום: www.racerxonline.com

450

מה עוד אפשר להגיד על העונה הזו והמוביל שלה? אין מילים שיוכלו לתאר את השליטה המוחלטת של דאנג'י במרוץ האחרון, כאשר למרות שרוקזן היה ביום מאוד מוצלח ועשה זמנים מהירים ביותר, עדיין דאנג'י היה כל כך הרבה יותר מהיר ממנו ובשיא הכנות, באמת שאפשר לומר שהאלוף הגיע לרמה הגבוהה ביותר שיש, אותה הרמה בה היה גם וילופוטו ואולי אף ריקי קרמייקל.

המספרים לא משקרים. רצף פודיומים שנמשך על פני כמעט 2 עונות והוא הארוך ביותר בהיסטוריה של הספורט וכבר מזמן עבר את ה-20 מרוצים הרצופים בהם הוא לקח פודיום, דבר שאף אחד לא עשה זאת לפניו. לא וילופוטו, לא קרמייקל, לא מקגרת', לא בוב האנה, לא ריד ולא ג'יימס סטיוארט, מטורף. מי שמפתיע לרעה כל הזמן הוא אילי טומאק, ושום תרוץ לא מספיק טוב כיוון שמדובר ברוכב שהיה אמור להיות אחד ההכי טובים שיש והכי מוצלחים, והגיע עם כל כך הרבה באזז סביבו ועד כה לא מוכיח את עצמו. מדי פעם המהירות שלו באה לידי ביטוי, אך לא העונה, ולא עם קאוואסאקי וחבל.

נכון שישנם עוד רוכבים באליפות דוגמת ג'ייסון אנדרסון, אך האחרון עדיין קצת בוסר וקצת יותר מדי אגרסיבי, כמו שרוכב צעיר, מוכשר ומצליח אמור להיות והעתיד שלו ורוד עד מאוד, אך העונה הוא עדיין לא הבשיל לחלוטין. הסבב הקרוב עשוי להיות אחד הטובים מכיוון שמדובר בהזדמנות, אולי אחרונה, של רוקזן לעשות משהו עם העונה הזו וכל העיניים יהיו נשואות אליו ואל קבוצתו של ריקי קרמייקל וסוזוקי שלמרבה האירוניה נלחם אל מול דאנג'י, שהוא אחד מהחברים הקרובים של קרמייקל כבר הרבה מאוד שנים, אקשן יהיה גם יהיה לנו.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:36-24.