טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: ממשיכים בשלהם


   05-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מס' 12 סנטה קלרה קיבל לחיקו שוב את אליפות המערב, עם מאבקים יוצאים מן הכלל מצד הבכירים והמוליכים. טל דשא מסכם

לאחר פגרה של שבועיים מגיעים הרוכבים לסנטה קלרה, עם חזרתה לפעילות של אליפות ה-250 מערב וכאשר הקרב על האליפות בין קופר ווב, ג'ואי סאבטג'י וכריסטיאן קרייג, מגיע לקצה בזמן שלוחמי ה-450 חוזרים ורוחות הקרב בין רוקזן לבין דאנג'י מנשבות באוויר.

250
אליפות המערב חוזרת והרוכבים מתוחים כמו קפיץ על קו הזינוק. השערים נופלים, וזאק אוזבורן לוקח את ההולשוט בזמן שקופר ווב וסאבטג'י לא פותחים טוב. התרסקות מפחידה של היידן מלרוז מושכת את תשומת הלב, כיוון שהוא לא מצליח לעצור לפני פניה שמאלית ועף תוך כדי סטופי מטורף עקב נחיתה לא טובה לפני הפניה אל מחוץ למסלול. למזלו, הוא עוד נחת מזה בסדר.

הקפה רביעית ואוזבורן מוביל בזמן, שווב מגיע עד למקום הרביעי לאחר מאבק עם קייל קונינגהם. בן קבוצתו של ווב, אלכס מרטין, נמצא לפניו במקום השלישי מאחורי האריסון ואוזבורן שמוביל את המרוץ.

כריסטיאן קרייג גם הוא לא פתח טוב, אך כעת הוא במקום השישי מאחורי סאבטג'י ווב והקרב על האליפות הולך ומתחזק. אלכס מרטין עובר את האריסון, שנעקף מיד על גם על ידי ווב, שעולה למקום השלישי ושם עוד אופנוע בינו לבין סאבטג'י.

האריסון מתרסק, כאשר קרייג מגיע לעקוף אותו לאחר שסאבטג'י עובר אותו ויש מגע בין שני הרוכבים שנגמר כשהאריסון על הרצפה ועם רגל תקועה מתחת לאופנוע. סאבטג'י עובר את מרטין ועולה למקום השלישי, וגם מרטין הולך לנו לאיבוד, מה שמקדם את קרייג למקום הרביעי.

ווב לא מבזבז זמן, נצמד לאוזבורן ועובר אותו באגרסיביות ובמהירות וכעת הוא מוביל את המרוץ ומיד פותח פער של שניה וחצי על אוזבורן. סאבטג'י במקום השלישי ומתקרב לאוזבורן, כשנותרו עוד 2 הקפות ולא נראה שהוא מסוגל לסגור פער של שניה וחצי על רוכב הוסקוורנה.

הקפה אחרונה וקופר ווב לוקח את הניצחון החמישי שלו העונה והתשיעי בקריירת הסופרקרוס 250 שלו, ועושה צעד משמעותי מאוד לתואר האליפות. אוזבורן מסיים שני, סאבטג'י שלישי וקרייג רביעי.


450

זינוק מעולה של ג'ייסון אנדרסון, ג'סטין ברייטון , דאנג'י ורוקזן, כשאליהם משתחל גם ג'סטין בוגל, שנותן את ההולה, לאחר שאנדרסון שניה אחרי שלקח את ההולשוט נכנס בברייטון ומאבד את המקום הראשון .

דאנג'י שני , רוקזן ואנדרסון ממוקמים שלישי ורביעי ודאנג'י עובר את בוגל ועולה למקום הראשון, אך רוקזן נותן בראש ונכנס מתחת לבוגל ועובר אותו. כעת מגיע זמנו של אנדרסון לעבור את בוגל וגם ריד יושב לו על הזנב ונכנס למתקפה, כשהוא עובר ללא שום בעיה בדרכו למקום הרביעי.

דאנג'י מוביל את המרוץ ואנו רק 3 הקפות מתחילתו, וכבר עכשיו רוקזן יושב לדאנג'י על הזנב והקרב הולך ומתחמם. הקפה שביעית ומי פורש מהמרוץ? ג'יימס סטיוארט, שוב פעם עם עוד עונה אסון.

חולפת הקפה ורוקזן בוחן נקודות עקיפה על דאנג'י, כאן מתרחש הקרב על האליפות ועל היתרון הפסיכולוגי, ובמקרים כאלו ועם יריבות ארוכת שנים בין דאנג'י לרוקזן, הטרוף מתחיל לעלות מעל לפני השטח בזמן ששני המובילים בורחים קדימה לאנדרסון, ריד ובוגל, שסוגר את החמישיה הראשונה.

טרי קנארד מתחיל לחזור לעצמו ועובר את בוגל בדרכו למקום החמישי. 7 הקפות לסיום ודאנג'י מצליח לשמור על פער קבוע של שניה פלוס מינוס מרוקזן, אך זה לא מספיק לו. וכעבור 2 הקפות הוא מגביר את הקצב ופותח פער של 2 שניות, עוד ביצוע מרשים ביותר מצידו של האלוף שמראה פעם אחר פעם העונה שהוא הרוכב הטוב באליפות ללא עוררין.

הקפה אחרונה ודאנג'י מנצח בפעם השישית העונה וה-28 בקריירה שלו. רוקזן מסיים שני, אנדרסון שלישי וריד מקדים את כנארד בפער של אופנוע בקושי בדרכו למקום הרביעי.

תוצאות:

250 מערב:

1. קופר ווב
2. זאק אוזבורן
3. ג'ואי סאבטג'י
4. כריסטיאן קרייג
5. מיטשל אולדנברג

450
1. ריאן דאנג'י
2. קן רקוזן
3. ג'ייסון אנדרסון
4. צ'אד ריד
5. טרי כנארד

אליפות לאחר 12 סבבים:

250 מערב:
1. קופר ווב- (ימאהה) 170נק'
2. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 154נק'
3. כריסטיאן קרייג- (הונדה) 147נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 132נק'
5. קולט ניקולס-(ימאהה) 132נק'

450:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 278 נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 236 נק'
3. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 220 נק'
4. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 200 נק'
5. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.) 182 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:54-24.