טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ טרקטורונים - GNCC סבב 12


   19-10-2008, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השנים עשר והכמעט סופי של עונת 2008 בליגת ה- GNCC רקם עור וגידים בשבת. אז נכון שהיה יבש, אבל היה אקשן מטורף ומנצח אחד שעושה את זה בפעם התשיעית ברציפות בחייו, הוא זוכה במירוץ ולוקח את כל הקופה. צ'רניחובסקי נותן בעדכונים בסבב מרגש והיסטורי.

אוויר הבוקר של מדינת אוהיו ביום שבת, 11.10.2008, עומד מלכת, משום שהיום תקבל הליגה, ליגת ה – GNCC, תפנית. בשבת ההיא התקיימה התחרות המכרעת בה ייקבע אם הכל פתוח או שמישהו אחד יצא וידו על העליונה, הסבב השנים עשר של ליגת ה- GNCC, בחסות חברת הצמיגים ITP.
אז נכון, למאות מהמתחרים האלו זה לא ישנה הרבה, אך זהו העיקר, זהו נתח הקצבים של הליגה! בעוד שבשעה 8:00 מוזנקים למעלה מ – 300 מתחרים אל תוך המסלול היבש והמאובק שקליירסוויל, אוהיו מספקת להם, מחכים בהתרגשות מתחרי קטגוריית XC1, הקטגוריה המקצועית הבכירה ביותר, להזנקה שלהם.

אל המסלול טסים בגלים קטגוריות הנשים ובראשן טרייסי סקו על גבי ימאהה YFZ450, שאליפות הליגה כבר כמעט ומוגשת לה על מגש כסף, אחרי הרוכבות המוכשרות טסים להם קטגוריות העבודה: לימיטד, פתוחה, לייטס, U2 ועוד רבים מהם.

נציגות מכובדת לקימקו

את ההולשוט לוקחת סקו בקלות, כאשר לכל אורך התחרות היא מובילה, ובמקביל בעלה, ריק סקו על גבי רנגייד מושחר עם צמיגים קטנטנים מוביל את קטגוריית ה- U2. מעט לפני הסיום מאבד ריק את מיקומו הסולידי עקב תקלה ואיבוד מהירות, אך בכל זאת הוא טועם את המדרגות אך מהדרגה הנמוכה ביותר. את הקטגוריה מנצח רוברט סמית', על גבי קאוואסקי מדגם KFX700. טרייסי לעומת זאת שומרת לכל אורך המירוץ על המיקום בראש ולוקחת את המקום הראשון בפודיום, היא מסומנת כמנצחת של העונה בקטגוריה. את המקום השני בקטגוריית הנשים לקחה אנג'ל אטוול על גבי ה - TRX450 שלה, ואילו במקום השלישי נראתה לקסי קאלטר, רוכבת על גבו של הנסיך הצהוב, הלא הוא ה- DS450.

בקטגוריות העבודה כרגיל נראתה שליטה כמעט מלאה בפודיומים של קאן אם – בקטגוריית ה- 4X4 הפתוחה לקח בריאן בוקהנון את המקום הראשון, שכן כבר זכה באליפות הקטגוריה לפני מספר מירוצים, את המקום השני לקח סקוט קילבי, אף הוא רכוב על גבי אאוטלנדר. את המקום השלישי לקח אביו של רוכב הקטגוריה המקצועית כריס בוריץ', ג'ו בוריץ' על גבי סוזוקי קינגקוואד 750. בקטגוריית הלייטס לקח את המקום הראשון קליפטון ביזלי, על גבי אאוטלנדר 500, ואחריו במקום השני והשלישי לקחו שני מתחרים אנונימיים ביותר על גבי זוג קימקו MXU 500. בקטגוריית ה – 4X4 לימיטד נראתה דומיננטיות מוחלטת של מתחרי קאן אם, כאשר כל שבעת המקומות הראשונים חוץ מאחד מאויישים על ידי רוכביה. במקום הראשון זכה מייקל סוויפט.

מקגיל ובוריץ' נאבקים לקראת סיום התחרות

בסיום מירוצי הבוקר עולה המתח עוד יותר והשקט שלפני הסערה מגיע. אין אחד שלא יודע מה יש היום, הרי זהו הסבב השנים עשר לעונה, אחד לפני האחרון ולא עוד סבב רגיל. כולם יודעים שאם מספר אחד, הלא הוא ביל באלאנס, ייקח את המקום הראשון אז זה נגמר, כלומר אפשר להילחם על המקום השני ומטה. הדקות של ההפסקה נראות כמו נצח ולאט לאט המתחרים מתחילים להביא את כליהם אל קו הזינוק. את כולם מעניין דבר אחד – מי ייקח את ההולשוט, מי יוביל את המירוץ. על קו הזינוק מתייצבים עשרות המתחרים ובשורה הראשונה מיטב רוכבי הקטגוריה הבכירה, ביניהם באלאנס, בוריץ', אדם מקגיל, טיילור קייזר, כריס בית'ל, מאת' סמיילי, בריאן קוק, ג'רוד מקלור ועוד רבים ממיטב רוכבי האנדורו של ארצות הברית.

אקרובטיקה בסגנון חופשי

12:59, אות הפתיחה ניתן. רעם המפלטים מרעיד את האדמה ופרפרי הצמיגים המבריקים חורצים אותה. פניה ראשונה וקריטית בהחלט – תוך שניות מתפזר האבק והכחול בראש. אך לא באלאנס, אלא דווקא המתחרה שהפתיע את כולנו יותר מכל – דונלד אוקרמן שזכה בסבב הקודם בקטגורית המתחילים והחליט לנסות להשתלב ברוח הבכירה, ועוד זכה בהולשוט! אוקרמן, שיודע שהאליפות של באלאנס תלויה בו, מחליט לוותר לחברו לקבוצה על היתרון ונותן לו לעקוף, מה שאוטומטית מקנה לו יתרון על פני המקום השלישי באותה עת, אדם מקגיל. מקגיל ( (KTMאף הוא יודע את משמעותו של נצחון נוסף של באלאנס ומחליט לתת בגז, קח שהוא עוקף את אוקרמן ויושב על זנבו של באלאנס. בהקפה השלישית מתוך ארבע מצליח מקגיל לעקוף את באלאנס, קח שעל פי התוצאות עכשיו באלאנס יכול לשכוח משקט והמירוץ הבא והאחרון לעונה יהיה המכריע, אך תקלה תכנית בכתום מורידה אותו למקום הרביעי, ובמקום השלישי ניצב איתן כריס בוריץ', אשר ינהל מלחמה עקובה מדם עם מקגיל על המקום השני בסבב האחרון.

אז כפי שהבנתם, באלאנס גם ניצח את התחרות, במקום השני מפתיע במיוחד עומד דונלד אוקרמן, אלוף קטגוריית המתחילים, רכוב אף הוא על גבי ימאהה YFZ450. את המדרגה הנמוכה בפודיום אייש רוכב סוזוקירוקסטאריושימורה, כריס בוריץ'. במקום הרביעי עומד רוכב KTM, אדם מקגיל. עוד הפתיעו הסבב הזה שני רוכבי קאן אם, כריס בית'ל שלקח את המקום השישי, וכריס ג'נקס שלקח את המקום העשירי. במקום חמישי זכה רוכב שבד"כ לא בולט במיוחד, בטח שלא בחמישה הראשונים, ריאן ליין, רוכב על הונדה TRX450, וממוקם כרגע במקום העשירי בדירוג הכללי של העונה.

באלאנס - אלוף הליגה

במתחילים, נראה קרב בין אלו שנשארו להלחם על המקום השני והשלישי. בפודיום נכחה דומיננטיות אבסולוטית של רוכבי הונדה, ולא רק – למעלה מ – 85 אחוז מהמתחרים בקטגוריה הזו מתחרים על גבי TRX450. במקום הראשון עומד ג'וש קירקלנד, אחריו בפודיום עומדים מארק נוטמן, ובריאן וולף.

בראש טבלת הניקוד הכללי לעונה עומד ביל באלאנס כאמור עם 262 נקודות, והנצחון האחרון מקנה לו חופש מהמירוץ הבא, אך על פי התחזיות הוא יעדיף להשתתף בו. במקום השני, עומד מי שלקח שלישי הפעם, כריס בוריץ' עם 211 נקודות. במקום השלישי עומד הכתום, אדם מקגיל, שאם ינצח בתחרות הבאה, יהיה מקום שני, אחרי ביל באלאנס בסיום העונה, אך הכל עוד פתוח, חוץ מהמקום הראשון.

המירוץ הבא יתקיים בתאריך 26.10.2008, בעיירה קרופורדסוויל, אינדיאנה, ויערך בחסות חברת "קלוטס" חומרי סיכה, וזהו הסבב השלושה עשר במספרו והאחרון לעונת 2008.

תוצאות :
1. ביל ו. באלאנס (ימאהה)
2. דונלד אוקרמן (ימאהה)
3. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
4. אדם ק. מקגיל (KTM)
5. ריאן ב. ליין (הונדה)
6. כריס פ. בית'ל (קאן אם)
7. בריאן קוק (הונדה)
8. ג'רוד מ. מקלור (הונדה)
9. ברנדון באלאנס (ימאהה)
10. כריס ב. ג'נקס (קאן אם)

ג'וש קירקלנד מסיים ראשון במתחילים

הכתבה מגיע אליכם במסגרת שת"פ בין יבשתי עם אתר ATVriders
צילום:הרלן פולי, עורך האתר ATVrider.תגובות לכתבה
1.רביד 19-10-08
ממש יפה, בואו נראה יום שבת מה יצליחו להפיק דרזנר וגולדשטיין. אני מאמין שיהיה שבת מאוד כפית עם המון אתגר ואקשן שחבל מאוד על הזמן לכל הרוכבים. ישנם עוד איזה תשעה רוכבים חדשים שאמורים להגיע מאזור באר שבע והישובים מסביב, אז תהנו לכם ושיהיה בהצלחה לכל הרוכבים. על הטרקטורון שלי רוכב בקטגוריה B ניר בטיטו, נראה מה יעשה התולעת, אוי ואבוי לו אם לא! חג שמח לכולם
2.בן אתה המלך! 19-10-08
איזה ליגה מטורפת
תענוג
אני מהמר שהכתום לוקח את המקום השני
3.yfz46 19-10-08
yfz and yamaha all the way
4.ODESER 19-10-08
אחלה כתבה .אח............ מתי בארץ?
5.שאלה מעניינת 20-10-08
למה באלאנס שהוא הרוכב הרשמי של ימאהה לא עבר ל YFZ החדש?
6.בן צ'רניחובסקי 20-10-08
באלאנס ע"פ התחזיות עובר לYFZ החדש בעונה הבאה .
7.חבל 20-10-08
חבל שאין עורך באתר שיאזן קצת את הכתיבה לכיוון שיסקור את הליגה בצורה מעט יותר אובייקטיבית


בפול גז לא היו נותנים לזה לקרות
8.אסף ארצי ל7.. 20-10-08
חבל מאוד שמשתדלים ומתאמצים מאוד בכדי לחשוף את קהל הגולשים שלנו לתרבות רכיבה וספורט מהטוב שבנמצא, ושאתה נמנה עם אלו שמחפשים לנעמי קמבל את החצ'קון שצמח לה על התחת..

צ'רניחובסקי אחי, כמו בכל פעם גם בזו הפעם, היטבת להעביר אלינו את תחושת המירוץ, האכזבות והאקשן של הליגה הטובה בעולם..חזק ואמץ!!!
9.ל - 7 20-10-08
מה אתה רציני???????? בתור אחד שמכיר את הליגה פלוס מינוס כמו צ'רניחובסקי, שתהיה בעניינים שלא אני ולא אתה מעוניינים לקרוא חומר על כל אחת ואחת מהקטגוריות שם כי זה פשוט לא היה נגמר.
אם זה לא אובייקטיבי לטעמך, אתה מוזמן לערוק לשפה האנגלית ולקרוא באתר ATVRIDERS, ATVSOURCE או כל אתר שתמצא לנכון שהוא המתאים שתקרא בו.
העבודה הזו היא קשה, תרגום של עשרות עמודים כל פעם מאנגלית לעברית וזה התוצאה הסופית. לא טוב לך? אל תקרא. אין פה יותר מידי משחקים.
לא אובייקטיבי הוא אומר לי זה..
10.נעמי קמבל 20-10-08
אני חושבת שאם היה לי חצקון על התחת זה לא היה נראה אותו בצילומים של ספורט אילסטרטור
11.חוואיג' בכוס קפה 20-10-08
כותבים בכלל קמפבל לא קמבל
12.ל12 החוויאג' בכוס קפה.. 20-10-08
http://test.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2102934,00.html

תריץ "נעמי קמבל" בגוגל..

כשמתרגמים משפה מסוימת לעברית, ניתן לכתוב כפי שזה נשמע מבלי שהדבר ייחשב כשגיאת כתיב..(מצ"ב כתבה בYNET)

13.חוואיג' ל-13 20-10-08
הרצתי קמבל וקיבלתי - "האם התכוונת ל: נעמי קמפבל"?
פעם הבאה תעשה את הבדיקות לפני חמוד.
14.=] 20-10-08
וואלק טרקטורונים בני זונות ! נהדר תחרות יפה זאת אקשן הרבה
15.און בירי 21-10-08
על איזה כלי רוכב ג'וש קירקלנד???
16.עבד מסארווה 21-10-08
אחלה כלים הלוואי עלינו :)
17.ל-15 26-10-08
ג'וש קירקלנד, מנצח קטגוריית המתחילים-TRX.
"בפודיום נכחה דומיננטיות אבסולוטית של רוכבי הונדה..."
דומיננטיות אבסולוטית-דומיננטיות מוחלטת-כל הכלים על הפודיום של המתחילים היו של הונדה.
18.איזה מפחיד ההיתהפחות של ההוא 26-10-08
איזה מפחיד ההוא יתפך אני ראיתי מישהו שנזרק מה RMZD הוא כולו שבור
19.בר 30-10-08
פי איזה יתפחות הכחול דפק
20.יואב קווה 31-10-08
מחכים כבר לכתבה של המירוץ האחרון!
21.תמיר 29-11-08
אייזה התהפכות הוא דפק
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:29-24.