טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: שמישהו ינסה לעצור אותו


   02-02-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

העונה הזאת רק התחילה, וכבר נמצאת בשליטה מדהימה של ווב, שפשוט לא מפסיק לפרק את יריביו. טל דשא עם סיקור חם, הסרטונים בפנים

הסבב הרביעי מגיע לאוקלנד ואיתו גם הטרוף והשאלה הגדולה והחשובה מכולן, מי יצליח לעצור את ריאן דאנג'י ואת קופר ווב מרצף הנצחונות שלהם, אם בכלל.

250
זינוק מעולה של של כריסטיאן קרייג, שלוקח את ההולשוט לפני ג'ואי סאבטג'י שנעקף על ידי קופר ווב , סוף סוף פתיחה מעולה לאלוף. קרייג נראה בטוח בעצמו ומתחיל לפתוח פער קטן על ווב, האם סוף סוף קם מתחרה ראוי לווב? רק בסוף המרוץ נדע.

הקפה שלישית - ווב לא מצמצם על קרייג אך מאחוריו נמצא גם סאבטג'י שרוצה נצחון אך חשוב מכך, סאבטג'י רוצה בעיקר לנצח את קופר ווב. ווב מנסה להיכנס מתחת לקרייג, אך קרייג לא מתרגש ושומר על המקום הראשון וקרייג מתרסק עם איבוד פרונט! ומביא לווב את ההובלה במתנה.
אך סאבטג'י גם הוא בתוך העניינים כאן ובמקום השלישי נמצא לא אחר מאשר אלכס מרטין, בן הקבוצה של ווב. סאבטג'י מצליח לצמצם פער של כמעט 2 שניות ונצמד לווב, זה הרגע לו חיכינו, קם לווב מתחרה.

ג'ורדן סמית,' שהיה במקום החמישי מאחורי ניקולאס מאבד גם הוא את הפרונט וכעת קרייג חוזר לחמישייה הראשונה במקום החמישי, כאשר גם הוא וגם ניקולאס עוקפים את מרטין שנכנס בחבילת ה"חציר" בצדדי המסלול ומתרסק , מה שמשדרג גם אל אולדנברג למקום החמישי.

בקדמת המרוץ סאבטג'י לא מצליח לשמור את ווב על הכוונת והקצב של האלוף פשוט מהיר מדי בשביל רוכב קבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי. 4 הקפות לסיום וסאבטג'י מחדש את המתקפה על ווב והאופנוע של ווב כבה, נראה שהלך לו המנוע באופנוע.

האופנוע לא מניע ויוצא לו ים של עשן כחול עם כל קיק שהוא נותן, מה שמכריח את ווב לפרוש מהמרוץ. המנצח של המרוץ הרביעי של העונה הוא ג'ואי סאבטג'י בפעם הראשונה כאשר ניקולאס מסיים שני וקרייג, שהוביל והתרסק בתחילת המרוץ מסיים במקום השלישי. כעת צפויה האליפות להיות קצת יותר מעניינת, מאחר ו-ווב איבד את היתרון המטורף שהיה לו על מתחריו בטבלת האליפות ומחזיר את האליפות בחזרה לחיים עם מוביל טבלה חדש בדמותו של ג'ואי סאבטגי שמוביל על קופר ווב בנקודה אחת בלבד. עכשיו יש לווב עבודה קשה לעשות בדרך לתואר שני ברציפות.

450

לאורך כל סוף השבוע טומאק, דאנג'י , סילי , אנדרסון ועוד לא מעט רוכבים נאבקים אחד עם השני במקצים המוקדמים וכעת כולם עומדים על קו הזינוק ומחכים לנפילת השערים בעוד 1..2..3..ו..דאנג'י לוקח את ההולשוט עם סטיוארט ומוסקין על הזנב שלו ומוסקין עוקף את סטיוארט שנעקף גם על ידי קן רוקזן כאשר גם קול סילי בעניינים במקום החמישי.

הקפה שניה וקן רוקזן יושב על הזנב של מוסקין ועושה טעות שמאפשרת למוסקין לנשום קצת אוויר בזמן שדאנג'י רץ קדימה ופותח פער של כמעט 2 שניות. הקפה רביעית ורוקזן נכנס בפנימי של רקוזן, אך מוסקין מגיב מעולה למרות שהוא מקבל שוב עוד נסיון עקיפה. שני הרוכבים צמודים ורוקזן מוצא את הפירצה בזמן שהוא באוויר.

קול סילי עוקף את סטיוארט, שלא מצליח לשמור על הקצב ונעקף גם על ידי צ'אד ריד האוסטרלי שמצמצם על סילי במהירות ומוכיח שוב שהעונה הוא בעניינים למרות גילו המופלג (33) . הקפה שמינית וסטיוארט נעקף גם על ידי ג'ייסון אנדרסון.

מאחורי סטיוארט נמצאים ווסטון פייק, ג'סטין ברייטון ואילי טומאק שפתח בצורה נוראית כהרגלו. סטיוארט מסיים את המרוץ שלו להיום, איזו אכזבה לרוכב המוכשר הזה. קן רוקזן לא מצליח לצמצם על דאנג'י שלא מבצע אף טעות.

טומאק יושב על הזנב של ברייטון במקום השמיני , מנסה לעקוף וכמעט מתרסק עם נגיעה קטנה בברייטון, ומיד לאחר מכן התאוששות ועקיפה וגם ג'ייק וויימר נכנס לקרב עם ברייטון. טומאק מתקדם בצעדי ענק לכיוונו של פייק. 7 הקפות לסיום ודאנג'י מגדיל את הפער מרוקזן ל-4.6 שניות, איזו רכיבה מרשימה לאלוף.

ריד יושב על הזנב של סילי במלחמה על המקום הרביעי, אך שניהם צריכים להיזהר מאנדרסון שכבר צמוד אליהם והקרב המקום הרביעי מתחמם לאט לאט עד שסילי מתחיל לפתוח גז ומתרחק במעט משני חמומי המוח שמאחוריו.

מאחורי אנדרסון נמצאים פייק וטומאק בקרב על המקום השביעי במרוץ ופייק נלחם בלי רחמים אך טומאק מהיר וטוב ממנו ודואג לעקוף ולשעות קדימה לעברו של ריד שנעקף על ידי אנדרסון. 3 הקפות לסיום ואנדרסון עוקף את סילי שכעת מוצא עצמו במלחמה עם ריד, האוסטרלי נכנס לעקיפה מרשימה והחלטית שנגמרת בעקיפה על סילי.

הקפה אחרונה ודאנג'י פשוט מראה לכולם איך בונים אליפות בצורה נכונה ומנצח את המרוץ השלישי שלו העונה במרוץ מושלם מדגל אל דגל, מרשים מאוד ומשאיר את המקום השני לרוקזן ואת השלישי למרווין מוסקין שלראשונה הולך לעלות על הפודיום בקטגוריה הזו.

אין ספק שאת ראיין דאנג'י יהיה קשה לעצור העונה ולדעתי זו העונה הראשונה בה אנו רואים את דאנג'י כל כך בטוח בעצמו, שולט על המצב לחלוטין ויודע שהוא מהיר וטוב מכולם, אחרת אי אפשר להסביר את היכולת והעקביות מכל שאר הרוכבים, לא סתם דאנג'י היה תמיד הרוכב היחידי (גם דייבי מילספס מדי פעם) שמטריד את מנוחתו של ריאן וילופוטו בקרבות על האליפות ותמיד היה צמוד אליו, ולא סתם יש לרוכב הזה 2 אליפויות סופרקרוס. כעת שאר הרוכבים צריכים לשנס מתניים ולמצוא את הדרך לשבור את רוחו של דאנג'י ואת KTM.

תוצאות:

450
1. ריאן דאנג'י
2. קן רוקזן
3. מרווין מוסקין
4. ג'ייסון אנדרסון
5. צ'אד ריד
6. קול סילי
7. אילי טומאק
8. ג'ייק וויימר
9. ג'סטין ברייטון
10. וויל האן

250

1. ג'ואי סאבטג'י
2. קולט ניקולאס
3. כריסטיאן קרייג
4. מיטשל אולדנבורג
5. זאק אוזבורן
6. קייל פיטרס
7. מייקל לייב
8. קייל קונינגהאם
9. ג'יימס דקוייטיס
10. ג'ורדן סמית'

אליפות לאחר ארבעה סבבים:

450

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 97 נק'
2. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 75 נק'
3. צ'אד ריד- (ימאהה) 75 נק'
4. קן רוקזן - (סוזוקי) 73 נק'
5. קול סילי - (הונדה) 70 נק'

250 מערב:

1. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 78 נק'
2. קופר ווב- (ימאהה) 76 נק'
3. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 73 נק'
4. קולט ניקולאס- (ימאהה) 65 נק'
5. קריסטיאן קרייג- (הונדה) 62 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:18-24.