טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ טרקטורונים - GNCC סבב 11


   02-10-2008, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב חורפי במיוחד התקיים בשבת האחרונה, הסבב האחד עשר של ליגת ה – GNCC לעונת 2008. תפנית משמעותית בטבלה, ומנצח אחד מפתיע על גבי הנסיך הצהוב. צ'רניחובסקי מדווח על סבב מהפכני במיוחד.

הסבב האחד עשר לעונת 2008 של ליגת ה-GNCC נערך השבוע, שבת ה - 27.9.2008, בחסות חברת קאן אם. באווירה חורפית של גשם ובוץ, הגורמת לנו לחייך בחדווה ולהיזכר במירוצים הראשונים של העונה.

מאירועי הפרק הקודם של העונה:
באלאנס (ימאהה) עם צלעות שבורות מגיע אל הפודיום שני אחרי אדם מקגיל (KTM), שחזר לנצח לאחר מספר מירוצים אפורים למדי. במקום השלישי סיים ג'רוד "הטירון" מקלור (הונדה).

בתחילתו של הפרק הזה, בבוקר גשום ולא צפוי, מגיעים מאות המתחרים אל פארק המוטוקרוס של העיירה אנאדילה (Unadilla), ניו יורק.
בשעה 10:00, אחרי מירוץ הילדים שהתקיים כשעתיים מוקדם יותר, מתייצבים על קו הזינוק קטגוריות העבודה למיניהם, נשים, נערים וכו'. יריית הפתיחה ניתנת והמתחרים ניתזים אל המסלול הבוצי, מעיפים גושי בוץ רכים על צוותי הפיטס השונים. בקטגוריות העבודה, כפי שהתרגלנו לראות, נראתה שליטה מלאה כמעט של טרקטורוני קאן אם. בקטגוריה 4X4 הפתוחה, ניצח כהרגלו בריאן בוקהנון, הרוכב בחסות LTE Can Am. בקטגוריית ה -4X4 לייטס, ניצח בפעם השניה ברציפות ג'ריים דאדינג, ובמקום השני הגיע קליפטון ביזלי, שניהם רכובים על טרקטורוני אאוטלנדר. בקטגוריית הלימיטד ניצח שוב מייקל סוויפט, שזהו הניצחון התשיעי שלו ברצף. ב - U2 ניצח רוברט סמית', רוכב קאוואסקי.

בקטגוריית המין החזק, ניצחה אחרי קרב ארוך ומייגע המגנה על התואר, טרייסי סקו (ימאהה). במקום השני במירוץ סיימה סטפני וורקייד (הונדה) ואת המדרגה השלישית על הפודיום עיטרה קריסטן אטוול על גבי טרקטורון ה - YFZ. דודתה של אנג'ל, נאלצה להסתפק במקום החמישי בלבד, לאחר שנתקעה בתוואי שטח של צוואר בקבוק.

סומרס פותח ראשון, אחריו באלאנס

קבוצת הרוכבים של קאן אם לא קיבלה במהלך העונה יותר מדי התייחסות, היכולות שהציגו וחוסר הישגים משמעותיים גרמו לאור הזרקורים להאיר במחוזות אחרים, יהיו הסיבות והתירוצים אשר יהיו: דיואן ג'ונסון, פרש לאחר המירוץ השישי בעונה עקב שבר בצלעות, לא מעט בעיות בכלים אשר זוהי שנתם הראשונה בשוק ועוד אי אלו סיבות שכאמור לא באמת מחייבות המציאות.

רוכבי הקטגוריה הבכירה עומדים בקו הראשון לזינוק, אחריהם בשורה עומדים קטגוריית המתחילים, ואחריהם טור ארוך של קטגוריות קטנות יותר וחשובות פחות.
שניות לפני הזינוק שורר השקט המותח, כולם מחכים לשלט 10 השניות שירד ושהמתחרים יצאו לדרך. כקליעים היוצאים מלוע הקנה, נורים המתחרים אל המסלול, ברנדון סומרס מזנק ראשון ולוקח את ההולשוט (מיני תחרות על הפתיחה), אחריו ביל באלאנס (ימאהה), קריס בוריץ' (סוזוקי), אדם מקגיל (KTM) ועוד רבים וטובים. בסיום ההקפה הראשונה, באלאנס איתן בראש, אחריו רוכב מוכר פחות, ג'פרי פיקנס, הרוכב על הונדה TRX450, אחריהם עומדים במקום השלישי טיילור קייזר (KTM) ועל זנבו ג'רוד מקלור.

במהלך ההקפה השנייה מקלור עוקף את קייזר ופיקנס וניצב שני אחרי באלאנס, המחזיק זה שמונה שנים ברצף את תואר אלוף הליגה. בוריץ' הרחק במקום החמישי. ברנדון סומרס, שפתח ראשון נעלם הרחק מאחור עקב בעיות מכניות בטרקטורון שלו. מקגיל, שפתח מצוין בין החמישה הראשונים, לקח בטעות, יחד עם סומרס סיבוב מוטעה, והשניים מצאו עצמם הרחק מהמסלול המסומן, דבר שגרם להם לאבד מיקום ונקודות. רוכב קבוצת Warnet Racing Can Am, כריס בית'ל, התמקם בין האחרונים בפתיחה יחד עם בריאן קוק, נתן בגז והופתע לגלות שבתחילת ההקפה השלישית הוא התמקם במקום השני, כשהוא צמוד לבאלאנס.

מתעופפים, מראה שכיח בליגה

טעות קטנה של באלאנס אפשרה לרוכב הפנסילבני לקחת את ההובלה. באלאנס, הידוע כאחד שלא מוותר בקלות, נותן את כל מה שיש לו, עד אשר המגן הקדמי שלו נותן מכה קטנה לנסיך הצהוב, וזה האחרון החליט לפתוח מבערים. מאבק צמוד נוסף על המסלול על מקומות שלוש וארבע מתנהל בין בוריץ' וקייזר כשבריאן קוק מנסה להדביק אותם. בתחילת ההקפה הרביעית, מורה המחשב על התוצאות: בית'ל ראשון(DS), באלאנס שני(YFZ), קייזר שלישי(KTM) לפני בוריץ'(LTR) הממוקם רביעי. סומרס, אשר עשה את הטעות המרה יחד עם מקגיל, מצליח להתאושש ומתברג במיקום השביעי. המיקומים לא משתנים עד מטרים ספורים מקו הסיום, שם השרשרת של באלאנס מחליטה כי די והותר ולוקחת עימה גם את הקראנק של המנוע. אוהדים מסורים נכנסים אל המסלול ועוזרים לבחור לדחוף את ה – YFZ, אך בזמן יקר זה, קייזר, קוק ובוריץ', חולפים על פניו והוא מסיים חמישי.
בטקס הפודיום נתן בית'ל את ה – Burnout, שהפך להיות מנהג מסורתי.

אדם מקגיל, היריב החזק ביותר של באלאנס העונה, סיים במקום האחד עשר, בשל כך נהנה רוכב ימאהה מהובלה משמעותית בטבלה: באלאנס ראשון עם 232 נקודות, כריס בוריץ' במקום השני עם 190 נקודות, ברנדון סומרס שלישי, עם 188 נקודות. ומקגיל צונח למקום הרביעי עם 186 נקודות.

בית'ל מוביל, אחריו קייזר וקוק

בקטגורית המתחילים, דונלד אוקרמן (ימאהה) פותח ראשון וזוכה בפרס בחסות מצמדי רקליוז. במירוץ הזה הוא גם מנצח ומבטיח לעצמו את תואר האליפות לעונה זו, שני מחזורים בטרם עת.
"זה מרגיש מצוין", אמר אוקרמן לאחר המירוץ, "אך עם כל זה, אני עדיין בספק לגבי ההמשך. יצא לי לרכוב היום מול רוכבי הקטגוריה הבכירה, הם משוגעים!".
במקום השני הגיע טיילור לניג, הרוכב אף הוא על ימאהה, ובמקום השלישי מרק נוטמן רכוב על הונדה TRX450.


המירוץ הבא יתקיים בתאריך 12.10.2008, בפארק "פאוור ליין", קליירסוויל, אוהיו.
במידה וביל באלאנס ינצח את המירוץ, הוא ישבור את השיא של עצמו, עם תשע אליפויות ברצף.

ריק סקו מאבדת שליטה על הרניגייד שלה

תוצאות:
1. כריס פ. בית'ל (קאן – אם)
2. טיילור מ. קייזר (KTM)
3. בריאן קוק (הונדה)
4. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
5. ביל ו. באלאנס (ימאהה)

בית'ל מתעופף בדרך לניצחון ראשון העונה

6. דונלד אוקרמן (ימאהה)
7. ברנדון סומרס (ימאהה)
8. מאת'יו ג'. סמיילי (הונדה)
9. ג'פרי א. פיקנס (הונדה)
10. טיילור א. לניג (ימאהה)

ה - burnout הפך למסורת בקרב מנצחי המירוץ

הכתבה מגיע אליכם במסגרת שת"פ בין יבשתי עם אתר ATVriders
צילום:הרלן פולי, עורך האתר ATVrider.תגובות לכתבה
1.odeser 02-10-08
אחלה כתבה. CAN AM מתחילים ליכנס לתמונה!!!
2.ליאור כץ 02-10-08
צרני שחקת אותה כמו תמיד
3.מסכן באלנס 02-10-08
עפה לו השרשרת על המנוע... הלך מנוע... בטח לא יכירו לו באחריות על זה
4.ל-3 02-10-08
איזה מסכן קיבל כלי חדש דקה אחרי
5.יאלה נסיך תן בראש 02-10-08
הגיע הזמן סוף סוף
תודה צ'רניחובסקי אתה ענק!!!
6.or the raptor 03-10-08
ימאהה נכנסו חזק הרבה מתחרים
סוף סוף באמת הגיע הזמן...
כריס בוריץ' הזה שפיץ
ראיתי אותו לוחץ בסיבובים עם הLTR פשוט תאווה לעיניים! איזה רוכב!
7.shadi 03-10-08
אין כמו רנגייד בשטח
8.שחר מכלוף 03-10-08
כל הכבוד לקאן אם..
סוף סוף שומעים עליהם.
בן,אחלה כתבה אהבתי,כמו תמיד!
9.ראם אדרי 03-10-08
כל הכבוד למנצח מקאן אם ... אני מקוה שישמעו עוד הרבה
על קאן אם..
אחלה כתבה אהבתי מאוד ..
10.=] 03-10-08
וואלק משוגעים יש בעולם
אני חולה עליכם אתם בלי אלוהים !
ככה אני אוהב
11.יא אללה!! 09-10-08
בן צ'רניחובסקי אהבת חיי :):):)
12.פלאח מוסא 06-11-08
אני אוהב אופנועים
13.מחמוד 07-11-08
אני אוהב את טרקטרונים
14.יאללה 05-07-09
אם הייתי במירוץ הזה אחרי ההתהפכות אני אישית אני לא יודע מה איתכם אבל אני הייתי יוצא מהמירוץ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:01-24.