טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סבב הסופרקרוס: עולם כמנהגו נווב


   18-01-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ווב שוב ניצח ב-250, ונראה שגם העונה הוא בדרך לכבוש את האליפות כמו צונאמי. דאנג'י נראה מעולה ב-450, אך שם הכל עוד נראה פתוח. טל דשא מסכם

250

הגייט נופל וג'ורדן סמית' לוקח את ההולשוט ודקוייטיס מתמקם שני, אך בהקפה השניה הוא נופל וזאק אוזבורן, ביחד עם ג'ואי סאבטג'י וכריסטיאן קרייג מקבלים קידום משמעותי של מקום אחד למעלה. אולדנבורג חמישי, כאשר קופר ווב כבר יושב לו על הזנב ויודע שהוא חייב להתחיל להתקדם לעבר השלישייה הראשונה.

בהקפה רביעית ווב כבר עקף והגיע לחמישייה הראשונה, כאשר קרייג מלפניו אך ווב לא נרתע ועוקף מיד. השלישיה הראשונה במרוץ בצרות, ווב כבר יושב על סאבטג'י והוא נראה לוהט על המסלול ומהיר מכולם, אך סאבטג'י מנוסה ולא מוותר מהר לאלוף היוצא.

בהפקה שישית ווב עוקף את סאבטג'י ללא שום בעיה, ומיד מתקדם לעבר סמית', ואוזבורן שמוביל על ההוסקוורנה שלו. ווב צמוד לסמית', וגם סאבטג'י מגיע ביחד איתו. רוחות המלחמה באוויר, ווב דופק עקיפה בשלוש שלבים, 2 פניות ומקטע באמפים אחד, איזו הכנה ואיזו עקיפה, טקטיקה מושלמת ועקיפה מהמושלמות שיש.

סאבטג'י עוקף את סמית' גם הוא, אך ווב כבר פתח עליו פער משמעותי וצמצם לשניה אחת בלבד מאוזבורן. אוזבורן כבר הפסיד כמה וכמה פעמים בחייו לקופר ווב ועם 5 הקפות עד לסיום המתח עולה לגבהים חדשים. ווב על הזנב של אוזבורן שמצידו עושה הכל בכדי שלא יעקף. אך ווב מגיע ועוקף, ומיד מקבל נסיון עקיפה מחדש של אוזבורן, אך ללא הועיל.

ווב ציפה לתגובה הזו ומגיב בחוכמה, המקום הראשון של ווב ותמונת האליפות לא יכולה להיות ברורה מזו, העונה הזו שייכת לווב שרוכב נכון לעכשיו בכמה רמות מעל מתחריו על המסלול. אוזבורן מתרסק ומאבד את המקום השני ולמעשה יוצא מהחמישייה הראשונה בזמן שסאבטג'י עולה למקום השני, עם סמית' מאחוריו כאשר קרייג וניקולס סוגרים את החמישייה הראשונה.

ווב מנצח, שוב, סאבטג'י שני וסמית' שלישי. לא נראה שמישהו מסוגל לעצור את ווב שהגיע בעונה הקודמת וסחף את האליפות כמו צונאמי, ונראה שגם העונה הוא בדרך לעשות זאת. רק שהפעם כבר מההתחלה הוא טוב ממתחריו ובמצבו הנוכחי יהיה קשה מאוד לעצור את האייס של ימאהה.

450

זינוק מעולה של ג'סטין ברייטון ווינס פריזי כאשר ברייטון לוקח את ההולשוט ופריזי דואג להחזיר לו עקיפה ולעלות להובלה, ברייטון חוזר ועוקף שוב כאשר במקום השלישי יושב לו ריאן דאנג'י עם פורסל ורויד מאוחריו וקן רוקזן שסוגר את החמישייה הראשונה.

דאנג'י לא מבזבז זמן ועוקף את פריזי ואת ברייטון בדרכו למקום הראשון כאשר ריד התותח עוקף את פריזי ועולה למקום השלישי, ומיד לאחר מכן טס קדימה לעברו של ברייטון ועוקף גם אותו. קן רוקזן עולה למקום הרביעי על חשבונם של פריזי ופורסל כאשר פריזי מתדרדר עד למקום השביעי מאחורי קול סילי.

הקפה רביעית ורוקזן כבר שלישי לאחר שעקף את ברייטון, בזמן שמאחוריהם ג'ייסון אנדרסון עוקף את פריזי ועולה למקום השביעי אך כאן לא תמו צרותיו של פריזי כאשר טומאק כבר יושב לו על הזנב ועוקף אותו בלי שום בעיה. בקדמת המרוץ רוקזן מתרסק ולכן יורד עד למקום העשירי מה שמקדם את אנדרסון וסילי שעוקפים גם את פורסל.

סילי עוקף את ברייטון ונראה מעולה אך אנדרסון מתקרב כאשר הוא עוקף את ברייטון בהקפה ה-8 עם הכנה לפני פניה הדוקה שמאלה, והשלמה של העקיפה על הגז, מדהים. אילי טומאק עוקף את ברייטון וכך נגמר הסיכוי של ברייטון לסיום בחמישייה הראשונה. הקפה עשירית ודאנג'י לא מצליח לנער מעליו את ריד האוסטרלי מצד אחד , אך מהצד השני הוא נראה מפוקס ולא לחוץ בעליל.

8 הקפות לסיום ורוקזן יושב על ברייטון מנסה בכל כוחו לעקוף עד שברייטון נכנע ללחוץ כעבור הקפה. 7 לסיום ודאנג'י מגביר את הקצב לעומת ריד ומתחיל לפתוח פער שמגיע לכמעט 2 שניות. רוקזן מגיע לברוק טיקל ועוקף אותו בזמן שמילספס מנצל את העניין ועוקף במפתיע גם הוא את טיקל.

4 לסיום ואנדרסון יושב על הזנב של סילי שמנסה להיות יותר אגרסיבי ו.. מקבל עקיפה שאפתנית מאנדרסון שלא מצליח להשלימה, טס קדימה ואנדרסון מנסה מהלך אגרסיבי עוד יותר ונכנס בסילי, שניהם מצליחים להישאר על הגלגלים ואנדרסון עולה למקום השלישי.

הקפה אחרונה ודאנג'י מוריד קצב ומאפשר לריד לצמצם עליו, אך את הניצחון הזה במסלול הכי ביתי שלו בסבב אף אחד לא יקח לו. ריד מסיים שני, אנדרסון שלישי, סילי רביעי וטומאק חמישי עם רוקזן מאחוריו במקום השישי, העונה רק הולכת ומתחממת בזמן שהאלוף היוצא עובר להוביל את טבלת הניקוד ומחזיר לעצמו את הרקע האדום לאופנוע, אך השמחה הזו תהיה קצרת ימים מכיוון שאנדרסון נראה מעולה ונראה כמי שמסוגל לתת לדאנג'י קרב הגון בשבוע הבא.

אסור גם לשכוח את אילי טומאק וקן רוקזן, שנמצאים עמוק בתמונת האליפות למרות נחיתות של 13 ו-16 נקודות בהתאמה ביחס לריאן דאנג'י. טומאק במיוחד חייב השנה לעשות משהו משמעותי ולהתמודד ראש בראש על האליפות בכדי להוכיח שהוא ראוי לאופנוע הקאוואסאקי. הולכת להיות עונה מעניינת.

תוצאות: 450

1. ריאן דאנג'י
2. צ'אד ריד
3. ג'ייסון אנדרסון
4. קול סילי
5. אילי טומאק
250
1. קופר ווב
2. ג'ואי סאבטג'י
3. ג'ורדן סמית'
4. כריסטיאן קרייג
5. קולט ניקולאס

אליפות לאחר 2 סבבים:


450
1. ריאן דאנג'י- ק.ט.מ 47נק'
2. ג'ייסון אנדרסון- הוסקוורנה 45נק'
3. קול סילי- הונדה 38נק'
4. צ'אד ריד- ימאהה 37נק'
5. אילי טומאק- קאוואסאקי 34נק'

250

1. קופר ווב- ימאהה 50נק'
2. ג'ורדן סמית'- הונדה 36נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- קאוואסאקי 35נק'
4. זאק אוזבורן- הוסקוורנה 35נק'
5. ג'יימס דקוייטיס- הונדה 31נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:44-24.