טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
זה נגמר: ראלי דקאר 2016 הגיע אל קו הסיום


   17-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

העיר רוסאריו קיבלה את מאות הרוכבים, הנהגים, אנשי הצוות והאוהדים המאושרים והמותשים מסיומו של המירוץ הגדול בעולם. צפו בסיום ובסיכום

המהדורה ה-38 של מירוץ הראלי דקאר הגיעה לסיומה ברוסאריו היום, כשסטפן פטרהאנסל (פג'ו) מצליח לרשום את הזכיה השישית שלו בקטגוריית המכוניות. באמת שמילים לא יכולות לתאר את עד כמה גדול הנהג המדהים הזה.

הניצחון השישי שלו הגיע לאחר שהוא השתגע לו על הדיונות של פיאמבאלה. פשוט נתן ביצוע שלא מהעולם הזה. זה לא היה טיול בפארק עבורו. כזכור, חברו לקבוצה, סבסיטאן לואב, היה זה שהוליך לאורך כל השבוע הראשון, אבל אז הגיע וותיק, הראה לו איך עושים את זה נכון ובגדול.

למרות שהוא היה והלך, והשקיע לקראת הסוף, נאסר אל עטייה היה צריך להיות במקום הרבה יותר טוב ממה שהוא סיים. הקטארי, ביחד עם נהג משנה שלו, ניסו כל מה שהם יכולים מהשלבים בהם נכנסו אל תוך הדיונות, אבל כל הניסיונות שלהם עלו בתוהו. לואב, שכזכור, עבר מהאופנועים אל המכוניות רק השנה, זכה בארבעה נצחונות מרשימים במהלך המירוץ ועוד ידבר חזק בעתיד.

לקטגוריית הראלי דקאר

צילום מסך: dakar.com

טובי פרייס, ששלט בקטגוריית האופנועים, הצליח להטביע את חותמו בהיכל הזוכים בפעם הראשונה בקריירה שלו. הרוכב האוסטרלי של KTM, נסע בזריזות על מנת להשיג את הניצחון היום, ולסגור בצורה הרמטית את התואר. פרייס ניווט נכון, היה פשוט אטום מהלחצים סביבו, ובעיקר הוכיח כי ב-KTM ידעו מה הם עושים כשהם סגרו את העסקה.

סטפן סוויטקו, שסיים פעם אחת במקום התשיעי ופעם לאחר מכן במקום החמישי, הגיע השנה למקום השני והמכובד, פאבלו קווינאנילה סיים במקום השלישי. הצ'יליאני לא היה חזק אמנם כמו השניים שמעליו, אבל רשם ביצועים יוצאי דופן מדי פעם.

מרקוס פטרונלי רשם עוד תואר על הטרקטורונים, כשזוהי הפעם השלישית שלו על המדרגה העליונה בפודיום. הוא ואחיו אלחנדרו, הצליחו לקחת את המקומות הראשונים, כשבראיין באראגוונת' המפתיע סיים שלישי.

לבסוף, ג'רארד דה רוי זכה בקטגוריית המשאיות והדהים את כל נהגי קאמאז, שתפס את המקום הראשון. ההולנדי של איבקו ניצח את האלוף המכהן אייראט מארדיב ועל פדריקו וילגרה, הארגנטינאי שניסה את כוחו לאחר שתי מהדורות של דקאר במכוניות ועבר.

בסך הכל 84 אופנועים, 23 טרקטורונים, 67 מכוניות ו-44 משאיות סיימו את המירוץ הארוך הזה, מתך 358 רוכבים ונהגים שהתחילו אותו.

צילום מסך: dakar.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:27-24.