טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: ממשיכים לחמם מנועים


   14-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב הסופרקרוס השני שייערך בסאן- דייגו צפוי לתת כיוון מסוים לעונה, ובעיטה בתחת למי שעדיין לא התעורר. טל דשא עם ההכנה

חודשים על חודשים של ספקולציות וחילופי רוכבים מפתיעים (במיוחד המעבר של ריד לימאהה) הגיעו לסיומם עם הסבב הראשון של האליפות באנהיים אך גם עם הפתעה מיוחדת בדמותו של ג'ייסון אנדרסון, ששלט במרוץ בצורה מעוררת התפעלות.

250

נתחיל מהקטגוריה הזו דווקא, כיוון שהמנצח פה הוא לא אחר מאשר אלוף המערב של עונת 2015, רוכב ימאהה, קופר ווב. האמריקאי פתח את המרוץ לא כל כך טוב, אך בסופו של יום דאג לעשות הכל נכון, רכב באגרסיביות מרשימה שמלווה בזמנים מהירים ועקביים לאורך כל המרוץ, ולבסוף לקח את הניצחון הראשון העונה, ואין ספק שמכל הבחינות הוא המועמד העיקרי על תואר האליפות כל עוד לא יפצע, כמו שקרה לו בעונת המוטוקרוס.

הרוכב שסיים שני היה ג'סי נלסון על ה-KTM, כאשר זאק אוזבורן וההוסקוורנה שלו סיימו במקום השלישי לפני ג'יימס דקוייטיס וג'ורדן סמית' שסגר את החמישייה הראשונה, אך לא כאן מתחיל ונגמר סיפור האליפות, כאשר דווקא מי שנראה לי אישית כאחד הטוענים העיקריים לכתר, ג'ואי סאבטג'י (קאוואסאקי), לא הצליח להישאר מפוקס ועשה לא מעט טעויות וחווה נפילה מיותרת.

אין ספק שווב מסוגל לדהור אל עבר תואר אליפות שני אם שאר הרוכבים לא ירסנו אותו, כשכרגע הביטחון העצמי שלו בשמיים, האופנוע שלו הוא בלי שום ספק הטוב בקטגוריה נכון לעכשיו, מצב שקיים כבר שנתיים כאשר רק הק.ט.מים משתווים אל אופנועי הימאהה וגם לא תמיד.

הציפייה היא שנלסון , סאבטג'י ואוזבורן ישארו צמודים אל ווב וסוף השבוע הקרוב, שהולך להיות אכזרי במיוחד, כאשר על גבו של האלוף יש צלב מטרה ברור מאוד. ההימור שלי הוא לא להמר על אף אחד, אנו רק בתחילת האליפות ובקטגוריה הזו בכל עונה מחדש יש הפתעות כאשר הקו המנחה הקבוע היחיד הוא שהרוכבים הללו צעירים ועושים טעויות רבות , זהו מס הלימוד שלהם.

450


איזה מרוץ עבר עלינו באנהיים. התחלנו עם זינוק למירוץ שנגמר בכניסה לא מכוונת של ריאן דאנג'י בג'יימס סטיוארט ואיתה גם דגל אדום שגרם להזנקה מחדש של המרוץ. הכוכב של סוף השבוע הוא ללא ספק ג'ייסון אנדרסון אשר לאורך כל תקופת הפגרה הראה שיפור מדהים ביכולתו האישית וזמנים מהירים עד מאוד אשר לפי הדיווחים היו טובים משל ריאן דאנג'י, וזה אומר המון.

אמנם אנדרסון נתן להוסקוורנה את הנצחון הראשון שלה בהיסטוריה בקטגוריה וגם לקח את הניצחון הראשון שלו בקטגוריה, אך עם זאת צריך לומר את האמת, והיא שגם דאנג'י, גם קול סילי, גם אילי טומאק וקן רוקזן היו מהירים עד מאוד, ולמרות שאלו שכל אחד מהרוכבים הללו חוץ מסילי ואנדרסון גם חווה נפילה או טעות קשה כזו או אחרת, הם הצליחו להגיע אל החמישייה הראשונה כאשר דאנג'י בכלל מתרסק בעקבות מגע בינו לבין טרי כנארד ועוד מצליח לעשות כאמבק עד למקום השני.

אם רצינו הוכחה שדאנג'י במיטבו אז זו ההוכחה, לא יודע איזה עוד רוכב חוץ ממנו וגם מקן רוקזן אם נהיה כנים, מסוגל לעשות קאמבק כזה מרהיב תוך כדי המרוץ. אם נראה שאני קצת לוקח משהו מאנדרסון, אז דעו לכם שזו לא הכוונה מכיוון שאנדרסון באמת הרשים עד מאוד וכולי מחכה ומצפה לראות אותו כובש עוד ניצחונות העונה. הוא אחד מהרוכבים שעובדים הכי קשה על המסלול ומחוצה לו ואף אחד לא חשב לפני שלוש ארבע שנים שהוא יוכל בכלל להגיע למקום הזה בקריירה שלו כי אין מה לעשות והוא לא נחשב לאיזה כישרון ענק כשהגיע לאליפות המוטוקרוס/ סופרקרוס המקצועית.

היום אפשר לומר בפה מלא שאנדרסון יכול להישיר מבט לעברם של רוקזן, דאנג'י וטומאק בלי לחוש ברגשי נחיתות מולם. גם צ'אד ריד והמעבר שלו מקבוצתו הפרטית לימאהה הרשמית מרשים מאוד והוא נראה כמי שיוכל לפחות להתמודד על פודיום פה ושם, גם ניצחון בא בחשבון ויהיה מדהים לראות את הרוכב הוותיק הזה נותן בראש כאשר אליו מצטרף גם טרי כנארד שאם יצליח לשמור על ריכוז ולא יעשה טעויות אנו נראה אותו עומד על הפודיום ונלחם על ניצחונות, את המהירות יש לו עכשיו הוא רק צריך את העקביות.

בכוונה לא התייחסתי לאגרופים של ווסטון פייק במהלך הסוף שבוע עם וינס פריזי, מעשה שלא יעשה ושמבייש את עצמו ואת הקבוצה שלו אך לא מתפקידי להגיד מה העונש שמגיע לו, הווידאו מצורף כאן למעלה.

התקרית המכוערת. צילום מסך: יוטיובתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:10-24.