טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דקאר 2016: אל עטייה חוזר להיות הבוס


   12-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סטייג' 8 איפשר לנו לראות את האגדה, רושם יום פנטסטי. פרייס מככב באופנועים

נאסר אל עטייה שמע וראה את כל המחמאות שקיבל סבסטיאן לואב, הצרפתי שעבר ממירוצי האופנועים היישר אל הארבע גלגלים, וחיכה בסבלנות. הוא ידע שברגע שהמירוץ, שלו, ראלי דקאר, שהוא כל כך אוהב, יגיע אל אזור הדיונות, הכל ייראה אחרת. והוא צדק. כמה שהוא צדק.

לאחר יום מנוחה אחד (יום ראשון), אל עטייה הביא לסיום (זמני לפחות) של שלטון הפג'ו בתחום המכוניות בדקאר ה-38 במספר בחלק שיורד מסאלטה לבלן, כשהסטייג' חולק לשני חלקים, על רכס האנדים. פג'ו, שמיוצגת על ידי קרלוס סיינז, שהגיע שני, 12 שניות ממנו אחריו וסטפן פטרהאנסל, שנמצא במרחק של 30 שניות ממנו כעת. לואב, שעשה טעויות חמורות בדיונות, עף לאחור בדירוג, עד שבקושי רואים אותו. בגזרת האופנועים, טובי רייס (KTM) ממשיך את המירוץ ההפכפך שלו, כשהפעם הוא קם על הצד הנכון, ורשם ניצחון שהוליך אותו גם לפסגת הדירוג הכללית.

ואיזה מירוץ זה היה. איזה יום. שלב 8 יהיה אחד שנזכור להרבה זמן, וייזכר גם כאחד שנוי במחלוקת במירוץ הנוכחי. נאסר אל עטייה הסיר את כל החסמים שלו, לאחר שהצליח לסיים 393 ק"מ של מאמץ, ביתרון מרשים, כשהוא משאיר מאחור את כולם המומים. בשלב מסוים, הוא הגדיל את הפער מהמקום השני לשלושים שניות, ול-6 דקות מהשלישי. כמעט טוב מדי להיות אמיתי.

לואב עצמו הגיע אל דיונה בעייתית, שם הקצב המצוין שלו נעצר, המוליך של הטבלה ניסה, ביחד עם שותפו אלאנה, להוציא את הרכב, אך לחוסר מזלו, מצא את עצמו שוקע עוד יותר עמוק. אין ספק שאת היום הזה, הם ירצו לשכוח מהר. מאוד.

סטפן פטרהאנסל מוליך את הדירוג, כשאחריו סיינז שני ואל עטייה שלישי. אגב, האחרון טען כי המנוע שלו נמצא בסכנה, בעקבות החול הרב ועשב הגמלים שנכנסו לתוכו, אנחנו נראה אם לא מדובר בעוד משחק פסיכולוגי.

צפו בסיכום סטייג' 7

במירוץ האופנועים, טובי פרייס החליט שלא לוותר על ההזדמנות ליצור רושם של מי השולט. הוא התחיל את הבוקר כשהוא נמצא כ-3:12 דקות מאחורי המוליך, פאולו גונשלאבס, אבל לאחר נהיגה לא פחות ממושלמת, הוא מצא את עצמו ביתרון של 5:17 דקות עליו בסיום היום, מה שאומר שכעת הוא מוליך בהפרש של 2:05 דקות. ושמישהו ינסה לעצור אותו. אגב, הפורטוגלי, שאיבד את ההובלה, היה מאוכזב גם מכך שריסק את מכשיר ה-GPS שלו במהלך היום. סטפן סויטקו סיים שלישי.

אנטואן מיו, אגב, שסומן כמי שעשוי להיות ההפתעה, הסתבך והלך לאיבוד בדיונות היום, כשהוא מוצא את עצמו במקום השישי בטבלה הכללית. חואן ברדה, רוכב הונדה, הוכתר כאכזבת הראלי, לאחר שפרש לפני הסטייג' השביעי.

בגזרת הטרקטורונים, חוו האחים פטרונלי עוד להסתגל למקום הראשון, כשהם נמצאים במקומות הראשונים, כשאלחנדרו מוליך על פני מרקוס ב-2:06 דקות, ועל המקום השלישי בהפרש של חצי שעה.

באיזור המשאיות, ג'רארד דה רוי (איבקו) ממשיך להוביל נגד הענקים הרוסיים (שלפעמים ונדמה שמתחרים נגד עצמם בתחום הזה). רוי הצליח להשאיר מאחור את אדוארד ניקולאייב וקרגינוב, נהגי קמאז, ולהיות במקום הראשון הכללי, כשהוא מקדים את ניקולאייב ב-7:58 דקות ואת פיטר ורסלואיס ב-13:29 דקות.

צילום: dakar.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:26-24.