טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
עד העונג הבא: עונת הסופרקרוס נפתחה


   12-01-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

פתיחה כל כך סוערת לעונה, הוכיחה כמה הרוכבים התגעגעו למסלול, וכמה אנחנו התגעגענו אליהם. טל דשא עם המירוץ הראשון העונה באנהיים

כמה חיכינו, כמה רצינו והנה הגענו למרוץ הסופרקרוס הראשון של עונת 2016 שנערך באיצטדיון איינג'ל באנהיים.
את הטירוף של קופר ווב וג'סי נלסון בקטגוריה הקטנה אנו מכירים, ואת היכולות של דאנג'י, סטיוארט ורוקזן אנו גם מכירים, אך אלו התמודדו הפעם על מול דור הרוכבים הצעיר שלא מוותר ונותן שואו מטורף עד לשנייה האחרונה, 2016 - יוצאים לדרך.

250

הרוכבים עומדים על הגייט, השערים נופלים ונלסון לוקח את ההולשוט עם סמית' מאחוריו ואלכס מרטין שלישי, עם האלוף הטרי קופר ווב, שנמצא מאחוריו במקום הרביעי. ווב עוקף את מרטין ומצמצם על סמית' במקום השני. מרטין מאבד גובה ונעקף על ידי אוזבורן וג'ואי סבאטג'י, אך מרטין לא מוותר ומחזיר לעצמו את המקום החמישי ומקבל עקיפה בחזרה מסבאטג'י וכרסיטיאן קרייג. השניים נכנסים אחד בשני, ודקוייטיס אמר תודה ועקף את מרטין, כשהוא עולה למקום החמישי. ווב עוקף את סמית' ועולה למקום השני.

הקפה שישית וסמית' מתרסק ונעקף על ידי אוזבורן וג'יימס דקוייטיס. בהקפה שביעית ווב כבר קרוב לנלסון וכמו שאנו יודעים, ווב לא יודע לוותר ולהסתפק במקום השני. ווב מצמצם על נלסון עוד כמה עשיריות שניה והקרב על הנצחון כאן מתחיל להתחמם. כזכור, נלסון זכה במרוץ הזה בעונה הקודמת, כך שאת היכולת לעשות זאת יש לו.

הרוכבים מגיעים לרגעים האחרונים, אך זה לא עוצר משני המובילים לקבוע הקפות מהירות ועת ווב כבר על הזנב של נלסון. אך נלסון מגביר מעט את הקצב ו..טועה. ווב עוקף את נלסון, כשנשארו לנו עוד חמש הקפות על לסיום המרוץ. נלסון איבד את הריכוז, ורואה את ווב מתרחק ממנו במהירות ונחישות.

את החמישיה הראשונה מרכיבים ווב, נלסון, אוזבורן, דקוייטיס וסמית' בזמן שאלכס מרטין ממוקם שישי. ווב מנצח את המרוץ הראשון של העונה, ואיזה נצחון מרהיב זה היה על פני ג'סי נלסון שמסיים שני, לפני זאק אוזברן, ג'יימס דקוייטיס וג'ורדן סמית'. נצחון מדהים, אך לפנינו עוד עונה ארוכה וקשה שבה הכל עוד יכול להשתנות.

450, טייק 1

המרוץ הראשון התחיל ברגל שמאל והופסק בעקבות התרסקות של סטיוארט, כשדאנג'י נכנס בו בשוגג וסטיוארט מפונה אל מחוץ למסלול.

השערים נופלים וסילי לוקח את ההולשוט כאשר טומאק שני, בארשה שלישי ודאנג'י רביעי. בארשה עוקף את טומאק ודאנג'י יושב על הזנב של טומאק, כאשר במקום החמישי נמצא טרי כנארד. סילי פותח פער של שלושה-ארבעה אופנועים על בארשה, שצריך להתחיל להגן על המקום שלו מפני טומאק שמחמם מנועים. ג'ייסון אנדרסון על ההוסקוורנה שישי כאשר ריד, ברייטון מילספס וג'ייק וויימר סוגרים את העשרייה.

הקפה שלישית, וטומאק מפעיל לחץ על בארשה, בזמן שגם דאנג'י מתחיל להגביר את הקצב, אך צריך לחשוש מפני כנארד שנראה מעולה הערב. כנארד נכנס לעקיפה על דאנג'י ומפיל את דאנג'י! שחוזר מיד לאופנוע אבל המרוץ לנצחון שלו נגמר להערב והוא מתמקם מחדש במקום השביעי.

כנארד פשוט טס על המסלול ויושב על הזנב של טומאק ועוקף אותו, כאילו טומאק עומד במקום! לא יאמן. עכשיו הוא צריך לתפוס את בארשה בזמן שטומאק מאבד גובה ואת המקום הרביעי גם לג'ייסון אנדרסון שנותן מרוץ מעולה. כנארד לא עוצר ועוקף את בארשה בזמן שאנדרסון נכנס למלחמה עם בארשה ועוקף אותו בהקפה השמינית.

טומאק מתאושש ומתקרב לבארשה. אנדרסון פותח מבערים ומצליח לעקוף את כנארד כעבור הקפה. סילי ממשיך להוביל, אך אנדרסון מתחיל לצמצם עליו ויודע שהוא צריך לעבוד קשה מאוד בשביל לתפוס את סילי. טומאק עוקף את בארשה לאחר שגם דאנג'י וריד נצמדים לבארשה.

ריד מנסה לעקוף, אך לא מצליח ומתוך ההמולה דאנג'י מוצא פירצה ועוקף את בארשה וכך עושה גם ריד כאשר רוקזן מצטרף לחגיגה לאחר פתיחה לא מוצלחת למרוץ ועוקף את בארשה גם הוא. רוקזן צמוד לריד ועם שמונה הקפות, עד לסיום הוא עוקף את הרוכב האוסטרלי ועולה למקום השישי.

אנדרסון כבר קרוב מאוד לסילי וכעת זה הזמן של שני הרוכבים הצעירים הללו להוכיח את עצמם. כנארד עושה טעות ומאבד את המקום שלי לטומאק שנעקף על ידי דאנג'י בעצמו והטרוף על המסלול חוגג. אנדרסון על הזנב של סילי, בלוק פס אגרסיבי.

כידון לכידון יוצאים אל הבאמפים ואנדרסון משלים עקיפה ומיד פותח פער על סילי. 2 הקפות לסיום ובמקום השמיני יושב לו דין ווילסון שנעקף כעת על ידי דייבי מילספס וכבר לא יתפוס את כנארד, שממוקם שביעי מאחורי ריד. דנאג'י מגיע לסילי ועוקף אותו על הברקסים בדרכו למקום השני ועוד לאחר שרוסק על ידי כנארד.

אנדרסון מנצח את המרוץ הראשון של העונה בפעם הראשונה בחייו ובפעם הראשונה של הוסקוורנה אי פעם בקטגוריה הזו, ווא איזה מרוץ מטורף, פתיחת עונה יוצאת מהכלל שמשאירה לנו טעם של עוד עד לשבוע הבא.


תוצאות + ניקוד אליפות:
450
1. ג'ייסון אנדרסון- הוסקוורנה 25נק'
2. ריאן דאנג'י – ק.ט.מ. 22נק'
3. קול סילי- הונדה 20נק'
4. אילי טומאק- קאוואסאקי 18נק'
5. קן רוקזן- סוזוקי 16נק'
6. צ'אד ריד- ימאהה 15נק'
7. טרי כנארד- הונדה 14נק'
8. דייבי מילספס- ק.ט.מ 13נק'
9. דין ווילסון- ק.ט.מ 12נק'
10. ג'סטין ברייטון- ק.ט.מ 11נק'
250
1. קופר ווב- ימאהה 25נק'
2. ג'סי נלסון- ק.ט.מ 22נק'
3. זאק אוזבורן – הוסקוורנה 20נק'
4. ג'יימס דקוייטיס- הונדה 18נק'
5. ג'ורדן סמית'- הונדה 16נק'
6. אלכס מרטין- ימאהה 15נק'
7. קולט ניקולס- ימאהה 14נק'
8. ג'ואי סאבטג'י- קאוואסאקי 13נק'
9. מיטשל אולדנברג- ק.ט.מ 12נק'
10. קייל פיטרס- הונדה 11נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:22-24.