טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ טרקטורונים – סבב 1


   28-09-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

40 רוכבים שעטו מקו הזינוק אל מעמקי הדיונות באשדוד, מירוץ פתיחת העונה של ליגת הטרקטורונים הישראלית, מציב סטנדרטים חדשים בשטח ומשאיר הרבה ציפיות לעונה הנוכחית.

"מה זה הפסטיבל הזה?" אומר לי איש בקהל שנגרר על ידי חבריו לצפות לראשונה בחייו בתחרות טרקטורונים. הקהל הרב שהגיע לחולות אשדוד, התמקם על גבעה הצופה על נוף חלומי:
רחבת פיטס ארוכה ועמוסה מקצה לקצה, שורה של אוהלים צבעוניים, דגלים ססגוניים מתנופפים ברוח המלטפת, טרקטורונים ממיטב היצרנים בעולם על מבחר דגמיהם, שלטי פרסום של הספונסרים השונים ועמק הצבוע בסרטי סימון, המרכיבים חלק נכבד ממסלול התחרות. מישהו גם דאג לפזר קצת עננים בשמים, סתם כדי להוסיף עוד נגיעה רומנטית קלה בנוף הציורי.

שעת הזינוק נקבעה ל - 12:00, תוך כדי התחשבות ברוכבים שמגיעים מהצפון הרחוק, דבר שאפשר למרבית הרוכבים להגיע בלי לחץ, לפרוק את הכלים, להתמקם ברחבת הפיטס ולהשלים את תהליך הרישום. בזמן ההרשמה, כשכולם נמצאים באווירה של פסטיבל, הגיח משום מקום ענן כבד, התמקם מעל רחבת הפיטס והמסלול, ובמשך שלוש דקות שלמות שטף את הכל, המסלול, האוהלים, הדגלים. כל הרוכבים חיפשו להם מקום מסתור בפני סערת הפתע הזו, ועד שמצאו אחד שכזה, הענן סיים את עבודתו והמשיך מזרחה להשקות את השדות החקלאיים בפרברי אשדוד.
אם הנוף עד כה היה ציורי, הרי שעכשיו היצירה מושלמת, שטופה, מבריקה ומצוחצחת – אפשר להתחיל...

עיכוב בן שעה בלוח הזמנים, בשילוב תדרוך ארוך במיוחד תחת השמש הקופחת העיב מאוד על המתחרים שהחלו להראות סימנים של חוסר סבלנות. אחרי הקפת ההיכרות, נעלם ונשכח לו זמן ההמתנה הממושך וניכר על פניהם ההתלהבות וההתרגשות של מירוץ פתיחת העונה. 40 רוכבים בארבע קטגוריות שונות התמקמו על קו הזינוק.

קטגוריה A
ארבעה רוכבים מתמודדים בקטגוריה הבכירה של הליגה: מתן ניר (רד בול, ד.ל.ב. מוטוספורט, נירב מתכות, אביזריון), אלוף הארץ מזה ארבע שנים, אליקו אוחנה (עופר אבניר, סוכנות אוחנה), הטוען לכתר האליפות, טל חביב (רז-גל, naZZima) וטל בורוכוב (קסטל בורוכוב, טריפ טרקטורונים, עופר אבניר, ITP). החוליה החמישית בקטגוריה, גל בן עמי, צופה מהצד בשל פציעה בשורש כף היד.

שופט המירוץ, ברק גולדפינגר, מוריד את הדגל והמירוץ יוצא לדרך, המתניר יורד על מצערת ה - KTM בתוקפנות שלא משאירה מקום לספק, הוא לא מתכוון לוותר על התואר גם בעונה זו. אליקו אוחנה דולק אחריו על גבי DS450, בורוכוב שלישי על טרקטורון דומה, וחביב אחריהם לאחר שה outlaw 525S שלו כבה בפתיחה.
חולפות להן חמש דקות והמתניר מגיח ראשון אל הגבעה בפער משכנע, אליקו אוחנה אחריו מנסה להדביק את הקצב, טל חביב עובר את בורוכוב ותופס את המקום השלישי.
כעבור ארבע הקפות התמונה כבר ברורה, המתניר מרגיש בבית על גבי הבאמפים, הפער בינו לבין אוחנה לא משאיר מקום לספקות כי המירוץ הזה בידיים שלו והוא מתפנה להוריד את הקצב ולשעשע את הקהל בזמן שהוא היחידי המשלים 10 הקפות ב – 75 הדקות הנתונות.
אוחנה מנסה להילחם ולהדביק את הפער אבל זה לא היום שלו, הוא מסיים במקום השני. חביב, ככל הנראה לחץ קצת יותר מדי בפתיחה עד כדי שהוא חוטף סחרחורת הגורמת לו להורדת קצב משמעותית, הוא מאבד את המיקום השלישי לבורוכוב ומסיים במקום הרביעי.

קטגוריה B
בקטגוריה B שמחה וצהלה, 14 רוכבים נרשמים והקרב על מדרגות הפודיום נראה פתוח מתמיד.
עם הורדת הדגל הידיים יורדות מהראש, יד ימין דוחפת את המצערת ושמאל זורקת את ידית המצמד.
ראשון לקחת את הפנייה הוא חיים אוחנה (סוכנות אוחנה), הרוכב על גבי סוזוקי LTR450, אחריו אדם לסרי (עופר אבניר, בן זט) ויניב אבשלום (עופר אבניר, מוסך רמב, סוכנות אוחנה) הרוכבים גלגל לגלגל, שניהם על גבי DS450, רביעי מצליח להשתחל מור אלמגור (נירב מתכות, ד.ל.ב מוטוספורט) עם KTM 525, חמישי ברק ממן (G&N סוכניות) על גבי DVX, אחריו חולקים את המיקום עמית בתייה (מבט קדימה) על גבי היוסאנג TE450, ודניאל איס (א.ח. טלקום, צמיגי דורו) על הTRX, שמיני, יוני צ'רבנסקי הרוכב על גבי Outlaw 525S, תשיעי, אמיר זאן (שירומיקה מוטורוס) על גבי דינלי, עשירי סהר יצחק (הרמוניה בן, מלכי רייסניג). את המיקום האחד עשר והשניים עשר בזינוק חולקים זכי טורי (צמיגי בית עובד, אופנועי סרוסי, פנצ'ר) על TRX ודורון עידן (צמיגי דורו) על גבי IRS525, ניר בטיטו (מלכי רייסניג, הרמוניה בגן) במיקום השלוש עשר על ה 450MXR. סוגר את הרשימה דני עידן (צמיגי דורו) גם הוא כמו אחיו על IRS450.

חולפת לה הקפה ראשונה והתמונה בחוד לא משתנה, אוחנה עדיין בראש, לסרי את אבשלום הפקות מציגים לקהל תחרות צמודה מהי כשהם צמודים אחד לשני ולסרי מוביל בפער של חצי גלגל. במיקום הרביעי והמפתיע נמצא אלמגור, שבבוקר המירוץ החליט להיכנס לקטגוריה B, לאחר המלצת מאמנו האישי, המתניר. דני עידן, שפתח אחרון, פותח מבערים תוך כדי שהוא משאיר את מרבית רוכבי הקטגוריה אחריו, הוא מתברג במיקום החמישי וממשיך ללחוץ על המצערת.
בהקפה השלישית ההצגה ממשיכה כשדני עידן מתיישב על זנבו של אוחנה, לסרי מאבד את הקלאץ, ואלמגור נדחק על ידי שני הTRX-ים, איס את טורי שלוחצים חזק בדרך קדימה.
לאחר 60 דקות של מירוץ רצוף דרמות ומהפכים, מסיים ראשון דני עידן, אחריו זכי טורי ודניאל איס במקום השלישי.

מתחילים
לא פחות מ - 15 רוכבים מתייצבים על קו הזינוק, ובכל זאת בולטים בהעדרם שניים,
האחד – עומרי שהינו, שמגיע לרחבת הפיטס על קביים כשהוא משלב שתי פציעות יחד, השני – טל מטר שמגיע עם מכנס קצר וסנדלים ומצהיר כי הוא פורש בשלב זה בשל העדר תקציב וחוזר להתרכז בענף הקרטינג. רז אשרי (ד.ל.ב מוטוספורט, צחי טרקטורונים) והדר ויינברגר (אנרמית, ד.ל.ב מוטוספורט)
נציגי הג'וניור טים בקטגוריה, רכובים על גבי KTM. כפיר בזרנו ולירון חמו שניהם על גבי 525S ובחסות ח שניר פרוייקטים. דקל בוארון (טריפ טרקטורונים), אביב נגרין (טריפ טרקטורונים, ניסים נגרין),נדב אלחנטי,בני לקן, ניסים בוסקילה (סוכנות אוחנה), ניל פלד (סוכנות אוחנה) ורמי קסנטיני (מוסך FRT, פרח בלונים) כולם רוכבים על גבי DS450, עומרי כהן (סוכנות אוחנה) ודניאל אליאש (א רוברט) רוכבים על DS650, וסוגר את הרשימה אופיר אלבז (א רוברט) על גבי רפטור 700.

לאחר ההזנקה דקל בוארון לוקח ראשון את הסיבוב כשאחריו רמי קסנטיני, רז אשרי, ניל פלד, כפיר בזרנו, אביב נגרין, נדב אלחנטי, בני לקן, לירון חמו, הדר וינברגר, עומרי כהן, דניאל אליאש, ניסים בוסקילה, אדיר יצהרי ואופיר אלבז.
הקטגוריה עמוסה והחגיגה על המסלול מתערבבת יחד עם קטגוריות הסניורים ויוצרת ערבוביה אחת גדולה.
המעקב אחר המיקומים קשה מנשוא גם לבעלי ציוד עזר. בסופו של יום לאחר 45 דקות של רכיבה מתישה וממוקדת על המסלול האכזרי, רז אשרי מתייצב על המדרגה הגבוהה בפודיום, לירון חמו שני ורמי קסנטיני שלישי.

סניורים
בכדי לקבל את כרטיס הכניסה לקטגוריה זו צריך לעמוד בקריטריון פשוט: "מעל גיל 35 בעל שריטה עמוקה בראש". למירוץ דיונות ובמפים יש להוסיף "שריטה עמוקה מאוד". שבעה רוכבים כאלו נמצאו ועמדו על קו הזינוק. אלי אוחיון (עפולה אקסטרים, עופר אבניר, צמיגי דורו), יו"ר העמותה, שכבר הצהיר שהוא פורש בסוף העונה הקודמת אך לא הצליח להישאר אדיש לנוכח פתיחת הליגה ומתייצב עם DS450 חדש. דורון אוחיון (עפולה אקסטרים) על YFZ450, חיים איס (א.ח.טלקום, צמיגי דורו) TRX450, ליאור בלאט (אקסטרים פאוור רייסניג) על LTR450, דודי צמח (סוכנות אוחנה, משפחתון רביד), אייל שטיינר (סוכנות אוחנה, הפינה הירוקה) על DS650 ויורם דרי (דרי יצחק ובניו, עופר אבניר, עפולה אקסטרים) על DS450.

אלי אוחיון פותח ראשון כשאחריו דולקים בלאט ודרי, איס רביעי, שטיינר חמישי, צמח שישי ודורון אוחיון סובל מבעיות מכניות ויוצא אחרון. אחרי ההקפה הראשונה איס מתמקם שני אחרי אוחיון, בלאט שלישי, שטיינר רביעי, דרי חמישי, דורון אוחיון שישי וצמח סוגר את הרשימה.
זה המקום להזכיר כי יורם דרי, החליט לנצל את ההזדמנות שהטרקטורון של בנו רועי לא משתתף עקב פציעתו של הבן, רעיון ההשתתפות בתחרות קורם עור וגידים והוא יוצא לרכיבה במהלך השבוע בפעם הראשונה בחייו. הנצר לשושלת החקלאים מאילניה, מתחבר לאחיין של הטרקטור הגדול כאילו רכב עליו מגיל ילדות.
הכושר הגופני משחק תפקיד מפתח בקטגוריה הזו, אלי אוחיון לא מרגיש קושי מיוחד בטיול בן 45 דקות ומנצח בפער, חיים איס מסיים שני, ואילו דרי, במירוץ הראשון בו הוא משתתף, מסיים במקום השלישי והוא אפילו לא מזיע. שאפו.

מירוץ פתיחת העונה בהפקת הצוות של ירון גולדשטיין ותומר דרזנר, הציב רף סטנדרטים גבוהה לעונה הבאה עלינו לטובה. המסלול הקשה מכתיב לרוכבים שכושר היא מילת מפתח במירוצים הללו, מתוך היכרות עם השניים, שיודעים לקרוא היטב את השטח, היד עוד נטויה להפקות איכותיות ומגוונות.

*צוות ההפקה מודה לאסיף מד.ל.ב. מוטוספורט על הריינג'ר שסייע הרמת ההפקה.

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אבי עייש 28-09-08
חכיתי לזה כל היום !
נראה שהיתה אחלה תחרות
2.נזימאי ותיק מאוד! 28-09-08
נענע המלך!
בואנה אחי הבאת סיקור לפנים!
מחכים להמשך הכתיבה שלך..
3.דניאל איס 28-09-08
היה מירוץ סוף הדרך!מסלול קשה במיוחד!
למרות התהפכות שלי כתוצאה מתאונה עם יניב אבשלום ועיכוב שגרם ל5-6 רוכבים לעקוף אותי הצלחתי להגיע בסוף למקום השלישי,מקווה ליותר טוב במירוץ הבא~!
4.פילוני אלמוני 28-09-08
נזימה נזימה כתבה יפה. כתיבה יפה. אבל מה מתי התמונות יפעלו בפיירפוקס..?
5.מה יהיה 28-09-08
די מתן די !!!
תן גם לאחרים לנצח , מספיק באמא שלך די , מכבי כדורסל הפסידו אתה לא !!
6.עמית בתייה 28-09-08
ערן שלמה אתה מלך אחי!!! איזה תמונות מטורפות תפסת... אחי אני מעריץ אותך!!! אין עלייך
7.איזה קוסם הקוסברה הזה 28-09-08
טל חביב נעקף בגלל שהוא נכנס בדודי צמח
דני עידן אלוף קטגוריה B אף אחד שם לא יכול עליו

בא לי לבכות מהתמונות
סיקור לפנים!
8.אחד שהיה שם ומת על אוחנה 28-09-08
אני בחיים שלי לא האמנתי שמתן יכול להשפיל ככה את אליקו.

היום אני מעריך את מתן הרבה יותר.

היה אליפות חבל שהמארגנים לא עמדו בזמן מלא חברים שלי עזבו באמצע המירוץ.
9.עופר מיארה 28-09-08
ערן כל כבוד כרגיל כתבה מושקעת וערוכה בצורה מקצועית !!! תמונות כמו שרק אתה יודע לצלם.אני רק חושש שמאתר ATV RIDER לא יחטפו אותך לסקר ולצלם כתבות שם .הרמה שהרגלת את קוראי נזימה היא מהגבוהות שיש כל הכבוד שאפו !! שנה טובה ושמחה והרבה טיולים מהנים עם הטרקטורונים לכל קהילת הטרקטורונים מכל צוות טריפ טרקטורונים !!!
10.למארגנים 28-09-08
לפני שאני מתבכיין, ירון ותומר אתם גדולים!
היה ארוע ברמה גבוהה ביותר אבל...
קחו בחשבון שטרקטורונים זה לא אופנועיים וזה הרבה יותר מעייף לרכב על מסלול כזה אכזרי עם טרקטורון.
זה אמנם אינדורו אבל זה היה מתאים יותר לאופנועים
מקווה שתתייחסו ברצינות ותשאלו גם אותנו הרוכבים.
11.POLAR 28-09-08
היתה אחלה של תחרות למרות האיחור בהזנקות
הכלי שלי לא איכזב , יציבות, העברת כח נכונה, היגוי מושלם ובולמים מצויינים עשו את המלאכה בצורה משולמת, רק לי נשאר לעבוד על טוב טוב על הכושר, זה הכי חשוב
12.תגלית העונה 28-09-08
אבא של רועי דרי
איזה תגלית מדהימה, איך הוא בא משום מקום והביא ככה פודיום
תנו לו בכפיים
13.אסף ארצי 28-09-08
היה מירוץ ברמה..לא מאמין שיש מישהו שמצלם יותר יפה ממני..כבוד לך יא נענע..

זהו מירוץ תחילת עונה..אני מאמין שבהמשך נראה יותר דרמות.
14.קפוצון 28-09-08
ערן תמונות לפנים אחי!!! חו'ל!!
אני עדיין מחכה שמיצי תתן בראש זה עניין של זמן חכו תראו המתניר ואליקו עוד יאכלו הרבה ממיצי!!!
15.ליאור כץ 29-09-08
ערן מוריד תכובע..
התמונות שלך אלוהיות ..
המילים שאתה בוחר כדי לכתוב את הכתבה.. אני מממש מרגיש כאילו אני שם שוב..
כיף זה המילה
פשוט כיף
16.OFIR 29-09-08
ינענע איזה סיקור מדהים ותמונות סוף אין עליך ..היתה תחרות ממש נחמדה במרוץ הבאה תהיה קבוצה ב"שבעית שתיתן בראש .......
17.אחד שחושב שלפעמים אין מזל 29-09-08
בתור אחד שיודע שבקטגוריה B יש רוכב אנדורו אופנועים שלקח ב 2007 אליפות כשרכב על yz 250 f, התחיל העונה לרכב על אווטלו 450 mxr בחור בשם ניר בטיטו פשוט מאוד לא התמזל מזלו, הגלגל התפוצץ באמצע המרוץ, בפעם השניה עף הכיסא מהטרקטורון איזה מסכן הבחור אני חושב שאתה צריך להמשיך באופנועים
18.הלו שלום 29-09-08
מתן המלך אין דברים כאלה!!
ערן תמונות נדירות.ושוב מתן אתה אלוף!
19.נדב צגהון 29-09-08
היה אחלה של תחרת,היה יפה ובלי התהפכויות (לפי מה שראיתי).
חבל שלא צילמתה את העלייה של הדיונה אחרי השיחים שמה,היה חול כמו..חול !!
20.מסכים עם מס' 12!!! 29-09-08
באמת תגלית גדולה ומגיע לו,אבא של רועי דרי שזה מירוץ ראשון שלו ולפי מה שהבנתי גם בין הרכיבות הראשונות אם לא הראשונה על הכלי החדש(דיאס 450),מגיע לו בהחלט!!כל הכבוד ומקווה לראותו אותו עוד הרבה בפודיום!!
שימו לב לנתון מעניין: רועי דרי ואבא שלו לוקחים פודיומים,חיים ודניאל איס לוקחים פודיומים,אלי ודורון אוחיון לוקחים פודיום וגם האחים עידן לא מאכזבים,אז אומרים שהכל עובר במשפחה וכנראה שזה נכון!!
21.שנה טובה ומבורכת לכולם. 29-09-08
הרבה תודות למארגני האירוע ובפרט לירון ותומר שהשקיעו והרימו אירוע ברמה גבוהה כהרגלם.
לגבי העיכוב בלוח הזמנים לדעתי הבעיה היחידה הייתה בנקודת הרישום שם נוצר הפקק שעכב את שעת הזינוק . יש מקום להוסיף נקודת רישום נוספת על מנת לפתור סוגיא זו.לגבי התדרוך ההמדוקדק של ירון הדבר נכון ורצוי כך צריך להתנהל תדריך שמונע תקלות, אי הבנות, וויכוחים מיותרים וכל מיני דברים לא נעימים שהיינו רגילים בעבר.יש רק לקחת בחשבון את זמן התדרוך.שורה תחתונה אירוע מהנה מותח עם הרבה הפתעות ושווה כל רגע של צפייה.
תודה גדולה לכל המשתתפים והזוכים שנתנו לנו חוויה מהנה. במיוחד כמובן לחבריי הקרובים זכי טורי, חיים ודניאל אייס שממשיכים במסורת הנצחונות ברכיבה מרשימה על הונדה trx-450 (הסטסטיקה מדברת בפני עצמה) בלי תקלות וכניסות לפיץ.נתון מענין ומעורר מחשבות.

שנה טובה ומבורכת לכל המתחרים,חברי הפורומים נזימה ופאנצר וכל רוכבי הטרקטרונים בארץ.סעו בזהירות ותשמרו על עצמכם.

מאחלים: כל משפחת חנדלי.
22.אמיר ג'אן 29-09-08
כל הכבוד על התמונות ערן.לגביי המירוץ היה מסלול קשה וטוב לצערי לא סיימתי את
המירוץ בעיקבות שרשרת טיימיניג שקפצה ועוד בסיבוב הריאשון נתקע בי אחד עם פרדטור
שעיקב אותי איזה רבע שעה אבל לא בוכים זה ספורט וצריך לקבל הכל אז עד המירוץ הבא
חג שמח ושנה טובה לכל בית ישראל ובמיוחד לכל הנזימאים שמרו על עצמכם.
23.יוסי בובליל 30-09-08
היה תחרות חבל על הזמן ,,,,, אליקו אתה תותח ,,,,, מצ'עמם לי --- סוטול סוטול סוטול
24.ktm2009 01-10-08
שנה טובה לכול הרוכבים ובאצלחה בשנה החדשה]=
25.=] 01-10-08
תחרותת יפהה ! אני מקווה שהשנה יצטרפו עוד רוכבים חדשים . אני רואה בתחרות הזאת אין פרדטור אחד מה קרה
26.לאמיר ג'אן כנס.. 02-10-08
אחי אני לא רוצה להעליב אותך אבל מזלך זה שנתקעת!!! ראיתי את התוצאות שלך לכל הקפה שעשית ואני חייב לציין שאפילו קטגוריית הסיניורים היו הרבה יותר מהירים ממך!!! אני שואל איפה הימים שעמית בתייה היה מככב על הדינלי הזה?! אפילו טל חביב הבלתי מנוצח קיבל בראש מבתייה באחד מהמירוצי "ספשל טסט" שהתקיימו עוד בבית של טל חביב. [באיזור הדרום]
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:39-24.