טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דקאר 2016: בארדה ולואב ממשיכים במירוץ המדהים


   06-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עוד יום של מזג אויר סוער וביטול חלק מהסטייג'ים הסתיים בניצחונות אדירים של השניים. הונדה כיכבה

לאחר הפתיחה הצולעת של ראלי דקאר, בעיקר בגלל מזג האוויר, חשבנו שאולי היום נזכה לקצת נחת מארובות השמיים.

אז חשבנו...

גם הסטייג' השלישי בראלי דקאר 2016 המשיך להיות נתון לחסדי מזג האוויר, שלא ממש התחשב בתחרות הגדולה וברצון של האוהדים לראות עוד ועוד שטח. גם היום הוחלט על ידי המארגנים לקצר את התחרות במאות קילומטרים, מה שגורם להרגשה פסימית לגבי ההמשך. אבל כנראה שנכנסתם לכתבה הזאת לא כדי לקרוא על מזג האוויר, אלא על הביצועים והתחרות עצמה, אז קדימה.

הסטייג' השלישי התאפיין בשטחים מהירים, בהם עדיין אפשר לתפוס הפתעות, וכי הניסיון עדיין לא ממש משחק תפקיד. אבל יחד עם זאת, צריך לתת שאפו גדול לחלק מהמתחרים, שעדיין ממשיכים לנסות ולסחוט כמה שיותר מכלי הרכב שלהם.

נתחיל דווקא עם הארבעה גלגלים, שם אנחנו יכולים להיות עדים סוף סוף להתפתחות משמעותית. נאסר אל עטייה עדיין לא ממש נכנס אל המשחק, למרות שאנחנו כבר אחרי שלושה סטייג'ים, בזמן שסבסטיאן לואב, "הטירון" על ארבעה גלגלים (אבל אחד שמכיר היטב את המירוץ), ממשיך לטוס קדימה ולא לראות אף אחד בעיניים. הצרפתי מוליך את התחרות, לא עשה כמעט טעויות, וגם כשכן, הצליח לצאת מהן כמו גדול, בדרך למקום הראשון. אגב, אלעטייה שיפר את התוצאות שלו מאתמול, אבל עדיין זה לא מספיק מבחינתו. השאלה הגדולה היא האם יש מישהו שמוכן להמר כבר נגדו?

תנאים קשוחים. מדי. צילום: dakar.com

בגזרת האופנועים, חואן בארדה רשם עוד וי במירוץ היוקרתי, כשסיים במקום הראשון את הקטע. הניצחון היום, בשילוב התוצאה שלו מאמש, העלתה אותו כעת למקום הראשון בדירוג הכללי, מי שסיים מעט אחריו, היה קווין בנבידס הארגנטינאי, שנהנה מאוד מעונשים לא צפויים שספגו עשרות רוכבים, שהחליטו לתת גז באיזור אסור, ונענשו על כך (עונש של דקה, שהיה קריטי לסטייג' הנוכחי).

אחד מהאנשים שספגו את העונש היה סטפן סוויטקו, הסלובקי המפתיע, שסיים במקום החמישי בלבד היום, אבל בעקבות התוצאות שלו עד עכשיו, הוא כעת ממוקם במקום השני הכללי. טובי פרייס, שניצח אמש, צלל עד למקום ה-37, לאחר שסיים בהפרש של 8 דקות מבארדה, וצלל עד למקום העשירי הכללי.

ללא ספק, זה היה היום של הונדה, שרשמה נצחונות בכל הקטגוריות. לאחר בארדה, גם בגזרת הטרקטורונים, הצליח איגנסיו קאסאלה לעבור את בראיין באראגוונת' ולסיים במקום הראשון, בהפרש של ארבע שניות בלבד. מרסלו מדריוס סיים במקום השלישי.

בגזרת המשאיות, הנהג הצ'כי מרטין קולומי (טרטרה) התייצב בסיום היום במקום הראשון, לאחר שהצליח לנצח את האנס סטייסי ולהקדים אותו ב-17 שניות. פיטר פוסלאז סיים שלישי.

מחר, אם מזג האוויר יאפשר זאת, צפויים הרוכבים לגמוע כ-630 ק"מ, כאשר מתוכם כ-430 צפויים להיות בשטח הררי, שעשוי לגרום לבעיות לאלו שלא ממש רגילים, ודווקא כאן, יתחיל וימדד הניסיון. מישהו אמר אל-עטיה?תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:03-24.