טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2016: הפתעות בחסות מזג האוויר


   05-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחרי תאונה קשה בפרולוג, וביטול הסטייג' הראשון, יצאנו לדרך, כשרק פייבוריט אחד מצליח לנצח

כל כך הרבה זמן אנחנו מחכים לראלי דקאר, ממתינים, מסקרים, קוראים כל דבר בשקיקה, ואז, פתאום, מגיע משהו זניח כמו מזג האוויר, ומקלקל מעט את החוויה. למזלנו, רק קצת...

אחרי שהפרולוג הופסק בעקבות תאונה שהתרחשה, בה נפצעו ארבעה אוהדים, החלק הראשון של ראלי דקאר 2016 נדחה, בעקבות תנאי מזג האוויר, שסיכנו את בריאות הנהגים. נכון שהראלי בדרך כלל לא ממש מתחשב אם יורד גשם, או אם יש ערפל, אבל הפעם המארגנים הבינו שאין להם ממש ברירה, ופשוט עצרו אותו לחלוטין.

אבל בסופו של דבר, ביום השני, כנראה אחרי הרבה תפילות של המתחרים, האוהדים והמארגנים, התקבל האישור הסופי, וכולם, מהאופנועים, דרך המכוניות, והטרקטורונים יצאו אל הדרך. המשאיות ייצאו בשלב מאוחר יותר לדרך. למרבה הצער, אגב, גם חלק מהסטייג' הזה בוטל בעקבות מזג האוויר, שאמור היה להיות כ-800 ק"מ של רכיבה מהירה, אבל בסופו של דבר הצטמצם ל-350 ק"מ בלבד.

לאחר פרולוג קצר כאמור, המירוץ החל בסטייג' שהתאפיין בניווט קליל יחסית למה שהם אמורים לעבור, כשהרוכבים הוזנקו לשטח שבין וילה קאלוס פאס וטרמאס דה ריו הונדו. טובי פרייס היה הראשון להטביע את חותמו, עם ניצחון בשלב השני, כשהוא נלחם לאורך כל הדרך עם רובן פאריה. אבל האוסטרלי סוף סוף הצליח להוכיח את עליונותו בסוף השלב, ותפס את ההובלה בטבלה הכללית, כשהוא שתי שניות בלבד מיריבו הפורטוגלי.

פרייס הגיע להוכיח שהוא רוצה להיות מספר אחד השנה. האוסטרלי לא בזבז זמן ורשם ניצחון אדיר ברוסאריו, ארגנטינה, אחת מנקודות ההתחלה של המירוץ. פרייס ראה איך ראובן פאריה מנסה כל הזמן להיצמד אליו, שהוא משאיר מאחור את חואן בארדה, שהחל שלוש דקות לפניו. סטפן סביטקו סיים שלישי.

בגזרת המכוניות, סבסיטאן לואב, שכזכור נטש את השני גלגלים לטובת הארבע, אותת שהוא ממש לא בא להיות נחמד, ובסטייג' הראשון שלו אי פעם בדקאר, סיים כשהוא חוצה את הקו ראשון, למרות שאיבד שתי נקודות כשהסתבך מעט בבוץ, אבל לא נורא.

סטייג' ראשון, אופנועים:

1. פרייס (KTM), סיים את הסטייג' בזמן של 03:46:24 שעות
2. פאריה (הסקוורנה), סיים את הסטייג' בזמן של 03:46:44 שעות
3. סוויטקו (KTM) סיים את הסטייג' בתוצאה של 03:47:52 שעות.

רוצים לצפות בקטעים מהחלק השני של המירוץ? היכנסו לכאן

אל עטייה. אכזבה. צילום: dakar.com

אולי הדבר המעניין ביותר בסטייג' המקוצר של היום השני, היה הגעתו של סבסטיאן לואב למקום הראשון בטבלת הנהגים, כשהוא מצליח להשאיר מאחור את נאסר אל עטייה, פטרהאנסל, ואסילייב ועוד רבים ומוכשרים.

לואב נכנס לעניינים במהירות, וניצל את השטח המהיר, והפחות מדברי, כדי לטוס קדימה ביחד עם נהג המשנה שלו, אל-עינא המרוקאי (השניים נוהגים בפג'ו). השניים סיימו את הסטייג' בזמן פנטסטי של 3:45:46 שעות, והקדימו את הבאים אחריהם, פטרהאנסל וקוטרט (פג'ו). אבל עם כל הכבוד לשלישייה המנצחת (שהושלמה עם ואסילייב וזהילצוב הרוסים), ההתמקדות היתה דווקא בגזרתו של נאסר אל עטייה הקטארי, ושותפו הוותיק באומל הצרפתי. השניים, אלופי הדקאר והשליטים הבלתי מעורערים שלו, סיימו את התחרות רק במקום השמיני, כשהם רחוקים 4:18 דקות מהמקום הראשון. נכון, מדובר בשלב ראשוני מאוד ולא מייצג בעליל, אבל מה איכפת לנו אם התחרות נפתחת ככה? תחשבו מה עוד אנחנו צפויים לקבל מהנהגים המוכשרים האלה.

גזרת הטרקטורונים היתה אמורה להיות הגזרה "המשעממת" ביותר, בעיקר לאור השליטה האבסולוטית של רפאל סוניק. אבל בינתיים נדמה שסוניק ייאלץ לעבוד קשה. מאוד מאוד קשה. בעיקר כי הפעם הוא לא היה זה שגדול על כולם, אלא דווקא יריבו העיקרי, איגנסיו קסאלה, שנתן הופעה חלומית בדרך למקום הראשון, בהפרש של ארבע דקות מהמקום השני ושש דקות וחצי! מהפולני.

קסאלה (צ'ילה, ימאהה) סיים את המירוץ במקום הראשון, בזמן של 4:10:47 שעות, כשאחריו הגיעו באראגוונאט (דרום אפריקה, ימאהה) עם 4:14:36 שעות (3:49 דקות לאחר המנצח), 11 שניות מאוחר יותר הגיע פטרונלי הארגנטיני (גם כן מימאהה), כשסוניק מדורג רק במקום השישי והמאכזב. אגב, כל 11 הרוכבים הראשונים שייכים לימאהה, הישג מרשים ובלתי מבוטל עבור היצרנית.

מחר ייערך הסטייג' השלישי מטרמס ריו הונדו לחוחוי. במהלך הדרך יעברו הרוכבים מספר גוונים של דרכים, כשבחלקן יוכלו לנסוע מהר ובחופשיות, ולאחר מכן, בשלב ההרים, כבר יתחילו להרגיש את הקושי.

צילום: dakar.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:02-24.