טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2016: הכתר מחכה בקטגוריית האופנועים


   27-12-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לאחר שסיריל דספרס ומארק קומה הודיעו כי ינסו את מזלם בקטגוריות אחרות, נפתח קרב מעניין מאוד על הבכורה. האם זה יהיה מישהו מהוותיקים, או מהחדשים?

ראלי דקאר מתקרב אלינו בצעדי ענק, וככל שהתמונה מתבהרת מסתבר כי המצב הייחודי בקטגוריית האופנועים הוא שאחרי עידן דספרס וקומה, כעת קטגוריית האופנועים פתוחה לרווחה לעימות בין היריבים לשעבר וכמה רוכבים צעירים שאפתניים ומוכשרים.

יש הרבה מה לקחת, והרבה מתכוונים לנסות ולקחת אותו. תואר האופנועים בראלי דקאר היוקרתי עומד על הכף, בעיקר לאחר ששני המתמודדים העיקריים שלו על התואר, סיריל ספרס ומארק קומה, החליטו לנסות אתגרים אחרים ולא על שני גלגלים.

בין המתמודדים, קיים צוות של הונדה, שהגיעה לבשלות גם טכנית וגם של הרוכבים שלה, שניים מנוסים לא פחות - כמו פאולו גונשלאבס וחואן ארדה, שזכו ב-13 קטעים בחמש השנים האחרונות, ומסוגלים לטפס על המדרגה הגבוהה ביותר על הפודיום. ימאהה הולכת על עוד הימור בטוח, כשבחרה את הלדר רודריגז להיות בראש הצוות שלה, פעם חמישית בעשר השנים האחרונות. אליו הצטרף הזוכה של מרזוגה ראלי, אלסנדרו בוטורי.

KTM לא רצתה גם כן לפגר אחרי היריבות שלה, ורשמה תצוגת רוכבים יפה בקטגוריית ה-450, הראשון הוא טובי פרייס ואלוף העולם בראלי רייד, מתיאס ווקנר, כשאליהם הצטרפו ג'ורדי וילאדומס וכמובן, צ'אנז המדהימה. את צוות הסקוורנה ינהיג פבלו קווינטנילה מצ'ילה (סיים 4 בשנה שעברה) ורובן פאריה (2 ב-2013).

מי שמנסים להפתיע הם שרקו, ששלחו לקרב את חואן פדרנרו, כשאסור לשכוח את איוון סרוונטס ואנטואן מיו, שיחגגו את הופעות הבכורה בתחרות. מה שבטוח, גם "הצעירים" עשויים לחולל הפתעה מרעישה.

צילום: dakar.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:23-24.