טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
"2016 תהיה או שנת קפיצה או כשלון חרוץ"


   22-12-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רוני שטיינברג רגף נענה לאתגר וענה על השאלות של מגזין NAZZIMA על התוכניות לעתיד, הזמן להניח את הפוליטיקה בצד ובעיקר - להתחיל לפעול: "כסף יש, רצון יש, עכשיו צריך לעבוד"

עם פתיחת השנה האזרחית החדשה, מקווים כל מי שקשור לספורט המוטורי בישראל, שהשנה הזאת תהיה שנת הפריצה. על מנת שזה יעבוד, צריכים הגופים הרלוונטיים לעבוד, וקשה. תפסנו את רוני שטיינבג, יו"ר ועד המוטוקרוס לריאיון קצר.

מי אתה?
"רוני שטיינברג רגף, נשוי בן 32 פלוס ילד מקסים בן שנה ושמונה חודשים העונה לשם תור, בעל חברה לפתרונות קירוי כיסוי והצללה. מתחרה פעיל בתחום המוטוקרוס והאינדורו משנת 2007 ועד היום".

מי הם חברי הועד ?
"אני היו"ר, נתיב סרוסי, איציק יצחקי, עוזי דב ודורון מור נמצאים גם כן בוועד, כשהאחרון שהוא גם נציג העמותה בוועד המנהל בהתאחדות".

לפני כשנה וחצי התקיים המרוץ האחרון כשלאחריו אתה ויתר חברי הועד התפטרתם, מה היתה הסיבה?
"ראשית, אני לא התפטרתי, אלא חלק מהוועד. דבר שני, פנינו קדימה אל העתיד ויש הרבה מה לעשות. מה שהיה כבר לא רלוונטי".

היום,לאחר שאתה מודע "לחוק הנהיגה הספורטיבית" ועל הקשיים שהוא מערים על הפקת מירוצים ועל הרוכבים, מדוע החלטת להציג מועמדות לוועד ומה השתנה מאז הקדנציה הקודמת?
"החלטה לחזור לוועד הייתה מתוקף הנסיבות יש לומר , הרצון שלי לנסות לשנות ולתקן דברים שנראים עד היום כאבסורדים דחפו אותי , ראיתי לנכון שדרך העמותה אוכל ליצור לפחות חלק מהשינויים שאני חושב שציבור הרוכבים זכאי להם כמו כל אזרח אחר במדינת ישראל".

מהו החזון שלך ושל הועד החדש ומדוע, לדעתך, יש סיכוי לשיפור המצב הקיים?
"אני יכול להגיד לך שבעבר כל מה שעניין את העמותה היה נושא המירוצים, שהוא חשוב מאוד, אבל אנחנו מבינים שיש פה עוד כמה דברים לא פחות חשובים. אם זה אישור של מתקנים לאימונים בצורה פשוטה קלה ונורמלית ללא כל מיני הגבלות לא הגיוניות, כל נושא ההגבלה של רישום כלים - רוכבים מוגבלים בקניה של אופנוע בשנה איפה נשמע דבר כזה? כל נושא חידוש הרישיונות כל שנה, גם דבר אבסורדי. רישיון נהיגה נדרש לחדש פעם בחמש שנים, אם אני לא טועה, וכמובן כל נושא חידוש רישוי של כלים ונושא עברת בעלות שהוא מסובך ולא יעיל.

כל מי שמעורה בתחום יודע כי יחסך עם שון, יו"ר התאחדות הכידונאים, לא מלבבים ויש ביניכם הבדלי השקפה מהותיים לגבי הדרך לשינוי המצב. האם הפערים ביניכם ניתנים לגישור?
"אני יכול להגיד שהיה הייתה לי פגישה עם שון לפני שבוע בערך. גם אני וגם שון היינו מאוד ברורים שאין בינינו משהו אישי. אמנם קיימים בינינו חילוקי דעות לגבי הדרך, וזה לגיטימי לחלוטין שישנו בסופו של דבר רוצים את אותו דבר".

לפי פרסומים שרצים "ברשת", ההתאחדות קבלה אישור להפעלת המסלול בוינגייט לטובת המוטוקרוס לצורך אימונים ומירוצים. יש גם ידיעה שהתפרסמה לגבי אימון בסופש הקרוב ומרוץ ב – 31/12/15. מה דעתך על כך והאם אתם שותפים למהלך זה ?
"אני עונה על חלק מהשאלה הזאת בדיעבד, כי מרוץ הורדת חלודה כבר התקיים. המרוץ היה נגד רצון העמותה ונגד רצוני והדבר נראה היטב ביום האימון/מרוץ עם כמות דלילה של רוכבים. הסיבה הייתה פשוטה אפשר להגיד מאז שהתקיימו בחירות לוועד העמותה בחודש אוקטובר ואי בחירות של עידו כרמון להמשיך בוועד.

"לא היה קשר ישיר ואפילו נתק מוחלט בין העמותה להתאחדות, ועד העמותה החליט לפתוח בהידברות עם התאחדות דרך מתווך נטרלי וכך קורה. בימים אלה יצא הסכם הבנות אשר אותו אישר הוועד העמותה וגם יו"ר התאחדות. הסכם מפורסם בדף הפייסבוק של העמותה ואני מעריך שבימים הקרובים גם העמותה וגם התאחדות תחתום על הסכם הבנות אשר ייתן את הגושפנקא לשותפות אמיתי להמשיך ולרוץ קדימה לעשייה ולשיפור המצב.

על פי חוק הנהיגה הספורטיבית וע"פי התקנות, לרשות יש סמכות לתת הכרה להתאחדות וגם לקחת אותה, כפי שעשו במכוניות. במצב הקיים היום הרשות מכירה בהתאחדות הכידונאים , מנהלת רק מולה מגעים ומעבירה אליה את התקציבים (עפ"י הידוע, הועברו לפני מס' חודשים כ–800,000 שח).

איך אתה חושב להתמודד עם הכרה זו והאם במידה ולא יהיה שת"פ בין העמותה להתאחדות, האם הדבר לא יפגע ברוכבים?
"אני מאמין שאנחנו בדרך לשת"פ עם ההתאחדות, אם אתה שואל אותי האם ההתאחדות שלנו מספיק חזקה כדי להחזיק את עצמה? לפי דעתי אם התאחדות תרכז את כל הכוח שלה ליצור פה 2 ליגות מלאות של מוטוקרוס ואינדורו של כל ליגה בת 8 סבבים רציפים, בלי דחיות, יפתרו לה הרבה בעיות וזה יחזק אותה באופן ברור".

האם לדעתך על רוכבי המוטוקרוס להשתתף באירועים בוינגייט, אותם מנסה ההתאחדות לארגן?
"כרגע אנחנו במגעים, כפי שכבר ציינתי. אנחנו בכוון הנכון מקווה שבהתאחדות לא יקבלו רגליים קרות ויחתמו על הסכם שטוב לכולם".

איך אתה מתכוון לקדם פתיחת מסלולי מוטוקרוס ברחבי הארץ, ע"מ שישמשו לאימונים ומירוצים?
"ליצור את הדברים האלה דורש ישיבה מלומדת על הדברים. יש לנו קשר טוב עם שרת הספורט שבדרך אחת או אחרת רוצה לעזור".

כידוע, ממסי הינה המייצגת בארץ את ה"פים" ואת ה"פיא", איך אתה מתכנן שיתוף פעולה איתם, אם בכלל?
"לצערי לממסי היו הרבה הזדמנויות בשנים האחרונות ליצור פה משהו, אבל כנראה שאין להם באמת את הרצון וטוב להם עם המצב איך שהוא".

במדינה שבה אין תרבות מוטורית ואין חינוך לכך, האם לפי דעתך יש הצדקה כלכלית לקיום 2 התאחדויות, אחת לדו גלגלי ואחת לרכבים, כאשר עלות קיום מירוץ הינה כל כך גבוהה?
"במדינה שיש חוק ספורט מוטורי שבשביל החוק זה הקימו רשות שעולה מליוני שקלים. זה משנה עוד התאחדות או פחות התאחדות?"

מה לדעתך ניתן לעשות ע"מ לקדם ולעודד את הרוכבים, כולל הדור הצעיר, להשתתפות במירוצים?
"פשוט לעשות מירוצים באופן סדיר שנה אחרי שנה ולדאוג לפחות ל 5- 6 מסלולים קבועים".

מה דעתך על בעלי עסקים ובעלי אינטרס כלכלי בתחום, אשר נושאים בתפקידים מסוגים שונים בהתאחדויות?
"ברגע שעמותת המוטוקרוס תחזור לפעול בתוך התאחדות ברגע שנראה חשד להתנהלות לא תקינה או קידום בעלי אינטרסים נגיב בהתאם ובצינורות המקובלים".

שרת הספורט הצהירה כי בשנת 2016 היא מתכוננת להכפיל את תקציב הרשות ואף ביקשה מועדת הכלכלה בכנסת לשנות מס' תקנות בחוק, איך לפי דעתך ניתן לקדם את הספורט המוטורי בארץ, בהתחשב בכך?
"אומרים שכסף פותר הכל. בואו נראה ב-2016 לפנינו יש הרבה רצון מכולם, כסף לא חסר, אז השמיים הם הגבול אבל כמו שאמרתי - אם ההתאחדות לא תתרכז בשני הענפים המרכזיים שיכולים עכשיו לקיים ליגות מלאות והם לא ישימו למטרה הזאת כמטרת על, היא תאבד את הקצת שעוד נתנו לה וסביר להניח שתקבל STOP מהרשות, אבל איך אמרו מנוסים ממני 'הזמן יעשה את שלו'. 2016 תהיה או שנת קפיצה או כשלון חרוץ".

הסתיים הנתק בין עמותת המוטוקרוס להתאחדות

בתחום החדשות, מתברר כי הדרך החדשה עליה דיבר שטיינברג-רגף כבר קורמת עור וגידים. העמותה פרסמה הודעה בה נכתב:

"חברי עמותת המוטוקרוס וציבור רוכבי שטח הדו גלגלי שלום. לאחר תקופה ארוכה של נתק מההתאחדות כאשר אנחנו מצד אחד ממשיכים לקיים את הספורט העממי האהוב עלינו בדרכים מגוונות, החלטנו לאור נכונות חדשה מצד ההתאחדות והיו"ר מר שון בן יקר להניח את המשקעים מאחור ולתת הזדמנות אמתית להליך המתקיים היום ע"י ההתאחדות למרות שלא היינו חלק ממנו עד כה.

"ההחלטה הגיעה לאחר ששקלנו היטב את האינטרסים של ציבור הרוכבים להתאמן במקום נגיש וחוקי ומתוך תיקווה שניסיון זה יסתיים בהצלחה ויוביל למקומות אימון נוספים. בנוסף הליך זה יאפשר קיום ליגה ואולי במה לציבור הרוכבים להוכיח את יכולתם על במה לגיטימית ומסודרת.

"לאור האמור נפגשנו עם יו"ר ההתאחדות והגענו לסיכום המצורף, אותו אישר היו"ר מר שון בן יקר באופן רשמי כמסמך הבנות בין הגופים (העמותה וההתאחדות).

"אנו רואים באישור זה רצון אמיתי ומשמעותי להיות קשובים לצרכים של הרוכבים ולעבודה משותפת.
אנחנו נמשיך ונפעל לשינויי השיטה כפי שמצוין בשיתוף פעולה עם ההתאחדות מול הרשות ומשרד התרבות והספורט.
הוועד בחר לייצוג העמותה את דורון מור (חבר וועד) – רוכב מוטוקרוס ואינדורו, אדם רציני ושקול שאנחנו סבורים שמתאים למשימה ויידע לחבר את הצדדים לקיום ההבנות".תגובות לכתבה
1.יוסי 22-12-15
אוקי הבנו שמדובר במשהו תקוע שאולי ישתחרר!
איפה תחום הטרקטורונים ?????
אני מקווה שהילדים שלנו אולי יזכו להתחרות או הנכדים
כרגע זה נראה רחוק מאודד

בהצלחה וכול הכבוד על הרצון הטוב
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:55-24.