טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
העילוי


   10-12-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בפשטות ובעקביות - קן רוקזן מוכיח את היכולות שלו

קן רוקזן הוא עילוי. ואת המילה הזו, עילוי, רוקזן הוכיח כבר כמה פעמים בקריירה שלו כאשר הוא לוקח אליפות כמעט בכל קטגוריה ואליפות בה התחרה מאז ומעולם אך ההוכחה היא במספרים כאשר לרוקזן יש לא פחות מ-8 אליפויות
שונות החל מאליפות המוטוקרוס של גרמניה ועד לאליפות הסופרקרוס לייטס מערב וכמובן שגם אליפות מוטוקרוס
אמריקאית בקטגורית ה-450.

לא הרבה רוכבים, אם בכלל, הצליחו לעשות כזה מעבר חלק ומוצלח מארופה לארצות הברית כאשר רשימת הרוכבים שלקחו אליפויות באליפות ה-MXGP וניסו את כוחם בארצות הברית היא ארוכה.

אליפויות הסופרקרוס והמוטוקרוס האמריקאיות נחשבות מאז ומעולם לאליפויות היותר קשות מה גם שאחת הסיבות לקושי שבמעבר לארצות הברית היא עצם העובדה שבעונת מרוצים אחת מתחרים בשני אליפויות שונות, אליפות הוספרקרוס שנערכת בחורף ואופייה הוא מסלולים צפופים שנערכים בתוך איצטדיונים ולמעשה נעה לרוחבה של ארצות הברית וסוחטת את כל היכולות של הרוכבים עם מרוצים שנערכים כמעט בכל יום ראשון מינואר ועד לסוף מאי כאשר לאחר שנגמרת עונת הסופרקרוס מתחילה עונת המוטוקרוס ולמעשה הרוכבים לא זוכים לנוח יותר מדי בין אליפות לאליפות וצריכים בנוסף על כך גם לרכב באליפויות אשר אין דמיון בין המסלולים שבהם, אינטנסיביות ובריאות הנפש והגוף זה שם המשחק כאן.

את המעבר המפתיע של רוקזן מ-ק.ט.מ. לסוזוקי כולם זוכרים, ותוהים איך רוקזן עשה מהלך שכזה מיד לאחר שלקח את אליפות המוטוקרוס האמריקאית לשנת 2014, התשובה היא כנראה העבודה הצמודה עם לא אחר מאשר ריקי קרמייקל, בעליה של הקבוצה והרצון לקחת אליפות גם עם אופנוע הסוזוקי.

המעבר לסוזוקי נעשה לאחר עונת המוטוקרוס ועם תחילתה של עונת הסופרקרוס ואכן נקודת הפתיחה של רוקזן היתה
מעולה כאשר הוא מנצח את המרוץ הראשון של עונת 2015 באנהיים וגם זכה בעוד ניצחון אחד , 2 מתוך שלושה מרוצים אך במרוץ הרביעי רוקזן קפץ לא טוב ונחת קצר בסבב הסופרקרוס של אוקלנד ומכאן והלאה העונה של רוקזן הלכה והתדרדרה כאשר בסבב של אטלנטה רוקזן גם נפצע בקרסול והלכה למעשה פרש מהאליפות לעונת 2015 בכדי שיוכל להחלים ולהתאמן לקראת אליפות המוטוקרוס.

לצערם של רוקזן וקרמייקל עונת הסופרקרוס נגמרה בקול ענות חלושה אך הם ידעו שהשילוב בין האופנוע לרוכב מוצלח ביותר ושבספורט הזה גם נפצעים לא מעט.

את עונת המוטוקרוס ב-2015 פתח רוקזן לא טוב כאשר הוא מגיע להתחרות עם פציעת גב שגורמת לו להוריד את הקצב ולסיים במקום ה-12 בסיכום סוף השבוע הראשון אך עד לסבב של היי-פויינט רוקזן הצליח לנצח כבר חמישה מרוצים ולמרות שרוקזן חזר למסלול הנצחונות מאחורי הקלעים המצב לא היה טוב כאשר אביו של רוקזן התרעיין למגזין גרמני ובו הוא מתח ביקורת קשה על התנהלות הקבוצה כאשר הוא מאשים אותם בצרותיו של קן רוקזן. את העונה רוקזן סיים שני מאחורי האלוף הטרי ריאן דאנג'י אשר גם היה בן קבוצתו של רוקזן כאשר הוא רכב עבור ק.ט.מ. . למרות שרוקזן לא הצליח להשאיר את כתר האליפות בידיו הוא יצא מרוצה בסופו של דבר מכיוון שאת המהירות והיכולת לנצח מרוצים עם הסוזוקי הוא הוכיח שיש לו.

את תקופת הפגרה עד לעונת הסופרקרוס רוקזן ניצל לניתוח גב מוצלח וגם הצליח להגיע למקום השני בתחרות הרד-בול סטרייט –רהית'ם ( תחרות מוטוקרוס בקו ישר בה ניצח השנה ג'יימס סטיוארט) .

עונת הסופרקרוס כבר בפתח ונראה שרוקזן בריא ושלם וכאשר רוקזן בריא ושלם ריאן דאנג'י, אלוף הסופרקרוס צריך לחשוש, את היכולת לקחת אליפות רוקזן כבר מזמן הוכיח שיש לו , הוא רק צריך לשמור על עצמו בריא ואנו נזכה לראות אותו ואת דאנג'י נלחמים על כתר האליפות שתחל בראשון לינואר.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:07-24.