טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס ברסי-ליל: השואו חייב להימשך


   23-11-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רגע לפני עונת הסופרקרוס האמריקאית, קיבלנו תחרות מותחת בצרפת, עם האחים סטיוארט, ווב, פייק ופורסל. מי קיבל את הגביע שהוא מסור בנזין?

עונת הסופרקרוס האמריקאית והטובה בעולם מתקרבת ואיתה גם כמה ארועי סופרקרוס עולמיים, אחד הטובים שבהם הוא הסופרקרוס של ברסי כאשר שמות גדולים מארצות הברית מתחרים שם כמו ג'יימס סטיוארט, מלקולם סטיוארט, קופר ווב ווסטון פייק, ו..כמובן כריסטוף פורסל הצרפתי.

מבחינת האמריקאים המרוץ הוא יותר כהכנה לקראת אליפות הסופרקרוס שתחל בעוד קצת יותר מחודש ומבחינת שאר הרוכבים שלא מתחרים בארצות הברית המטרה ברורה- לנצח את האמריקאים שנחשבים לטובים מהארופאים כאשר הקטגוריה המדוברת היא כמובן קטגורית ה-450, אוי כמה שהתגעגענו. אגב המתכונת כאן היא שני מרוצים בשני לילות שונים.

ערב המרוץ הראשון: זינוק פסיכי וקופר ווב לוקח את ההולשוט אך נהדף אחורה על ידי שון סימפסון האנגלי ווסטון פייק ופורסל. ווב נושר למקום ה-6 בזמן שפורסל לוקח את המקום השלישי וג'יימס סטיוארט מתרסק ונראה צולע מעט לאחר שהוא ואחיו נכנסים אחד בשני.
ווב עולה עוד מקום ופייק לוקח את ההובלה מסימפסון שנהדף אחורה גם על ידי פורסל ומתדרדר אחורה כאשר במקום השלישי מתמקם ולנטין גוילדו השוויצרי. ווב כבר רביעי לאחר שעקף את סימפסון ואת גוילדו שנעקף גם הוא על ידי סימפסון וכאן מתחיל המצוד של ווב אחרי פייק ופורסל כאשר עברנו רק 6 הקפות מתוך 18.

פורסל יושב על הזנב של פייק שמצידו מגביר את הקצב ופותח פער של 2 שניות בהקפה העשירית אך מאחוריהם ווב מצמצם פערים וכעבור הקפה כבר יושב על הזנב של פורסל ועוקף אותו ללא שום בעיה.

פייק כנראה לא מודע למצב ולא מגביר את הקצב, להזכירכם שני הרוכבים הללו רוכבים עבור ימאהה ולכן הנצחון הוא גם עניין מאוד אישי ויתן הרבה נקודות זכות בעיני היצרן.


4 הקפות עד לסוף המרוץ ווב כבר צמיד לפייק אך נראה שפייק שמר קלף אחד ביד ולא מוותר מיד לווב שמצידו נותן הכל וכעבור 2 הקפות כבר מנסה לעקוף , לא מצליח, מנסה שוב ועוקף אך פייק משיב מלחמה ועוקף שוב , קרב מדהים ושני הרוכבים מטריפים את הקהל עם האגרסיביות שלהם.

הקפה וחצי לסיום ווב שוב חותך ועוקף אך שוב פייק לא מוותר כאשר הם נכנסים להקפה האחרונה צמודים אחד לשני , ווב צולל בקו פנימי בסיבוב ימינה אך פייק יוצא טוב ממנו ומקדים אותו בפתיחת הגז ומנצח במרוץ.

ערב מספר 2: עוד זינוק מטורף ופורסל לוקח את ההולשוט כאשר ווב מזנק לא טוב ומדרדר למקום החמישי. ווסטון פייק, שניצח במרוץ הראשון בכלל מוצא עצמו במקום ה-9 והמאכזב. את המקום השני לוקח פביאן איזוירד (קשה לבטא) הצרפתי וולנטין השוויצרי במקום השלישי. פורסל פותח פער ונראה נחוש מאי פעם כאשר סטיוארט מגעי ועוקף את ולנטין ועולה למקום השלישי עם ווב שיושב לו על הזנב אך ולנטין עוקף שוב את סטיוארט ומיד נעקף עוד פעם על ידי מלקולם, כשווב עצמו גם עוקף את ולנטין ומיד עוקף גם את סטיוארט ועולה למקום השלישי.

פביאן קרוב גם כן אליו והוא מהר מאוד עוקף אותו ועולה למקום השני, עכשיו הוא צריך לרדוף אחרי פורסל. סטיוארט הקטן יושב על פביאן ומנסה לעקוף שוב ושוב ורק לאחר הקפה וחצי מצליח לעשות זאת בדרכו למקום השלישי.

שמונה הקפות עברו, עוד 10 נשארו, ווב כבר מצליח לצמצם משמעותית על פורסל אך עדיין נותרה לו כברת דרך ארוכה. פייק, שפתח בצורה נוראית, כבר הגיע למקום החמישי ויושב על פביאן שלא מצליח לשמור את האמריקאי מאחוריו.

ווב סגר את כל הפער על פורסל ועם 8 הקפות עד לסיום הוא יושב לו על הזנב ומתכנן את ההתקפה שלו, אבל מתרסק.

פורסל יכול קצת לנשום, אך לא להרבה זמן, כיוון שסטיוארט מריח דם ומצמצם על הצרפתי. מפה לשם פייק כבר שלישי ומקבל את המקום במתנה בזמן שווב חוזר להתחרות אך הוא רק במקום ה-7.

4 הקפות לסיום ונראה שלאט לאט סטיוארט סוגר על פורסל אך סטיוארט מתרסק גם הוא! פייק עולה למקום השני במרוץ, עם העבודה הקשה והנחישות כנראה שמגיע גם קצת מזל וכריסטוף פורסל הוא המנצח של המרוץ השני כאשר פייק מסיים שני ופביאן מסיים במקום השלישי והמעולה.

אגב הגביע מגיע בצורה קצת שונה ממה שמקובל בשאר העולם כאשר הגביע הוא בעצם מסור בנזין, אחד מהכלים היותר אופיינים למרוצי מוטוקרוס באירופה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:35-24.