טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה שקמה


   14-09-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כ – 44 צוותים פשטו אל ערבות לכיש ושטחי צפון הנגב, בעוד אירוע מוצלח של ליגת הבאחה. המשתתפים: "165 ק"מ צרופים באושר ועונג רב".

אלי אוחיון, מהרוכבים היותר ותיקים ובעלי הניסיון בענף הראלים בארץ, מגיע לקו הסיום, מוריד את הקסדה, קופץ מהטרקטורון המפלצתי שלו ורץ לעבר נועם היימן... אוחיון מדביק לו נשיקה על הלחי ואומר תודה על מסלול מטריף...

האירוע החמישי במסגרת ליגת הבאחה מבית היוצר של נועם היימן יזכר כאחד האירועים המוטורים היותר טובים של עונת 2008. לא פחות מארבעים וארבעה צוותים הגיעו בבוקר יום שבת לרחבת הכינוס של הראלי, בחורשה הסמוכה למצודת יואב, בלב חבל לכיש.
הקטגוריות השונות עמוסות מלוא החופן, לא פחות מעשרה צוותים / רוכבים, שזו הפעם הראשונה בה הם נכנסים לתחרות ראלי מסוג זה, מעבים את השורות ומצטרפים למערכה.
המסלול, חולק למאה נקודת ציון ושלושה מקטעים, 165 קילומטרים. ממצודת יואב בכיוון כללי דרומה לעבר בתרונות רוחמה דרך שטחי החקלאים של ישובי המועצה האזורית לכיש. בסמוך לקיבוץ בית קמה עלה צפונה עד מעבר הכביש למרגלות תל קשת ושוב דרומה בין קיבוץ דבירה ושומריה ומשם בכיוון צפון אל ערבות לכיש ועד לנקודה הצפונית ביותר – תל צפית. מכאן בכיוון מערב חזרה לנקודת הכינוס במצודת יואב.
תוואי המסלול, רובו ככולו עובר על אדמה קשה ומהודקת, חגיגה לטרקטורונים שמחליקים זנבות בסיבובים, גם הג'יפים זכו למנה של אושר בשבילי האוטוסטרדות של רוחמה וערבות לכיש, האופנועים שנהנים בדרך כלל מכל העולמות סבלו מחוסר אחיזה על האדמה הנוקשה.

טיסה 030 של יובל שרון ממשיכה ללא מעצורים ומסתיימת אי שם במרומי מדרגות הפודיום כשהוא מניף את גביע אלוף האלופים

טרקטורונים

כתשעה רוכבים מתייצבים לאירוע ומתחלקים לשתי תתי קטגוריות: יובל שרון, אלי אוחיון וניר אברמוביץ הם החוליה החזקה ומשויכים, כרגיל, לקטגוריה המקצועית. יובל שרון המוביל את הליגה בבטחה מגיע למגרש הביתי מלא אנרגיות ומסמן לעצמו מטרה – כיבוש אלוף האלופים. המרשל נותן את אות הפתיחה, צ'ופלה פותח מצערת, הצמיגים מלטפים את הקרקע, טיסת קאן אם DS450 030 יוצאת לדרך. הפרש ההזנקה בין המשתתפים עומד על דקה, אלי אוחיון מגיע לקו הזינוק עם הרניגייד 800X האימתני, פותח בהרמת גלגל קלילה ויוצא להכות את השטח, ניר אברמוביץ על גבי פולריס אוטלאו 525IRS, שוכח לצחצח את הקמע - סמל הסופרמן המפורסם שלו השוכן על המגן הקדמי, ייתכן שסיבה זו מסבירה על העתיד הקרוב. אברמוביץ מצליח לסגור במהרה את הפער על אוחיון ומתיישב לו על הזנב, השניים מחליפים מקומות בצורה הדדית ומנהלים קרב צמוד לאורך 30 הקילומטרים הראשונים, עד אשר הצמיג האחורי של אברמוביץ אומר נואש ויוצא לגמלאות עוד לפני סיום המקטע הראשון. אוחיון ממשיך ללא כל הפרעה ומסיים שני ואילו טיסה 030 של צ'ופלה, ממשיכה ללא מעצורים ומסתיימת אי שם במרומי מדרגות הפודיום כשהוא מניף את גביע אלוף האלופים.

בקטגוריה הכללית גיל אלמדאווי על גבי DS650 מוזנק ראשון, אחריו גיא ורבר על IRS525, דדי שפרונץ, זקן השבט בקרב רוכבי הטרקטורונים יוצא לדרך עם הרנגייד 800, "האוטובוס" כפי שנקרא על ידי חבריו לקבוצה. גיל תימור מאחר לזנק בשל בעיה ב GPS ומאבד כשלוש דקות לערך עד אשר הוא עולה על הIRS שלו ויוצא לרכיבת חייו. שני המשתתפים הנוספים, מוכרים מאוד בענף אנדורו הטרקטורונים, אך זו הפעם הראשונה בה הם עולים על מגרש המשחקים הגדול. אדם לסרי מצליח לגייס GPS שלא מן המניין, מומחי מכשירי הניווט לא מכירים את הדינוזאור שלסרי מציג בפניהם וזה נשאר ללא כל ידע אודות רזי הפעלתו, עובדה שתשפיע מאוחר יותר על הליך המירוץ שלו. חיים אוחנה, גונב את מרב תשומת הלב בפאדוק כשהוא מגיע עם טרקטורון סוזוקי LTR450, לבוש בבגדי החג עם פלסטיקה לבנה.

גיל תימור רכב כל-כך חזק עד כדי שלא שם לב כי השאיר את כל הקודמים לו בקטגוריה מאחור.

אלמדאווי מרגיש כבר בפתיחה כי הds לא מגיב כראוי, גמגומים, השתנקויות וקרטועים מעידים על כך שהקרבורטור לא במיטבו, אך אלמדאווי מחליט להמשיך למרות הסתימה הסוררת, בשבילים הפתוחים המנוע קרטע עד כדי בכי ואילו בפניות המהירות לא תמיד שמר על תגובה אחידה, אלמדאווי הצליח לסיים במקום השלישי ולמרות הכל דיווח על דרך חלקה וזורמת. ורבר ושפרונץ מתייחסים לליגת הראלי ברצינות הראויה, שניהם מתקינים מיכלי דלק מוגדלים איתם הם גומעים מרחקים של יותר מ – 170 ק"מ ללא כל צורך בעצירות תדלוק מיותרות. הדבר משחק תפקיד לא מבוטל במערכה וחוסך עצירה של מספר דקות. מה יגיד על כך אלמדוואי שורבר הקדים אותו בחמש שניות בודדות ועלה על המדרגה השנייה בפודיום? תימור שזינק באיחור לחץ חזק בפתיחה בכדי לצמצם את הפער שנפתח לפניו, הוא רכב כל-כך חזק עד כדי שלא שם לב כי השאיר מאחור את כל הקודמים לו בקטגוריה והגיע לקו הסיום עם זמן של קצת יותר משמונה דקות לפני הבאים אחריו.

שפרונץ, ממשיך בטקטיקה הייחודית לו – שמירה על קצב אחיד, גם אם לא מהיר במיוחד, עם אפס תקלות. למרות הטקטיקה שהוכחיה עצמה עד כה, סבל שפרונץ ממספר בעיות ניווט והתברברות בשטח, יחד עם זאת זקן השבט מצליח לסיים במקום הרביעי, כמחצית השעה אחרי אלמדוואי וורבר. לסרי, שלא הסתדר במיוחד עם מכשיר הGPS המושאל שלו, החליט לנקוט בטקטיקת המעקב והמתין לאוחנה שהוזנק אחריו. כבר אחרי מספר קילומטרים אחדים מכשיר הניווט של אוחנה כבה ואחרי מספר דקות שוב נדלק. אוחנה החל להתברבר בשטח בשל אי הכוונה מצד המכשיר ואילו לסרי החליט בשלב זה לעצור בצד הדרך ולהרים טלפון לרוי פרדינהם, מבעלי סדנת 2020, זה הסביר לו את רזי התפעול והחזיר את לסרי לתמונה, בהתחשב בעובדה שמעולם לא רכב עם GPS, ובטח עם אחד כזה שאינו יודע לתפעל, סיים לסרי את המסלול כארבע דקות אחרי שפרונץ, את שיעורי הבית הוא יעשה ונקווה לראותו גם במירוצים הבאים. אוחנה, שלא הצליח לשמור על קצב רכיבה בשל תקלות הGPS, החליט לפרוש בקצה המקטע הראשון.

וולנברג מציג יכולת רכיבה מרשימה ובשילוב ניווט מדויק מוכיח כי המכונה משומנת היטב ומצדיקה את מיקמו בראש הפודיום.

אופנועים

בחולית החוד של קטגוריית האופנועים, שמחו המשתתפים הקבועים ערן וולנברג ושגיא היימן לקבל מתחרה ותיק שנעדר מתחרויות סדרתיות מזה כשנתיים והחליט לקפוץ לביקור, אופיר לוק. וולנברג מציג יכולת רכיבה מרשימה ובשילוב ניווט מדויק מוכיח כי המכונה משומנת היטב ומצדיקה את מיקמו בראש הפודיום. אופיר לוק, פורק את החלודה ומסובב את המצערת עד תום, אלת המזל מחליטה להכות גם במכשיר הניווט שלו, וזה מאבד מספר דקות ולמרות זאת, אל נא נשכח שלוק הוא תופעת ניווט מהלכת, וזה ממשיך ומסיים כשלוש דקות אחרי וולנברג, אלא שלוק נקנס ב20 דקות שלמות ובסיכום עולה על המדרגה השלישית. היימן שפתח בהרמת הגלגל המסורתית רכב על גבו של לוק ונפרד ממנו בשל תקלה ומסיים במקום השני.

בקטגוריה הכללית שמונה מתחרים מתייצבים למערכה, חי סגל כובש את הפודיום לאחר תצוגת רכיבה מרשימה ובפער של שלוש דקות זה מזה מגיעים אחריו גיא גרשון ומוטי אלדר הותיק שסוגר את המדרגות הפודיום. רועי מרקוביץ, ברוך קורניו, צליל ונדרהורן מסיימם בפחות משלוש שעות את המערכה ואילו ג'וני פרץ ונמרוד כפיר חוצים את מסוכת שלוש השעות.

רז היימן והלל סגל מסיימים ראשונים כבדרך קבע, אולי אם יחברו לפאג'רו שלהם מחרשה יש סיכוי שיאיטו את הקצב.

רכבים

בקטגוריות השונות של רכבי השטח שמחה וצהלה, לא פחות מ - 24 צוותים הגיעו על ארבע גלגלים ומעטפת, במבט ראשוני על אזור הכינוס נראה כי מחיר הברזל בארץ צונח ועוברים ושבים עורמים את שאריות המתכת ומחברים להם מנוע, האם מדובר בפיסול סביבתי נייד או שמא ברכבים קבל עם ועדה? מבט מקרוב מסיר כל צל של ספק, לא רק שמדובר בבאגים מהוקצעים, חלקים על תקן יצירות אומנותיות. אחד מהם הוא ה"זי–בר" של עידו כהן, רכב שטח מהונדס בסטנדרטים שרק עידו יודע, הרכב מככב במבצעים צבאיים והפעם הגיע רק בכדי להרגיש את תפקודו בתוואי שונה. באגי נוספת שגרפה את מירב תשומת הלב היא המפלצת שאיתה מגיעים ארז אברמוב וגדעון בן שמואל. עושה הרושם שמי שבנה את היצירה הזו מושפע חזק מסרטי מקס הזועם.

רז היימן והלל סגל מסיימים ראשונים כבדרך קבע, אולי אם יחברו לפאג'רו שלהם מחרשה יש סיכוי שיאיטו את הקצב. הזי-בר של עידו כהן לא יכלה להם וגם לא אלון שחף ועומר יאיר שמסיימים במקום השלישי בקטגוריה T1.
בקטגוריה T2 עמוס יותר מהרגיל, גל שחם ועומר לאוטרבך מסיימים ראשונים ומגרדים את קו השעתיים וחצי. איציק בריל וחזי בצלאל נפרדים מהמנחוס הרודף אותם ומצליחים לסיים את המירוץ, במקום השלישי ניצן שקל וגדי חן. רועי שפירא וגדי שטייף מגיעים עם פג'רו חדשה למהדרין ומסיימים במקום הרביעי. צביקה נפתלי ובועז שלמה חוזרים מפגרה ארוכה בה שיפצו את הכלי, הם מסיימים במקום החמישי ומדווחים כי יש עוד אי אלו כיוונונים בכדי להשיג תוצאות טובות יותר. יפתח שובל וצחי הרצוג סוגרים את הרשימה מאחר ושני צוותים נאלצו לפרוש, האחד בשל בעיות חשמל והשני בשל התהפכות.

בקטגוריה 2X4 T1 אברמוב פותח חזק מאוד, אך לאחר כמחצית השעה המנוע לא עמד בעומס ושבק חיים,
גם אילן פטורי ושלמה עיני נאלצו לפרוש מאחר והבאגי לא עמדה במשימה. ניר ואמיר שני קוטפים את המקום הראשון, צוות עידן הגז במקום השני וצביקה כהן וערן לוי במקום השלישי. ניר וגל שיפר במקום הרביעי וסוגרים את הרשימה צוות הבאגי גלעד מוניקנדם, יחיאלי ושפיגל.

גל שחם ועומר לאוטרבך מסיימים ראשונים ומגרדים את קו השעתיים וחצי.

תוצאות

טרקטורונים מקצועי
1. יובל שרון
2. אלי אוחיון

טרקטורונים כללי
1. גיל תימור
2. גיא ורבר
3. גיל אלמדווי

אופנועים מקצועי
1. ערן וולנברג
2. שגיא הימן
3. אופיר לוק

אופנועים כללי
1. חי סגל
2. גיא גרשון
3. מוטי אלדר


ניר ואמיר שני, מנצחי קטגוריה 4X2 T1

T1 - 4X4
1. רז הימן+הילל סגל
2. עידו כהן+יוחאי כהן
3. אלון שחף+עומר יאיר

T2 4X4
1. גל שחם+בן לאוטרבך
2. איציק בריל+חזי בצלאל
3. ניצן שקל+גדי חן

T1-2X4
1. ניר שני+אמיר שני
2. דויד בלס+מנושביץ+דיכטר
3. צביקה כהן+ערן לוי

T2 - S
1. רון גל+גיא גוטליב
2. יובל מלמד+מיקי יוחאי
3. סביון עזר+מוניק אורבי
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.גונן 14-09-08
קודם כל כתבה יפה.
דבר שני אם אפשר להוסיף זמנים בבקשה.
ואם הייתם עורכים סירטון קצר עם כמה קטעים יפים היה מעלה אותכם רמה.
2.ראם אדרי 14-09-08
כתבה יפה מאוד נזימה המשיכו כך להביא כתבות יפות ומענינות ..
3.שימו לב 14-09-08
הטרקטורונים מתחילים לכבוש בסערה את כל הליגות
"טיסת קאן אם DS450 030 יוצאת לדרך" <== אהבתי :)

כתבה לפנים!
4.נדב צגהון 14-09-08
שימו לב לתמונה 3,שני הכלים מהיפים בארץ.
איזה יפה הג'אנטים של הסוזוקי.
5.אסף ארצי 14-09-08
איזה חשק עשית לי נענע..

אני מדליק מבערים...

תמונות מדהימות!!!
6.לא מבין משהו 14-09-08
איך הבחור המבוגר עם הרנגייד(דודי נידמה לי) עולה על הפודיום אם הוא הגיע רביעי ואיך הוא עולה עם חולצה של פולאריס מה הקשר.

איזה רמה של כתיבה אש!
7.אחד שמבין 14-09-08
אחלה כתבה,כל הכבוד המשיכו כך.
אגב הבאגי הצהובה הזאת זה לא מתקרב אפילו לפאגרו או בו שום דבר של פאגרו זה סתם באגי בניה עצמית
8.7 14-09-08
זה לא סתם באגי הושקע שם המון זמן מחשבה וכסף אז לא לזלזל
וזה פרסומת זה של מפיץ מיצובישי.
אבל מה הפריעה לך שהייתה חייב להגיד שזה לא פאגרו? עד שיש אנשים רציניים בארץ אתה מזלזל בהם.. לא יפה.
9.אחד ששומע... 14-09-08
שמעתי שהיימן מגיע לאנדורו טרקטורונים
האם זה נכון?
הולך להיות מעניין אבל מה לא בסדר במה שעשו גולדי ותומר?

כתבה מעולה, התמונות לא מהעולם הזה!!!
10.מתן ניר ואליקו אוחנה 14-09-08
צ'ופלה חכה חכה שניכנס לראלי, אתה תתחיל להילחם על המקום השלישי
:)
11.POLAR 14-09-08
אחלה של כתבה , יופי של תמונות
חיים, סינוורת אותי עם הדבר הלבן הזה...כמה שהוא יפה 555
12.גל שחם 15-09-08
אהלן נזימה, כתבה יפה וממצה, רק בבקשה לשנות את שמו
של הנווט שלי לבן לאוטרבך ולא עומר לאוטרבך, כפי שפורסם בטעות.

גל שחם.
13.707 15-09-08
אין כמו סוזוקי
14.מערכת נזימה 15-09-08
לגל שחם - הטעות תוקנה.
תודה על ההערה.
15.נועם 15-09-08
למס' 7 - לגבי הבאגי הצהובה וטענתך שאין קשר בינה לבין פאג'רו :
1) המתלים הם המתלים המקוריים של פאג'רו קינג ארוך.
2) השלדה הינה השלדה המקורית של פאג'רו קינג ארוך שעברה חיזוקים והתאמות.
3) המנוע הוא מנוע של פאג'רו קינג סטנדרטי (כמובן שיש צ'יפ טורבו אבל זה יש לכולם, גם לקטגורית T2).
4) הגיר וכל מערכת העברת הכח וההינע הינה המקורית של פאג'רו קינג.
בקיצור - לקחו קינג ארוך, הפשיטו אותו מהבודי, חזקו את השלדה והעבירו את המנוע אחורה כדי ליצור מרכז כובד מאוזן יותר.
אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך...
16.=] 15-09-08
nice eiroa ! GL =]
17.שחר מכלוף 15-09-08
ערן,אין על התמונות שלך!
הייתה צלמן מס' 1 ותישאר תמיד מס' 1!!!
18.גונן 16-09-08
מה עם זמנים..?
19.N G 16-09-08
כתבה ... לפנים!!! אבל .... מחווה קטנה לצלם גדול "ערן שלמה"שבאמת התמונות שלו עושות את האתר חי! ההרגשה הכי קרובה חוץ מלהיות ב מירוץ עצמו היא לראות את התמונות חזק ואמץ!!! רק חסר קצת ריח של אבק
צפו ותהינו http://www.youtube.com/watch?v=Y6O5TRqy0JU
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:59-24.