טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מונסטר אנרג'י קאפ: החגיגה של הגדולים ביותר


   22-10-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

התחרות המשוגעת מבית היוצר של ריק קרמיקייל שוב ניפקה אקשן בלתי נתפס. צפו במירוצים

מזה שלוש שנים חברת מונסטר וריקי קרמייקל מפיקים את ארוע המונסטר אנרג'י קאפ , קרב סופרקרוס מרשים שבסופו הפוטנציאל לזכות במליון דולר , השנה היה זה זמנו של רוקזן לזכות במרוץ היוקרתי.

לפני הסיקור עצמו, נספר לכם קצת על המרוץ המדהים הזה. כל הרעיון העומד מאחורי הערב הזה הוא לקחת את הרוכבים הטובים באליפות הסופרקרוס/ מוטוקרוס האמריקאית כמה חודשים לפני תחילת עונת הסופרקרוס ולעמת אותם זה מול זה בשלושה מרוצים שמרוכזים ליום אחד של אקשן, כאשר כל מרוץ הוא עם נקודות ובסיום שלושת המרוצים נותר מנצח אחד שיקח את הקופה.

אך כאן מגיע הטוויסט בעלילה מבית יוצרו של האיש והאגדה ריקי קרמייקל. בכל אחד משלושת המרוצים הרוכבים צריכים לעבור לפחות בהקפה אחת מתוך העשרה בכל מרוץ במסלול שנקרא מסלול הג'וקר.

מסלול הג'וקר נועד לערבב את האקשן עוד קצת כאשר הוא מאריך בכמה שניות את ההקפה וכל רוכב חייב לעבור בו פעם אחת, אך אסור לעשות זאת בהקפה הראשונה. מי שעושה זאת בהקפה הראשונה נפסל והתוצאה שלו במרוץ לא נחשבת, כמו כן מי ששוכח (קרה לדאנג'י לפני שנתיים) להיכנס לג'וקר ליין, התוצאה שלו נפסלת גם כן.

כל הרעיון פה הוא שבסופו של דבר התזמון של הכניסה למסלול הג'וקר יכול להיות מה שינצח או יפסיד לכל אחד מהרוכבים את המרוץ ואת המיקום.

כמו כן, הרוכבים נלחמים על שתי אופציות של פרסים, או מליון דולר למי שינצח את כל שלושת המרוצים או מאה אלף דולר למי שינצח עם כמה שיותר נקודות אך לא את כל שלושת המרוצים. לא מסובך, אך בכל זאת יש פה הרבה כסף וכבוד שמונחים על הכף.

לפני כשנתיים ב-2013 ניצח את המיני אליפות החד יומית הזו ריאן וילופוטו והוא היחידי שזכה במליון דולר. בשנה שעברה היה זה דייבי מילספס שניצח את המיני אליפות.

ישנו גם פרס למי שלוקח את שלושת ההולשוט בשלושת המרוצים, טנדר טויוטה טונדרה (לא נמכר בארץ) חדש לגמרי ששווה מעל 200 אלף דולר לכן שווה גם להתמקד בזינוקים.

מרוץ מספר 1

על קו הזינוק עומדים כל הרוכבים המוכרים, פלוס ג'יימס סטיוארט, שסוף סוף חוזר להתחרות, למרות שהוא לא נראה בכושר שיא.

זינוק מעולה של רוכב הונדה טרי קנארד ושל רוכב הוסקוורנה ג'ייסון אנדרסון וההולשוט הולך לאנדרסון. אך קנארד מיד עוקף אותו וכך עושים גם קן רוקזן (סוזוקי RCH) וריאן דאנג'י (ק.ט.מ. רד-בול). קנארד נראה חריף במיוחד, אך המסלול הרטוב והחלק לא עוזר לו והוא מאבד את הפרונט בברן שמאלה ומיד אחריו מאבד את הפרונט גם סטיוארט (סוזוקי).

לשני הרוכבים לוקח זמן להרים את האופנוע בשביל לחזור להתחרות מכיוון שכל כך חלק שהם לא מצליחים לעמוד. בסופו של דבר שניהם חוזרים בסופו של דבר למרוץ. רוקזן לוקח את ההובלה כאשר דאנג'י שני, אנדרסון שלישי ומילספס (ק.ט.מ) רביעי.

חולפות כמה הקפות ודאנג'י נכנס לג'וקר ליין ומאבד את המקום השני לאנדרסון ומילספס עד שהאחרון נכנס גם הוא לג'וקר. רוקזן מוביל בבטחה ובהקפה האחרונה נכנס גם הוא לג'וקר ליין בזמן שהשדרנים מתווכחים ביניהם אם אנדרסון נכנס בהקפה הראשונה לג'וקר למרות שאסור לו, מכיוון שאנדרסון מוביל את המרוץ ומנצח אותו רק בשביל לגלות שהוא שכח להיכנס ולכן רוקזן זוכה במרוץ. דאנג'י שני מילספס רביעי ובאגת (סוזוקי) חמישי לפני ג'סטין בארשה (ימאהה).

מרוץ מספר 2
אנדרסון מזנק מעולה ושוב פעם לוקח את ההולשוט, אך בארשה צמוד אליו ומיד לוקח ממנו את ההובלה כאשר במקום השלישי מתמקם לו דאנג'י. מילספס רביעי ורוקזן חמישי, אך קנארד מגיע גם הוא למיקס ועובר את רוקזן, אך רוקזן לא מוותר ועובר אותו בזמן שמילספס עבר את דאנג'י בעצמו.

רוקזן עוקף את דאנג'י וכנארד שרוצה גם הוא להרשים עובר את דאנג'י גם כן ומהר מאוד מתיישב על הזנב של רוקזן ועובר גם אותו .

רוקזן מנסה להגיב ולעקוף אך לא מצליח. דאנג'י נצמד לרוקזן ופתאום מחליט להיכנס לג'וקר בתזמון לא נכון בדיוק כמו במרוץ הראשון של הערב כאשר את הטעות הזו עושה גם רוקזן שנכנס לג'וקר הקפה אחת מאוחר יותר ושניהם נעקפים על ידי דין ווילסון (ק.ט.מ. רד-בול) אך ווילסון מתרסק והסדר שב על כנו.

הקפה אחרונה ואנדרסון זוכר להיכנס לג'וקר ליין הפעם בזמן שקנארד עוקף את בארשה שמיד מותקף על ידי רוקזן, טרוף מוחלט של הקפה אחרונה שנגמר כך: אנדרסון ראשון, קנארד שני, רוקזן שלישי , בארשה רביעי ודאנג'י חמישי. סטיוארט, אגב, פרש אחרי ההקפה הראשונה כיוון שנפגע בידו במהלך המאבק עם קנארד, אך יהיה כשיר לסופרקרוס בליל.

מרוץ מספר 3
אנדרסון שוב מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט לפני רוקזן ודאנג'י, אך רוקזן עוקף את אנדרסון שטועה בזמן שדאנג'י צמוד לזנב שלו ועוקף עוד לפני סוף ההקפה הראשונה וממש בסיום ההקפה כמעט ונעקף על ידי קנארד, שנוגע בטעות בגלגל האחורי של אנדרסון ומתרסק.

רוקזן מוביל את המרוץ, כאשר דאנג'י לא מצליח לעמוד בקצב שלו ונפתח פער של 1.5 שניות בין דאנג'י לרוקזן.

במקום הרביעי מתמקם לו כריסטיאן קרייג (גייקו הונדה) התותח שמותקף על ידי בארשה במקום החמישי. רוקזן במיטבו ובורח קדימה עם חמש הקפות עד לסוף המרוץ ואת המרוץ הזה רק הוא יכול להפסיד לעצמו בזמן שאנדרסון מצמצם על דאנג'י לאט לאט, אנדרסון מרשים מאוד היום.

בארשה דופק לקרייג בלוק פס מדהים ועולה למקום הרביעי בזמן שדאנג'י נכנס לג'וקר ויוצא ממש לפני בארשה שמלחיץ את רוכב ק.ט.מ. ומחליט לנסות לעקוף את דאנג'י, אך מכיוון שלא מצליח הוא נכנס לג'וקר ליין.

אנדרסון נכנס גם הוא לג'וקר ודאנג'י עוקף אותו ועולה למקום השני. שתי הקפות לסיום ורוקזן נכנס לג'וקר ליין עם כזו הובלה שאין לדאנג'י סיכוי לסגור עליו, סוף סוף אנו רואים שוב את קן רוקזן שאנו מכירים ואוהבים, חד חלק ומהיר בטרוף בזמן שדאנג'י עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב וממקם עצמו בעמדה שבה הוא ירוויח את הניצחון במרוץ ובכל היום אם יקרה משהו לרוקזן.

רוקזן מנצח, דאנג'י שני, אנדרסון שלישי, בארשה רביעי וקרייג (!) חמישי מרשים מאוד, זו הופעתו הראשונה על אופנוע 450 ויש שם המון פוטנציאל, במיוחד אם זוכרים שמדובר על מסלול סופרקרוס קשה מאוד עם כמה וכמה סוגי אדמה מחמרה מעורבבת עם אדמה שחורה ועד לחול ים לבן ועמוק עם קוליסים מפלצתיים, מדהים.

את המאה אלף דולר לוקח רוקזן בפעם הראשונה בקריירה שלו בזמן שאנדרסון לוקח את טנדר הטויוטה החדש, שני רוכבים מדהימים שנלחמו קשה מאוד היום והשנה נראה שהתחרות באליפות הסופרקרוס הולכת להיות צמודה וקשה כאשר גם דאנג'י, כנארד ובארשה נראים בכושר מעולה, עכשיו נשאר רק לחכות לינואר בכדי שהעונה תתחיל, חודשיים וחצי ואנחנו שם.תגובות לכתבה
1.ג'רי 22-10-15
מי שלא נכנס לג'וקר ליין לא נפסל, הוא מקבל עונש זה זמן.
במקצה הראשון ג'ייסון אנדרסון לא נפסל בגלל שלא נכנס לג'וקר ליין אלא קיבל עונש זמן וירד למקום ה - 6
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:19-24.