טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ישחקו הנערים לפנינו


   10-09-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המתמודדים הצעירים שפרצו קדימה, הנהגים והיצרניות שאיכזבו ומבט לעתיד. הגיע הזמן לסכם את העונה במוטוקרוס ולהיפרד. טל דשא עם החלק השני

דור הרוכבים הצעירים והחדשים כבר כאן ואפשר לראות את הטירוף בעיניים והרעב שמניע את מכונות הרכיבה שמשתבחות משנה לשנה, עתיד המוטוקרוס כבר כאן.

לאורך כל העונה דיברנו על ג'רמי מרטין, אלכס מרטין, קופר ווב ומרווין מוסקין. נראה לי שבכל העולם כבר נגמרו המילים אותן אפשר לכתוב על רוכבי העל של האליפות ולכן נתעמק ברוכבים שעשויים להבשיל למנצחים גיבורים כבר בחורף הקרוב באליפות הסופרקרוס.

עונת 2015 היתה עונתו הראשונה ג'ואי סאבטג'י במדי קבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי ולמרות שהעונה הוא הבחלט עשה את קפיצת המדרגה הנחוצה, הוא לא רוכב חדש באליפות ונמצא איתנו כבר משנת 2013.

סיכום עונת המוטוקרוס ב-450

בחודשים הקרובים נעלה כתבה שלמה אודותיו של סאבטג'י, אך נאמר כבר כעת כי הרוכב המוכשר הזה התחנך אצל דייבי מילספס, שלצערו הקריירה המבטיחה שלו נקטעה בעקבות פציעה בעונת המוטוקרוס של אותה השנה ולאחר מכן קבוצתו קרסה ונעלמה.

הדרך של הרוכב הצעיר לא היתה פשוטה, אך בעונת 2015 הוא עבר לקבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי ועם התמיכה הגדולה של קבוצת המפעל בנוסף לכישרון המוכח שלו התוצאות לא איחרו להגיע, ולמרות שאין לו ניצחון באף מרוץ העונה, הוא הוכיח את עצמו עם ניצחון אחד בכללי וסיום העונה במקום השלישי באליפות, הישג מרשים וראינו אותו לאט לאט מתקדם ונהפך לרוכב עיקבי.

עונת הסופרקרוס שתחל בינואר אמורה להשלים את תהליך ההתבגרות וההסתגלות של ג'ואי לאליפות ומכיוון שהעונה אין שום פציעה שמונעת ממנו לרכב כמו שצריך, אז הצפי הוא שנראה את ג'ואי כמה וכמה פעמים על הפודיום העונה ואולי אף נזכה לראותו מנצח.

הרוקי המבטיח של העונה היה ללא שום ספק ארון פלסינג'ר. פלסינג'ר רוכב עבור קבוצת ימאהה הרשמית והוא בן קבוצתו של האלוף בשנתיים האחרונות ג'רמי מרטין.

פלסינג'ר הגיע לאליפות עתור תארים וציפיות. את המרוץ האחרון של העונה הוא ניצח לאחר קרב עם בן קבוצתו, קופר ווב. פלסינג'ר הוא רוכב מהשורה הראשונה ואם נאמר את האמת, אז גם צריך לתת קרדיט לקבוצת ימאהה הרשמית שכבר שתי עונות מפציצה עם רוכבים מעולים שמתחרים על כתר האליפות כאשר גם בסופרקרוס (קופר ווב) וגם במוטוקרוס (ג'רמי מרטין) 250ץ

הם מביאים אליפויות כיאה לקבוצה מובילה וכעת זה הזמן של ימאהה לייצר לעצמה רוכבי על לקראת המעבר של ווב ומרטין לקטגוריה הבכירה.

אין ספק שנכון לעונה זו נראה שפלסינג'ר יוכל לפחות להתמודד על אליפות בעונת המוטוקרוס הבאה, לגבי עונת הסופרקרוס הקרובה, עוד הרבה יכול לקרות וצריך לראות האם פלסינג'ר יוכל להתחבר למסלולי הסופרקרוס הטכניים והקשים כמו שצריך ויבשיל לרוכב של נצחונות קבועים.

כריסטיאן קרייג הוא רוכב ותיק והרבה מכם מכירים אותו, אך בכל זאת נספר קצת עליו. קרייג הגיע לאליפות המוטוקרוס בשנת 2009 וממש ביום האחרון של האימונים לפני פתיחת העונה הוא התרסק ושבר את הגב, מה שהכניע אותו ומאז ועד עונת 2014 הוא רכב עם פציעות כל הזמן ולכן הודיע על פרישה בסוף עונת 2014.

קרייג חזר מפרישה לאחר שקבוצת גייקו הונדה היתה צריכה למצוא מחליף לג'סטין בוגל הפצוע ולכן קרייג נקרא לדגל. עונה זו היתה עונתו הראשונה של קרייג באליפות המוטוקרוס 250 ומייד ניתן היה לראות שדווקא העונה הזו היא עונת הבכורה האמיתית שלו ולמרות המיקום הנמוך יחסית בדרוג האליפות ראינו את קרייג מגיע למיקומים טובים כאשר הזינוקים שלו הם מהטובים בקטגוריה וכמה פעמים כבר יצא לו לקחת את פרס ההולשוט (המזנק הטוב במרוץ).

קרייג נראה כמו רוכב תותח בהתהוות ואל תתפלאו אם תראו כמה פודיומים ממנו בעונות הסופרקרוס/ מוטוקרוס של 2016, לא בטוח שנראה ממנו ניצחונות, אך אם הביצועים שלו ימשיכו במגמת ההשתפרות אנו עוד נראה אותו על הפודיום לא פעם ולא פעמיים וראו לראייה את החתמתו על ידי גייקו הונדה כרוכב קבוע.

שני הרוכבים האחרונים עליהם נדבר הם ג'סי נלסון ואדם סיניסירולו. נלסון הרשים מאוד בעונת הסופרקרוס האחרונה, אך עונת המוטוקרוס היתה בגדר הפתעה לא טובה מבחינתו ומבחינת קבוצתו.

נלסון רוכב עבור קבוצת טרוי לי/ לוקאס אוייל –KTM ואת הנצחון הראשון שלו לקח במרוץ האחרון של עונת המוטוקרוס 2014.

לאחר מה שהיה נראה כהתקדמות מרשימה בעונת הסופרקרוס, ראינו את נלסון מזנק מעולה בעונת המוטוקרוס האחרונה, אך נפילות שטותיות וטעויות רוכב כמו גם חוסר מהירות (לא ברור אל מול מובילי האליפות מנעו ממנו להתמודד על האליפות העונה), אך בעונת הסופרקרוס הקרובה, שהיא גם המועדפת עליו אנו צפויים לראותו שוב נלחם על ניצחונות ובטוח שיוסיף עוד קצת אקשן.

אדם סיניסירולו עצמו הוא רוכב מעולה אשר היה נראה כמי שיהיה הרוכב הטוב ביותר של דור העתיד אך פריקת כתף , פציעה שכיחה לחלוטין במרוצי מוטוקרוס, הביאה את סיניסירולו למצב בו הוא עובר ניתוחים, מחלים, ושוב נפצע ולכן למעט כמה הבלחות לא ראינו אותו נלחם על כתר האליפות העונה.

נכון לעכשיו סיניסירולו לא פצוע ואם פריקת הכתף שלו לא תופיע שוב אז כנראה שנראה אותו נלחם על כתר האליפות באחת משתי קטגוריות הסופרקרוס 250 הקיימות. הרבה אוהדים קמו לרוכב המוכשר והצעיר הזה והגיע הזמן שיתחיל להביא את התוצאות שלהן מצפים ממנו. לא חסר רוכבים שהיו אמורים להיות מהגדולים ביותר, או שהתחילו במסכת
נצחונות ישר על ההתחלה ואז נפצעו ונעלמו להם לאט לאט, חבל מאוד אם כך יקרה לסיניסירולו.

אחרי שדיברנו על מי שאיכזב במידה מסויימת ומי שהתחיל לפרוח אפשר לומר כמה מילים על מוסקין ומרטין. האליפות של מרטין בעונת 2014 באה יחסית בקלות אך העונה מרטין נשאר אותו הרוכב המהיר שהיה בזמן שמוסקין התאמן נכון גם פיזית וגם נפשית ועשה עבודה מעולה לאורך כל עונת הסופרקרוס ועד לעונת המוטוקרוס.

לוח התוצאות לא משקר בדרך כלל, אך הפעם ברור לכול מי שחושב טיפה בהגיון שאלמלא תקלת המנוע של מוסקין בסבב האחרון של העונה כנראה שהוא היה הרוכב שלוקח את האליפות.

החלק השני של משוואת האליפות באה מכיוונם של קופר ווב וארון פלסינג'ר שעשו עבודה מעולה עבור מרטין שלקח את האליפות בזכות הויתורים של קופר ווב שלא ידוע באהבתו לבן קבוצתו מצד אחד, אך ידוע בשינאתו למרווין מוסקין וכמובן שהיו כאן הוראות קבוצה.

למרות שהוראות קבוצה הן מקובלות בעולם המרוצים עדיין ישנה תחושה חמוצה בפה ואנחנו עוד נראה קרב חוזר בין מוסקין לבין מרטין ואם לא בעונת 2016 אז בעונות הבאות שכן שני הרוכבים הללו אמורים להיות איתנו עוד שנים רבות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:27-24.