טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ההיסטוריה כבר כאן


   24-08-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בטקס צנוע, במשרד המדע, התרבות והספורט בתל אביב, הוענקו תעודות ההכרה בהתאחדויות הספורט המוטורי בישראל. אחרי שנים של התנהלות מחתרתית, השר מג'אדלה נתן את ברכתו.

"תפתח בבקשה את התיק, בדיקת הפעלה לציוד" אומר לי רוני, המאבטח בכניסה למשרד המדע, התרבות והספורט בתל אביב. התחושה הזו אף פעם לא נעימה בין אם זה נעשה בכניסה לקניון או רגע לפני העלייה למטוס, בטח לא כשאתה עומד בכניסה למשרד ממשלתי כשצמד המילים "ספורט מוטורי" עומד על הפרק. עד כה כל שילוב של צמד המילים האלו יצא בדרך כלל מפי אותם אנשי מחתרות שעשו את מה שעשו בהסלקה מוחלטת או בשקט תעשייתי. רוני מרים את הראש, מחייך ומוביל אותנו אל חדר הישיבות.

היה מי שחלם שאישור רשמי להכרה ממשלתית בספורט מוטורי, ילווה במפגן ראווה ענקי בכיכר רבין או בהצגת יום חג בלוח השנה העברי, היה מי שלא האמין שדבר כזה יקרה בכלל אי פעם.
בטקס צנוע, בחדר הישיבות של משרד המדע, התרבות והספורט, התכנסו כל הנוגעים לספורט המוטורי, ראשי ונציגי העמותות השונות, עיתונאים, יוסי ניסן, ראש הרשות לספורט מוטורי וראלב מג'אדלה, שר המדע, התרבות והספורט.

בטקס צנוע - חדר הישיבות של משרד המדע, התרבות והספורט.

ניסן היה הראשון לשאת דברים, הוא בירך את השר מג'אדלה ואת ד"ר אורי שפר, ראש מנהל הספורט במשרד, וציין את המאורעות בבניית והקמת הרשות לנהיגה ספורטיבית, שיתוף הפעולה החלק מצד כל המעורבים, את חשיבות מעמד ההכרה בהתאחדויות כחלק בלתי נפרד בדרך לקיום תחרויות ספורט מוטורי.
השר, ראלב מג'אדלה, בירך את הנוכחים ואמר "זה בידינו להצעיד את ענף הספורט המוטורי קדימה", מג'אדלה חזר לאחרונה מביקור בירדן שם הוא עקב באמצעות מסוק אחר ראלי שהתקיים שם, הוא גם טרח לציין שמי שהכניס את הענף המוטורי לממלכה הירדנית הוא לא אחר מאשר הנסיך, "שיגעון של אדם אחד לספורט המוטורי סוחף אחריו כל כך הרבה" אמר מג'אדלה בדבריו. עוד הוסיף ובירך השר את אוריה כרמלי וחגי ברידא שנכחו באירוע ואת כל הנבחרת שיוצאת לייצג את ישראל במסגרת תחרות ה"סיקס - דייז" שתערך בשבוע הבא ביוון.

מימין לשמאל; השר מג'אדלה, יוסי ניסן והד"ר אורי שפר

ניצן שקל וברוך טולדנו קיבלו מידי השר את התעודה המכירה בהתאחדות השטח המורכבת מעמותת הראלי רייד והעבירות. אמציה גזית קיבל את התעודה המכירה בהתאחדות הכידונאים, המורכבת כשמה מעמותות אוחזי הכידון למיניהם, עמותת הטרקטורונים, עמותת רוכבי השטח (אנדורו אופנועים), עמותת המוטוקרוס ועמותת הסופרמוטו. גזית נבחר לאחרונה לתפקד כראש התאחדות הכידונאים.
גזית ניצל את המעמד והסביר למג'אדלה כי למרות הליך בניית הרקמות הרשמית של משרד הספורט, הרי שפעילות ספורט מוטורי קיימת בארץ כבר מעל 30 שנים, וכמעט אין סוף שבוע בלי פעילות. ישנם מעל 400 ספורטאים פעילים והכל נעשה בצורה מקצועית וכולם רק מחכים לחוק.ניצן שקל וברוך טולדנו מקבלים את תעודת ההכרה בהתאחדות השטח

הרשות לספורט מוטורי החליטה לאמץ את הגישה הנהוגה בעולם, מסורת של 3 התאחדויות קארטינג, אופנועים ומכוניות. להתאחדות תפקיד מרכזי בקידום הספורט המוטורי ותחומי אחריותה גדולים כמו הדאגה לקיום האירועים, לביטוח וטיפוח הספורטאים, קיום תחרויות של אליפות ישראל בכל אחד מהענפים, כתיבת תקנון שיאושר על ידי הרשות ושיתוף פעולה צמוד עם הרשות בכל הנוגע לקיום קורסים, השתלמויות ועוד. הרשות עושה מאמצים שכל ההתאחדויות יוכרו עוד השנה כולל הקארטינג.

אמציה גזית, יו"ר התאחדות הכידונאים, מקבל את תעודת ההכרה מידי השר מג'אדלה

על ההתאחדות לפתח, ליזום ולהעמיק את קשרי החוץ הכוללים שיתופי פעולה עם ההתאחדויות הבינלאומיות ושליחת ספורטאים להשתתפות במירוצים בחו"ל. ההתאחדות היא הגורם המקצועי בכל ענף מענפי הנהיגה הספורטיבית וביכולתה להגביל ספורטאים מלהשתתף באירועים מסוימים ולאשר קיומם של אירועים בכפוף לכללי הנהיגה הספורטיבית ולתקנות הנהיגה הספורטיבית. קבלת רשיון נהיגה תחרותי מותנה באישור ההתאחדות הנוגעת לדבר.
על ההתאחדויות לרכז ולפתח את ההשתלמויות המקצועיות כגון קורס מאמנים ומדריכים שנפתח בוינגייט וקורס בוחנים שהסתיים במכללה של איגוד המוסכים ומכללת עתיד ועליהם לעבור הכשרה נוספת בכדי לקבל את התעודה.תגובות לכתבה
1.נו יופי 24-08-08
עכשיו הם מכירים בנו
אבל עדיין זה ספורט לא חוקי
אז מה נהיה? עד מתי יבלבלו את השכל?

שיהיה חוק תקראו לי
2.הגיעו ימות המשיח... 24-08-08
קוללו, קוללו
טוב.
יופי מה עכשיו ?
3.ל 1 24-08-08
מה אתה קופץ בראש?! להכרה הזו יש משמעות חשובה מאוד, זו אבן דרך וזהו יום היסטורי עבור כולנו

בשעה טובה ומוצלחת
4.לירון 24-08-08
השבח לאל!
יום היסטורי ומשמעותי לכל הרוכבים! מזל טוב!!!
5.נבות DS650[DVX]1 24-08-08
עדיין אסור לנו להתחרות נכון?
אז מה כל הרעש הזה?
זה באמת משהו חשוב ויום מאוד חשוב לנו אבל עדיין לא עוזר כל כך...
קארטינג וטרקטרון?
שני עולמות שונים!!
אני קורא וקורא ומת לראות משהו על טרקטרונים שמותר לנו להתחרות חוקית!!!
אבל לא....
טוב בכל מקרה ערן אחלה כתבה אהבתי לקרוא אותה ככה או ככה!
6.יקיר 24-08-08
בטח עכשיו יהיה תחרויות טרקטורונים ברמה גבוה יותר !
7.=] 24-08-08
מקווה שיהיה רק טוב בהצלחה !
8.יוני תרד 24-08-08
מי שחושב שזה הולך לעשות לנו חיים קלים שיחשוב בשנית.
מה שהולך להיות זה ככה כדי להיתחרות תצתרך לעבור קורס ואישור שאנחנו יודעים מי יקבל אותו.. וכניראה שימציאו עוד דרכים לגבות ממנו כסף.
לכלים הספורטיבים ניצתרך רישיון לכלי ספורטיבי. עוד קורס..
9.יוני תרד 24-08-08
ושאלה שנגיע לסוף הסיפור הזה וסופרמוטו יהיה חוקי זה אומר שטרקטורונים מהסוג הזה יוכלו ליסוע בכביש?
והקשת היפה והמועילה שהוצמדה לנו דיברו מה יהיה עם זה? כי עם הכל חוקי אז ידרשו קשת בתחרויות.
10.ליוני תרד ולכל השאר 24-08-08
תפסיקו לקטר, אז מה קרה אז תצטרכו לעשות עוד קורס
הקשת כנראה תירד רק למי שמתחרה
זה צעד היסטורי ועברו כבר 6 תקנות מתוך 12, ברגע שכולם יעברו נוכל להנות מהחוק

אתם יודעים רק להתלונן כל היום
11.DVXts07 24-08-08
זה עדיין לא ישנה את העובדה שהמשטרה תציק לנו בגלל קשת...
12.vespa 200 24-08-08
מה שמצחיק זה שבסוף ערבי אומר לנו כן או לא.....
יאללללה שיהיה כבר חוק!!!!!!
13.ל10 24-08-08
היסטורי כמו שאתה אומר אבל מה איכפת לי שהוא יכול להיתחרות חוקי אני רוצה ליסוע בלי קשת בלי לפחד ממשטרה ובלי לקרוע תתחת לצמיג חליפה אגזוז....
לא אומר שלא צריך את החוק זה יפה ומבורך אבל זה לא ממש עוזר לאדם שרוצה לצאת לטיול בסוף שבוע ולא ממש מעניין אותו מיזה המתניר.

ו12 אתה צוחק שזה ערבי העביר את החוק
לפי דעתי רק ערבי יכול להעביר חוק כזה כי רק הם מבינים את ההיתלהבות הזאת.
סע ליד ערבים והעדות הקרובות אליהם הם לרוב תומכים ומבקשים שתעשה תרגיל....
ואשכנזים רואים אותך כפושע.
אולי כמה פה יתעצבנו על זה ונכון יש מקרים שזה הפוך אבל לרוב זה כך
14.=] 26-08-08
יאללה אנשים !!! אני רוצה לראות הרבה אקשן על הכביש !
15.ל 13 26-08-08
כול מילה בסלע
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:33-24.