טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס האמריקאי: מנועים שקטים


   24-08-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סיקור סבב מס' 12 ואחרון של המוטוקרוס האמריקאי לעונת 2015 כולל בתוכו דרמה אדירה, ניצחון מהמקום התשיעי וגם איתות מהדור הצעיר. טל דשא נפרד

מזל, הרבה מאוד מזל של רוכב אחד, הביא אליפות, אך בצד השני מפלה קשה לרוכב שנראה היה כמי שיוכל לקחת את האליפות.

הסיפור של אלילת המזל והבגידות שלה הביאו רוכב אחד לתואר אליפות ורוכב שני לריסוק עמוק שמעביר צמרמורת בכל עצם, שריר ועצב בגוף כמו מכת חשמל, עונה מטורפת שמסתיימת עם פיצוץ, את הנקמה כבר נראה בעונת הסופרקוס כנראה.

450

מרוץ מס' 1

דאנג'י לוקח את ההולשוט, בזמן שמאחוריו מתמקמים כריסטוף פורסל וג'ייסון אנדרסון עם ההוסקוורנות שלהם, ולפני שאנו שמים לב, פורסל כבר תוקף את דאנג'י ועולה למקום הראשון.

אך דאנג'י לא מוותר, כיאה לאלוף אמיתי ובהקפה השניה עוקף את פורסל ועולה למקום הראשון, זהו, הניצחון מונח בכיסו של האלוף הטרי, עונה כזו גם דאנג'י לא חלם שתהיה לו.

פורסל ואנדרסון נאבקים אחד עם השני עד שבסופו של דבר אנדרסון עוקף את בן קבוצתו ועולה למקום השני, שם הוא גם מסיים את המרוץ. הקרב האמיתי במרוץ האליפות הוא על המקום השני וכאן גם רוקזן וגם בארשה עוד יכולים לתת בראש.
רוקזן ובארשה נלחמים אחד עם השני כאשר בארשה במקום החמישי ורוקזן שישי, אך רוקזן רוכב טוב מבארשה ועוקף אותו ועולה למקום החמישי כאשר מלפניו יושב לו במקום הרביעי ג'סטין בוגל שעוד מתרגל לאופנוע גדול הנפח.

רוקזן מזהה את בוגל, עוקף אותו וצד גם את פורסל ועולה למקום השלישי, כך אנו אוהבים את רוקזן, חריף, חד, ומנצל כל פתח שיכול לתת לו יתרון כלשהוא על פני היריב שלו, ולמרות שלא ניצח את המרוץ, רכב בצורה מרשימה מאוד שמבטיחה הרבה לקראת המרוץ השני של סוף השבוע והאחרון בהחלט לעונה זו.

בארשה עצמו לא הצליח להרשים ומסיים בסופו של דבר במקום השישי לאחר שנעקף על ידי בלייק באגת שלמרות שלא רואים אותו נלחם על הניצחון (בכל זאת רוקי) הוא מציג תוצאות מאוד עקביות העונה ואולי אנו עדים לשינוי ובגרות אצל הרוכב המוכשר הזה.

promotocross.com

מרוץ מס' 2
בארשה נחוש לשנות את סוף השבוע ולסיים את העונה כמו שצריך והוא לוקח את ההולשוט, אך התרסקות של קייל צ'ילסום מביאה את המקצה לעצירה מחולטת עם דגל אדום.

זינוק שני למקצה ופורסל לוקח את ההולשוט, כאשר בארשה צמוד אליו במקום השני. דאנג'י מתמקם שלישי ורוקזן רביעי, לכאורה קרב גדול מחכה לנו בקצה המנהרה.
בארשה עובר את פורסל עוד בהקפה הראשונה בזמן שרוקזן עולה למקום השלישי בעקבות התרסקות של דאנג'י בהקפה השלישי ומשם גם עובר את פורסל בדרכו לבארשה, שבסופו של דבר לא מצליח לעצור את רוכב סוזוקי, רוקזן מתחיל לברוח קדימה.

דאנג'י ממוקם שביעי כרגע ולאחר דקת התאוששות תוך כדי רכיבה, מתחיל לתקוף ולשרוף את המסלול ותוך כמה הקפות הוא כבר ממוקם שלישי מאחורי בארשה, אם חשבנו שזה מספיק לדאנג'י, אז טעינו.

דאנג'י עובר גם את בארשה ועולה למקום השני עם רכיבה אגרסיבית, מהירה וחסרת פשרות והכל למען הכבוד והמרוץ האחרון של העונה מכיוון שאת האליפות הוא לקח כבר בסבב הקודם.

אין ספק שזה מחזה לראות תא האלוף הטרי עושה קאמבק כזה במהלך המרוץ. פורסל לא מצליח לשחזר את היכולת מהמרוץ הראשון ובסופו של דבר אחרי רוקזן, דאנג'י ובארשה מסיימים ברוק טיקל, עם עוד תוצאה מצויינת. טרי כנארד, שלאט לאט חוזר לכושר רכיבה וסיום במקום החמישי הוא תוצאה מצויינת עבורו.

תוצאות משולבות:

1. ריאן דאנג'י
2. קן רוקזן
3. ג'ייסון אנדרסון
4. ג'סטין בארשה
5. כריסטוף פורסל
6. טרי כנארד
7. בלייק באגת
8. ברוק טיקל
9. ג'וש גרנט
10. פיל ניקולטי

אליפות סופי:

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 547 נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 447 נק'
3. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 441 נק'
4. בלייק באגת- (סוזוקי) 360 נק'
5. כריסטוף פורסל- (הוסקוורנה) 323 נק'

250

מרוץ מס' 1

את הסיקור הפעם נעשה בצורה קצת שונה וניתן את מזווית קצת אחרת, מוכנים? מתחילים.

לקראת סבב ה"איירון מן", שנערך קרוב לאינדיאנאפוליס, בימאהה וק.ט.מ. נערכו למלחמת עולם שבסופה רק אחת מהקבוצות תיקח את האליפות, מלחמה בין יפן לאירופה, בין כחול לכתום ובין רוכב אמריקאי לבין רוכב צרפתי.

עם נפילת השערים, מאט ביסקגליה היה זה שתפס את הפיקוד ולקח את ההולשוט, כאשר שיין מקלרף צמוד אליו במקום השני.

קופר ווב אשר רוכב על ימאהה וצריך לעזור לבן קבוצתו ג'רמי מרטין, תופס קצב מהיר מהר מאוד וכבר בסוף ההקפה הראשונה הוא משתלט על המקום הראשון בזמן שג'רמי מרטין וקופר ומרווין מוסקין, שנאבקים על תואר האליפות, צמודים אחד לשני אחרי פתיחה לא טובה בעליל של שניהם.

הקרב בין מרטין לבין מוסקין מתחמם ולמרות טעות של מוסקין, שכמעט שולחת אותו אל הרצפה, הוא מחזיק מעמד עד ש...אופנועו של מוסקין מתחיל לגמגם ובסופו של דבר מפסיק לעבוד.

במרוץ הכי קריטי של השנה, לאחר עונה נטולת בעיות אמינות כמעט לחלוטין מבחינתו של מוסקין, האופנוע מפסיק לעבוד ולמעשה נותן את האליפות במתנה למרטין, אלא אם כן יקרה משהו למרטין במרוץ השני של היום ומוסקין יחזור להתחרות.

עונה שלמה הולכת לעזאזל דווקא ברגע הלחץ החשוב וראשו של אחד מהמכונאים הולך להיערף על ידי מנהל הקבוצה האגדי רוג'ר דקוסטר, שנמצא בטירוף מוחלט.

בכדי לקחת את האליפות, מרטין צריך לנצח את המירוץ הזה, אך מכיוון שמוסקין מחוץ לתמונה, ווב לא צריך לתת את הניצחון כפי שעשה לפני שבוע ויכול לקחת עוד ניצחון אחד העונה, אך בן קבוצתו הרוקי הצעיר, ארון פלסינג'ר, רוצה את הניצחון הראשון שלו בקריירה.

כמה שחשבנו שהוא רוכב תותח, למרות היותו רוכב צעיר וחסר נסיון באליפות, הוא נלחם עם ווב על כל מילימטר עד שהנחישות של ווב הכניעה את הכף והניצחון במירוץ הולך לקופר ווב. פלסינג'ר שני, ג'סי נלסון שלישי וג'רמי מרטין רביעי. ג'ואי סאבטג'י סיים חמישי. אתם הבנתם את זה? שלושה ימאהות בחמישייה בראשונה, כולל המקום השני והשלישי, זו דומיננטיות אמיתית.

מרוץ מס' 2

ג'סי נלסון פותח מצוין ולוקח את ההולשוט, כאשר ג'ואי סבאטג'י, ביסקגליה, זאק אוזבורן ומרטין דבאלוס דולקים אחריו וסוגרים את החמישייה הראשונה כאשר מאחוריהם גם קופר ווב וגם ג'רמי מרטין מתרסקים תוך כדי ההקפה הראשונה.

פתאום האליפות יכולה לחזור לידיהם של ק.ט.מ. אם מוסקין מנצח ומרטין מסיים במיקום ה-15 ומטה. האמת, לאור היכולות המופלאות של מוסקין העונה וחוסר היציבות שמפגין מרטין, זה לא נראה כמו הזיה שכך תיגמר עונת האליפות.

מוסקין פותח לא טוב וממוקם במקום ה-8 בסוף ההקפה הראשונה, אך אנו יודעים שבמקרה של מוסקין, וגם של מרטין הפתיחה לא מעידה על המיקום הסופי.

ארון פלסינג'ר, שעוד חם מהמרוץ הראשון ומהמקום השני שלקח, מתקדם קדימה, כאשר הוא כבר יושב על נלסון וסאבטג'י עד שנלסון מתרסק, שוב, בזמן שהוביל את המרוץ, תרחיש שקורה לנלסון כל הזמן העונה ולא משנה באיזה מיקום הוא במרוץ.

הרבה מוטיבציה יש לילד, אך בשלב מסוים בק.ט.מ, יתחילו לרצות לראות גם תוצאות ולא רק הוצאות על תיקון האופנוע.

פלסינג'ר יורש את המקום השני וג'ואי מוביל את המרוץ ומכאן והלאה פלסינג'ר מתחיל לחמם מנועים ולצוד את ג'ואי, שני גורי אריות שרוצים לרשת את כס המלכות, לקחת את הניצחון הראשון שלהם (לג'ואי כבר יש ניצחון בכללי אך ללא ניצחון במרוץ).

ג'ואי מצליח להדוף את פלסינג'ר במשך 7 דקות, אך פלסינג'ר רוכב מדהים ולוקח קווים לא נורמאלים שגם עובדים עבורו מעולה ובסופו של דבר, לאחר קרב ארוך ועיקש, ההובלה עוברת לידיו של הרוקי ומשם והלאה הוא פותח פער של כמעט 11 שניות על ג'ואי.

אך הקרב על האליפות עוד לא תם. מוסקין עושה כל שביכולתו ובסופו של דבר מסיים את המרוץ במקום השלישי והמאוד מכובד, אך מפסיד את כתר האליפות למרטין שמסיים את המרוץ במקום התשיעי והמאוד מאכזב עבורו. לא כך הוא רצה לקחת את האליפות, אך אליפות זו אליפות ובמקרה זה מדובר בשניה ברציפות לו לימאהה.

תוצאות משולבות:

1. ארון פלסינג'ר
2. ג'ואי סאבטג'י
3. ג'סי נלסון
4. אר. ג'יי המפשיר
5. מאט ביסקגליה
6. ג'רמי מרטין
7. זאק אוזבורן
8. כריסטיאן קרייג
9. קופר ווב
10. מרווין מוסקין

אליפות סופי:

1. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 491נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 479נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי)348נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 330נק'
5. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 323נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:13-24.