טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי: הכל פתוח, עוד לא מאוחר


   20-08-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-12 והאחרון עומד לנעול עונה יוצאת מן הכלל. אמנם דאנג'י כבר אלוף, אבל הקרב ב-250 הולך להיות צמוד עד לדגל השחמט. טל דשא כבר עושה מתיחות

הסבב ה-12 באליפות המוטוקרוס האמריקאית הגיע ואיתו ההזדמנות האחרונה לראות את חיות המוטוקרוס בפעולה עד למרוץ המונסטר אנרג'י קאפ בעוד כמה חודשים.

הסבב האחרון נקרא איירון מן והוא מתרחש קרוב לבית של המרוצים האמריקאים, אינדיאנאפוליס, מה שסוגר את העונה עם מבט לעבר ההיסטוריה של הספורט המוטורי.

מי יקח את אליפות ה-250 ולמה ווב מלחיץ את מוסקין? ננסה למצוא תשובה ביחד.

450

בקטגוריה זו יש אלוף אחד מאושר מאוד ושלושה מפסידים מדוכדכים מאוד ונתחיל דווקא מהמפסידים.

ראשון המפסידים הוא כמובן קן רוקזן אשר לקח בעונת 2014 את האליפות לאחר קרב קשה לאורך כל העונה עם ריאן דאנג'י, העונה הוא והסוזוקי שלו לא עמדו בלחץ ורוקזן לא נראה טוב כמו שהיה בעונה הקודמת, התקווה היא שהוא יגיע עם כוחות מחודשים לאליפות הסופרקרוס שתחל בינואר ועד אז יש לו הרבה זמן להכין את עצמו ולקבוצה שלו לעשות הרבה שיעורי בית ועבודת פיתוח. המפסיד השני הוא כמובן אילי טומאק.
אומנם טומאק נפצע בתחילת העונה אך הוא נפצע כאשר הוא מנצח לא פחות מחמישה מרוצים ברצף, למעשה את כל חמשת המרוצים שהיו בתחילת העונה ולכן אם לא היה נפצע סביר להניח שהוא היה עומד ומניף את הלוחית מספר 1.

הדבר הכי מתסכל מבחינתו של טומאק היא שהוא בעצמו הרס לעצמו את העונה ולמעשה סיכל לעצמו במו ידיו את הסיכוי לקחת אליפות מוטוקרוס ראשונה, אין ספק שלעונת הסופרקרוס יגיע טומאק בכוחות מחודשים ועם הרבה רצון להוכיח כי הוא לא עוד רוכב שמככב חמש דקות ונעלם עקב פציעות ויש לו את הכישרון להתמודד על כתר אליפות הסופרקרוס, עכשיו רק צריך לחכות ולראות באיזה מצב הוא יבוא ועם איזו קבוצה מכיוון שקבוצת גייקו הונדה בה הוא רוכב לא ממשיכה בקטגוריה זו בעונת 2016.

הסבירות היא שטומאק יעבור לקבוצת הונדה הרשמית ביחד עם טרי כנארד, השאלה היא האם זה אכן מה שיקרה או שטומאק יגיע למקום אחר למרות שהונדה תומכת בו אישית בלי קשר לקבוצה והחוזה שלו הוא מול הונדה כבר כמה שנים טובות.

המפסיד השלישי הוא ג'סטין בארשה. בארשה חווה כמה עונות לא טובות וכבר זכה להספד רציני מטעם האוהדים של הספורט שלא חשבו שיש לו את מה שצריך בכדי לנצח שוב.

בארשה הוכיח העונה שלא רק שהוא יכול לנצח, הוא גם יכול להיות עקבי באופן יחסי אליו וגם לזנק מעולה ולקחת אין סוף "הולשוטים" פעם אחר פעם.

בניגוד לרוקזן וטומאק, בארשה לא באמת הפסיד אלא יותר הרוויח מהעונה הזו והוא יכול להגיע לעונת הסופרקרוס עם הרבה בטחון וגאווה על זה שלקח את עצמו בידיים ונתן בראש מאמצע העונה ועד עכשיו וגם שהביא את לימאהה קצת נחת בקטגוריה הבכירה.

נעבור לאלוף הטרי ריאן דאנג'י. דאנג'י הוא רוכב על, עיקבי, מהיר ומעונה זו גם חסר רחמים ולא מוותר.

זו אליפות המוטוקרוס השלישית של דאנג'י בחמשת השנים האחרונות ואין ספק שהעונה הוא עלה עוד שלב אחד קדימה מבחינת האגרסיביות שלו והרוויח את האליפות הזו ביושר.

נכון שישנם הרבה דיבורים על מה היה קורה אילו וילופוטו היה מתחרה אך דיבורים אלו לא רלוונטים ולא מעניינים, מי משתחרה נחשב ומי שלא לא, כך זה עובד וגם צריך לזכור שוילופוטו פרש ממרוצים כך שזו טענה לא רלוונטית בעליל.

אז יש לנו אלוף אחד חדש/ישן ומיום ראשון הקרוב מתחילים לספור את הימים, שעות ודקות עד לפתיחת עונת הסופרקרוס.

צילום: wwww.promotocross.com

250

כהרגלה של הקטגוריה הקטנה, אנו מחכים למרוץ האחרון של העונה בכדי לדעת מי יקח את האליפות.

הפינה אחת של הזירה עומד לו אופנוע ימאהה כחול עם רוכב אמריקאי שכבר לקח את אליפות המוטוקרוס בעונת 2014 ורוצה לקחת עוד אחת.

ג'רמי מרטין חייב להיות במיטבו בסוף השבוע הקרוב בכדי שיוכל לקחת את האליפות הפעם וכמו שראינו בסבב הקודם יש לו בן קבוצה תותח שמוכן לוותר על נצחון בשביל להשאיר את כתר האליפות בקבוצה למרות שהוא ובן קבוצתו הם לא החברים הכי טובים בלשון המעטה.

לחבר הקבוצה הזה קוראים קופר ווב ואין ספק שאם מרטין יצטרך עזרה, ווב יהיה זה שיוכל לעזור להכריע את האליפות.

בפינה השניה יושב על אופנוע ק.ט.מ. כחול יושב לו רוכב צרפתי ומרווין מוסקין שמו. מוסקין הוא רוכב מדהים אך עצם היותו רוכב על לא מבטיח לו את האליפות.

תחושת הבטן מתחילת העונה אומרת לי שמוסקין יקח את האליפות למרות שאני אישית בעד מרטין.

אין שום ספק שמתוך שתי המועמדים לזכייה מוסקין נותן תחושה יותר יציבה מבחינת תוצאות ממרטין אך לצערו של מוסקין דווקא בחלק הכי קריטי בעונה קופר ווב חזר מפציעה והוא מחריב למוסקין את האליפות הזו.

אם חשבנו שווב לא אוהב את מרטין, אז את מוסקין הוא ממש מתעב ולא פעם נזרקו הרבה מילים לא יפות בין שני הרוכבים הללו.

לכן העבודה של מוסקין היא קשה מכיוון שלא רק שהוא צריך להתמודד עם מרטין התותח אלא הוא גם צריך להתמודד עם ווב שתמיד, אבל תמיד ינסה לחסום את מוסקין.

פה כבר יש לנו עסק עם שתי רוכבים צעירים, מהירים וחמומי מוח, רק שמוסקין יכול להפסיד אליפות בעקבות המאבק מול ווב ולווב אין מה להפסיד לכן אם מוסקין רוצה לקחת את האליפות הזו הוא קודם צריך להקדים את ווב ורק אז להתעסק עם מרטין, מצב לא נורמלי לרוכב שמתמודד על כתר האליפות וזה מה שיביא לנו אקשן מטורף בסבב האחרון של העונה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:11-24.