טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
זה שלקח וזה שבדרך


   17-08-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-11 של המוטוקרוס האמריקאי הציג את דאנג'י מתעופף לאליפות וגובר על האלוף הקודם, אבל ב-250 העניינים ייסגרו רק במירוץ האחרון. טל דשא מסכם

טל דשא
מוטוקרוס אמריקאי סיקור סבב מס' 11 .

בזמן שדאנג'י לוקח את התואר עם תוצאה מושלמת בסוף השבוע בקטגוריה הקטנה, הכל עוד פתוח והקרב על האליפות מגיע לרמות גבוהות של טרוף.

450 מרוץ מס' 1

עוד זינוק מעולה של ג'סטין בארשה, שלוקח שוב פעם את ההולשוט ומנסה לשמור על ההובלה. אך קן רוקזן רוצה לסיים את העונה כמו שצריך ורודף אחר הניצחון. רוקזן עוקף את בארשה תוך כדי קפיצה ונראה כמי שהולך לנצח את המרוץ, אך ריאן דאנג'י לא הולך לוותר לו ואחרי שהוא מגיע לבארשה ועוקף אותו הוא מתפנה לרדוף אחר קן רוקזן.

אנו מקבלים כאן העתק –הדבק של הסבב הקודם כאשר רוקזן ודאנג'י נלחמים ראש בראש על הניצחון, עד שנותרו כמה דקות עד לסוף המרוץ ודאנג'י עוקף אות רוקזן ודואג לשים קצת מרחק בינו לבין רוקזן ומנצח את המרוץ, כאשר רוקזן מסיים שני וברוק טיקל מסיים שלישי.

עוד רוכב סוזוקי, בלייק באגת מסיים רביעי, לפני בארשה שנשר עד למקום החמישי. עם הניצחון הזה מגיע גם כתר האליפות כאשר נותרו עוד 3 מקצי מרוץ עד לסוף העונה. אליפות מוטוקרוס שלישית לריאן דאנג'י, כאשר האירוניה פה היא שאת שתי האליפויות הראשונות שלו הוא לקח עם סוזוקי וכעת הוא רוכב עבור ק.ט.מ.

זהו מעבר הפוך לחלוטין מיריבו העיקרי קן רוקזן, אשר לקח את אליפות המוטוקרוס שלו אשתקד, כאשר רכב עבור ק.ט.מ. וכעת הפסיד אותה, כאשר הוא רוכב עבור קבוצתו של קרמייקל שמשתמשת באופנועי סוזוקי.

כך או כך הכתר נשאר אצל הכתומים זו השנה השנייה ברציפות, אך עם רוכב שונה וזה אמור להלחיץ את שאר היצרנים בסבב לקראת עונת הסופרקרוס שתחל בינואר.

מרוץ מס' 2

פיל ניקולטי מזנק כמו רקטה מתותח ולוקח את ההולשוט לפני רוקזן בארשה ודאנג'י. רוקזן מצליח לעקוף את ניקולטי אשר נשאר להילחם על המקום השני עם בארשה ודאנג'י, מלחמה שניקולטי מפסיד בה כאשר דאנג'י עוקף ועולה למקום השני ומתחיל לצמצם על קן רוקזן.

דאנג'י מגיע לרוקזן ובמהלך רוב המרוץ שני הרוכבים הללו נאבקים על המקום הראשון, עד שדאנג'י מחליט שמספיק זה מספיק והוא עוקף את רוקזן ועולה למקום הראשון. כך לוקחים אליפות, עם ניצחונות משכנעים על פני מי שלקח את האליפות בעונה הקודמת.

מאחורי רוקזן, בארשה מצליח לעבור את ניקולטי ומסיים את המרוץ במקום השלישי, כאשר בלייק באגת וטרי כנארד מתקדמים גם הם ביחד עם דין וילסון כאשר בסופו של דבר וילסון שחזר לא מזמן מפציעה גובר על כנארד ומסיים במקום החמישי מאחורי באגת.

תוצאות משולבות:

1. ריאן דאנג'י-1/1
2. קן רוקזן- 2/2
3. ג'סטין בארשה- 5/3
4. בלייק באגת- 4/4
5. ברוק טיקל- 3/7
6. טרי כנארד- 7/6
7. דין וילסון- 10/5
8. ג'וש גרנט- 8/8
9. כריסטוף פורסל- 9/9
10. פיל ניקולטי- 10/12

תוצאות אליפות:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 500נק'
2. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 407נק'
3. קן רוקזן- (סוזוקי) 402נק'
4. בלייק באגת- (סוזוקי) 333נק'
5. כריסטוף פורסל- (הוסקוורנה) 291נק'

250 מרוץ מס' 1

זינוק מעולה של ג'ורדן סמית', שלוקח את ההולשוט בזמן שמאחור ג'רמי מרטין וג'ואי סאבאטג'י נקלעים לבלאגן של הפנייה הראשונה ומאבדים מקומות חשובים, אך חיש מהר שני הרוכבים מתאפסים על עצמם וחוזרים להתחרות בלי להתרסק.

בקדמת המרוץ סמית' נעקף על ידי ג'סי נלסון ואר. ג'יי. המפשיר, שעולה למקום הראשון על חשבונו של נלסון אך גם הוא צריך להתחיל לחשוב קדימה מכיוון שמרווין מוסקין שגם הוא פתח את המרוץ לא טוב ומצא עצמו במקום ה-11 מתקרב למובילים.

מוסקין מגיע להמפשיר ומביא איתו את קופר ווב. מוסקין עובר את המפשיר, ווב מנסה גם הוא לעבור את המפשיר ואת מוסקין, מה שיעזור לקבוצת ימאהה וג'רמי מרטין, אך הוא עושה טעות ומאבד את הקדמי באחד הקוליסים.

המזל של מרטין משתפר עוד קצת, כאשר ג'סי נלסון מתרסק גם הוא. מוסקין מנצח את המרוץ בזמן שווב מסיים שני ומרטין מסיים שלישי לפני בן הקבוצה השלישי שלו ארון פלסינג'ר.

מרוץ מספר 2
פתיחה מעולה של ג'רמי מרטין שלוקח את ההולשוט, אך התרסקות במהלך ההקפה הראשונה מאלצת את שופטי המרוץ להוציא דגל אדום והמרוץ מופסק.

אחרי הפסקה קצרה, הרוכבים נעמדים שוב על קו הזינוק והפעם מוסקין הוא זה שלוקח את ההולשוט, כאשר מרטין פותח לא טוב ומוצא עצמו מחוץ לחמישייה הראשונה.

קופר ווב פותח מעולה וממוקם מאחורי מוסקין, יושב לו על הזנב ובקטע הטכני של המסלול הוא מבצע את העקיפה ועולה למקום הראשון, בזמן שבן קבוצתו עוקף את כריסטיאן קרייג ומאט ביסקגליה ועולה למקום השלישי כאשר ההפרש בינו לבין מוסקין הוא 4 שניות קטנטנות.

ווב רץ קדימה, אך מוסקין לא מוותר וכאשר ווב מתעכב על רוכבים שנעקפים בהקפה מלאה, מוסקין מצליח לצמצם עליו את כל הפער ומנסה לתקוף ולעקוף, אך ללא הואיל ווב נשאר בהובלה.

מוסקין עושה טעות שמאפשרת למרטין לתפוס אותו ובסופו של דבר גם לעקוף את מוסקין. מרטין מצמצם על ווב וכאשר הוא מגיע אל בן קבוצתו, ווב מפנה לו את המקום ונותן למרטין את הנצחון.

די ברור שיש כאן הוראות קבוצה וזו לא הפעם הראשונה שאנו רואים זאת, אך בכל זאת קצת צורם בגוף. מרטין מנצח במרוץ, מסיים שני ומוסקין מסיים במקום השלישי, מה שמאפשר למרטין להישאר במקום הראשון באליפות עד למרוץ הבא.

כמו שאמרנו, הרבה מאוד פעמים במהלך העונה הזו, הקרב על האליפות לא יגמר עד למרוץ האחרון של העונה והנה אנו כבר עוד רגע שם ובאמת שאי אפשר לדעת מי מהרוכבים יקח את האליפות, בינתיים בסיבוב הזה אין עדיין נוקאאוט של אף צד והקרב ימשך עד למרוץ הבא, שם אחד מהרוכבים יקח את האליפות הזו.
נשארנו עם סבב אחד שמאגד כמובן 2 מרוצים בתוכו ועם אליפות אחת שכבר הלכה לריאן דאנג'י ולק.ט.מ. בקטגוריה

עד לסבב הבא שיערך בשבוע הבא בסבב האחרון של העונה במסלול איירון-מן שממוקם ליד העיירה קראפורדסויל וכשעת נסיעה מערבית לאינדיאנאפוליס.

תוצאות משולבות:

1. ג'רמי מרטין- 3/1
2. מרווין מוסקין- 1/3
3. קופר ווב- 2/2
4. ארון פלסינג'ר- 4/4
5. מאט ביסקגליה- 6/6
6. זאק אוזבורן- 9/5
7. אר. ג'יי המפשיר- 7/7
8. אלכס מרטין- 8/8
9. ג'ואי סאבטג'י- 5/11
10. ג'סי נלסון- 11/9

תוצאות אליפות:
1. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 461נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 459נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 310נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 305נק'
5. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 288נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:05-24.