טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מתניעים מחדש


   06-08-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דאנג'י יוכתר סופית כאלוף, מוסקוין ומרטין ימשיכו במאבק, אנחנו נמשיך לכסוס ציפורניים. טל דשא (ואליפות המוטוקרוס) חוזרים אחרי פגרה היישר לקו הזינוק

לאחר פגרה של שבועיים, חוזרת אליפות המוטוקרוס לפעילות במסלול יונידילה, שממוקם בניו-ברלין.

450
לאחר פגרה קצרה בה היה לרוכבים קצת זמן לנוח ולהתאמן כמו שצריך, הגיע הזמן לסגור את סיפור האליפות סופית ולהעניק לדאנג'י את תואר המוטוקרוס השלישי שלו.

דאנג'י העונה, כמו בעונת הסופרקרוס ובעצם כמו בכל אליפות שלו עד כה, היה עקבי מאוד, אך השנה נוספה לעקביות גם אגרסיביות מבורכת שאנו לא זוכים לראות ממנו הרבה.

לאורך כל העונה דאנג'י היה שם. כשטומאק נתן בראש וניצח בחמשת המרוצים הראשונים של העונה, דאנג'י היה שם קרוב קרוב. כשרוקזן ניצח, דאנג'י היה קרוב וגם כאשר בארשה ניצח, דאנג'י עדיין היה קרוב, נלחם על הניצחון ולא ויתר. כך לוקחים אליפויות.

כמובן שאי אפשר שלא לתהות מה היה קורה אילו טומאק לא היה נפצע בשלב כה מוקדם ואיך דאנג'י היה מתמודד עם יריב מהיר ממנו לאורך כל העונה.

בואו לא נתבלבל, אי אפשר לקחת כלום מדאנג'י העונה ואי אפשר לזלזל ביכולות שלו, נכון שלא מדובר ברוכב הכי נערץ ועם הפרופיל הכי גבוה שיש, אך המציאות מכתיבה שדאנג'י הוא הרוכב הטוב באליפות.

מעניין יהיה לראות בסופ"ש הקרוב את טרי כנארד, ואיך הוא מתקדם עם החזרה לכושר לאחר שנעדר במהלך רוב העונה עד לסבב הקודם ואולי אפילו נזכה לראות אותו מנצח איזה מרוץ או שניים עד לסוף העונה.

גם ג'סטין בארשה ירצה לנצח עוד כמה מרוצים עד לסוף העונה וכמו שאנו רואים בארשה על הגל והוא ההרוכב היחידי שמסוגל לקרוא תיגר על דאנג'י בכל רגע נתון, כאשר הוא נותן העונה תשובה מוחצת לכל מי שהעביר עליו ביקורת שהוא לא דוחף עד הסוף, אין ספק שהעונה הוא לא רק דוחף אלא שיש לו גם מערכת תמיכה קבוצתית מעולה שמאפשרת לו לפתור את הבעיות של האופנוע בכדי שיעמוד בקצב של הרוכב.

www.promotocross.com

250

ג'רמי מרטין, מרווין מוסקין.

לכאורה אפשר לסיים כאן את קטגוריית הלייטס אך לא זה המצב. נכון שאת האליפות יקח אחד משני הרוכבים הללו, אך בכדי שלא יהיה לנו משעמם, קופר ווב חזר להתחרות ועושה הרבה בלאגן לשני המועמדים היחידים על אליפות ארצות הברית.

מעניין שלמרות שווב הוא בן קבוצתו של ג'רמי מרטין, הוא לא עושה לבן קבוצתו הנחות בשום מצב ולמעשה נראה שהוא עושה לו נזק מבחינת האליפות. אין הרבה אהבה בין ווב למרטין, זה ידוע, אך עדיין שניהם רוכבים באותה הקבוצה ומקובל עד מאוד לתת הוראות קבוצה מצד אחד, ומצד שני גם מקובל שהרוכבים עוזרים לבן קבוצתם בכדי שיקבלו חוזה טוב יותר לקראת העונה הבאה.

במקרה של ימאהה כנראה שהם החליטו לא לתת הוראות או ש-ווב מתעלם מהוראות הקבוצה לעזור למרטין כמה שיותר. מה שבטוח הוא שאנחנו הצופים מרוויחים מירוצים טובים עם הרבה אקשן.

גם רוכבי גייקו הונדה RG, המפשיר וכריטיאן קרייג, מפתיעים מאוד במרוצים האחרונים ונראה שגם האופנועים שלהם משתפרים וגם הם עוברים תהליך התבגרות מעניין שמביא אותם לביצועים יפים מאוד בפתיחתם של המרוצים.

הבעיה היא שככל שהמרוץ מתקדם קדימה, כך הם הולכים אחורה, אך עדיין ישנו סיכוי שנראה גם את הונדה במאבק על הפודיום. לא ברור מה עובר על קבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי מכיוון שהעונה הרוכבים שלהם דוגמת אדם סיניסירולו וג'ואי סאבטג'י לא מצליחים להתקרב אל הפרונט וחוץ מכמה מרוצים בהם ראינו אותם בתוך החמישייה הראשונה הם פשוט לא שם וזה מפתיע עד מאוד ולא מתאים לקאוואסאקי לא להיות בקרב על האליפות ובטח שלא מתאים להם לא להיות בכלל בשום קרב מר על ניצחון, נקווה שמדובר בנקודה נקודתית העונה ושרוכביהם יחזרו לעצמם כמה שיותר מהר.

אם אפשר היה להמר על מי ינצח בסוף השבוע הקרוב, הייתי מהמר על שני רוכבי ימאהה - מרטין ווב ולא על מרווין מוסקין, שנראה מתקשה כבר כמה מרוצים ולמרות הניצחון בסבב הקודם, עדיין לא נראה במיטבו ומרבה לטעות תחת לחץ, בניגוד גמור למרטין שמפשל בזינוקים אך מפצה על זה תוך כדי המרוץ ופורח תחת לחץ. לכן מרטין נראה יותר כרוכב שילחם עם ווב על הניצחון בסוף השבוע הקרוב.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:08-24.